Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

Qba30 pisze:No i bardzo to ułatwia wybór i nie siedzi się godzinami wybierając wyposażenie. Ja do obecnej mazdy miałem z opcji szklany dach i jasną skórę ;)
A co do terminów w Skodzie- sprzedawca przekonuje że jak złożę zamówienie do końca tygodnia to samochodem wyjadę w połowie lipca...
Pewnie zachęta i mobilizacja do szybkiego zamówienia bo później niby wakacje, przestoje itp. ;)
Mi mówili dokładnie to samo w dwóch salonach... a teraz, jak już obiecany termin minął, nie potrafią nawet podać terminu produkcji. Tego trochę nie rozumiem, bo cokolwiek mogli by podać, przecież jakiś plan na pewno jest... a moja wciąż w puli nie zaplanowanej. Po cichu liczę na to, że nagle bez uprzedzenia wyprodukują ;-)

A na małe suvy to ponoć jest wszędzie długi czas oczekiwania. Kolega chcial zamówić Kodiaka i krzyknęli mu 8 miesięcy - co by było jakby po tym terminie zaczęli zwodzić dopiero !? ;-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
hylos92
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 20:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: John

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hylos92 »

Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
przewinąłbyś kilka stron wstecz i znalazłbyś, że od kilku dni do miesiąca, a z reguły około 2 tygodnie.
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
rafal4405
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 20:30
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal4405 »

hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
No to nadzieja dla mnie tez jest - zamówilem dzień po Tobie i w teoretyczny termin produkcji to przyszły tydzień - wiec moze takze będzie wyjazd z fabryki do 10 maja
hylos92
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 20:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: John

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hylos92 »

rafal4405 pisze:
hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
No to nadzieja dla mnie tez jest - zamówilem dzień po Tobie i w teoretyczny termin produkcji to przyszły tydzień - wiec moze takze będzie wyjazd z fabryki do 10 maja
Może pojadą razem na lawecie;-)
rafal4405
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 20:30
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal4405 »

hylos92 pisze:
rafal4405 pisze:
hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
No to nadzieja dla mnie tez jest - zamówilem dzień po Tobie i w teoretyczny termin produkcji to przyszły tydzień - wiec moze takze będzie wyjazd z fabryki do 10 maja
Może pojadą razem na lawecie;-)
oby to była prawda - juto zapytam dealera
szkolniak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szkolniak »

hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
Hej, a kiedy składałeś zamówienie??
hylos92
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 20:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: John

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hylos92 »

szkolniak pisze:
hylos92 pisze:Cześć- dzisiaj dostałem potwierdzenie, że samochód opuści fabrykę po 10.05 - ile mniej więcej czekaliście na dostarczenie do salonu i odbiór?
Hej, a kiedy składałeś zamówienie??
Hej, z tego co pamiętam był to albo 26 albo 27 marca.
szkolniak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szkolniak »

Ja zamawiałem 29 marca i mam termin produkcji ustalony na 20 tydzień. Do odbioru pewnie będzie na początku czerwca.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piecu »

plipiec pisze:To jest jedyna przewaga Japończyków - mniej opcji, mniej wersji - szybsza produkcja (co do zasady).
No ale do tej Kii to też nie ma co dołożyć, pewnie ze 3 opcje dodatkowe się znajdą.
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

Ja dzisiaj dzwoniłem od delalera i kolenjny raz nic - mijają trzy miesiące od zamówienia, a oni nie mają terminu. Powiedzieli mi, że jak termin się pojawi, to będzie to termin za około 2 miesięcy od daty podania tegoż. Czyli na dzień dzisiejszy u mnie minimum 5 miesięcy oczekiwania, jakby podali termin już. Także raczej jeszcze dłużej. Dzisiaj zacząłem negocjacje z VW, dopóki skoda nie potwierdzi terminu mogę jeszcze zrezygnować. Tylko na paska też 3M trzeba niby czekać, a jak jest w rzeczywistości jestem ciekaw. Ogólnie skoda mnie zniesmaczyła brakiem profesjonalizmu, robią człowieka w banię.
rafal4405
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 20:30
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal4405 »

Vekl pisze:Ja dzisiaj dzwoniłem od delalera i kolenjny raz nic - mijają trzy miesiące od zamówienia, a oni nie mają terminu. Powiedzieli mi, że jak termin się pojawi, to będzie to termin za około 2 miesięcy od daty podania tegoż. Czyli na dzień dzisiejszy u mnie minimum 5 miesięcy oczekiwania, jakby podali termin już. Także raczej jeszcze dłużej. Dzisiaj zacząłem negocjacje z VW, dopóki skoda nie potwierdzi terminu mogę jeszcze zrezygnować. Tylko na paska też 3M trzeba niby czekać, a jak jest w rzeczywistości jestem ciekaw. Ogólnie skoda mnie zniesmaczyła brakiem profesjonalizmu, robią człowieka w banię.
Zrezygnować mozesz nawet jak Ci termin podadzą i masz prawo dostac swoje pieniadze - potwierdził mi to znajomy diler
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

rafal4405 pisze:
Vekl pisze:Ja dzisiaj dzwoniłem od delalera i kolenjny raz nic - mijają trzy miesiące od zamówienia, a oni nie mają terminu. Powiedzieli mi, że jak termin się pojawi, to będzie to termin za około 2 miesięcy od daty podania tegoż. Czyli na dzień dzisiejszy u mnie minimum 5 miesięcy oczekiwania, jakby podali termin już. Także raczej jeszcze dłużej. Dzisiaj zacząłem negocjacje z VW, dopóki skoda nie potwierdzi terminu mogę jeszcze zrezygnować. Tylko na paska też 3M trzeba niby czekać, a jak jest w rzeczywistości jestem ciekaw. Ogólnie skoda mnie zniesmaczyła brakiem profesjonalizmu, robią człowieka w banię.
Zrezygnować mozesz nawet jak Ci termin podadzą i masz prawo dostac swoje pieniadze - potwierdził mi to znajomy diler

Dzięki za info, tego już nie byłem pewny.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Uwaga niezła lipa za 190KM jest.

zostanie tylko 190KM DSG 4x4! do końca roku ni ma już możliwości zamówienia 190KM DSG jak i manual mają wycofać w tym silniku, info od dealera z przed chwili.

No i ogólnie brakuje i'm aut bo benzyniaki się sprzedały a nowych jeszcze nie ma i ogólnie masakra podobno, że takiego bałaganu to gościu od 12 lat nie widział :)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

w VW dostaje sie 4 Motion w gratisie, bo 190 dsg fwd wypadł z produkcji... a w skodzie trzeba zapłacić dodatkowo za 4x4 : lol:

W kodiaqu sa jaja totalne.. przy dzisiejszym zamówieniu auto będzie na 1-2 kwartał 2020 !!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ