Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

A info, które podawali na briskoda i wszędzie indziej mówiło raczej o Kvasinach, gdzie klepią superby. Tego bym się trzymał...
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
szkolniak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szkolniak »

kmink pisze:Nie widziałem rozpiski w Skodzie ale widziałem w VW i tam wyraźnie było zaznaczona że stary silnik idzie do 31tyg a od 32 idzie już nowy 272KM, bez żadnej przerwy produkcyjnej. Przerwa produkcyjna była tylko dla silnika z Golfa R, chyba 5tyg. i potem dalej idzie ten sam silnik.
O jakim silniku mówisz?
Wiecie może, czy jak mam zamówiony 1.8, to też mi się coś zmienia, czy zostaje, tak jak było??
Zamawiałem pod koniec marca i sprzedawca powiedział, że na czerwiec powinien być.
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

szkolniak pisze: O jakim silniku mówisz?
O 2.0 TSI, który teraz w Superbie ma 280, a będzie miał 272 KM.
szkolniak pisze:Wiecie może, czy jak mam zamówiony 1.8, to też mi się coś zmienia, czy zostaje, tak jak było??
Zamawiałem pod koniec marca i sprzedawca powiedział, że na czerwiec powinien być.
Powiedział, że powinien być czy wyskoczyła data po złożeniu zamówienia? Jaki kolor zamawiałeś?
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
szkolniak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szkolniak »

Powiedział, że powinien być, zamówienie złożone 29.03, kolor czarny magiczny, wersja kombi.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kmink »

szkolniak pisze:
kmink pisze:Nie widziałem rozpiski w Skodzie ale widziałem w VW i tam wyraźnie było zaznaczona że stary silnik idzie do 31tyg a od 32 idzie już nowy 272KM, bez żadnej przerwy produkcyjnej. Przerwa produkcyjna była tylko dla silnika z Golfa R, chyba 5tyg. i potem dalej idzie ten sam silnik.
O jakim silniku mówisz?
Wiecie może, czy jak mam zamówiony 1.8, to też mi się coś zmienia, czy zostaje, tak jak było??
Zamawiałem pod koniec marca i sprzedawca powiedział, że na czerwiec powinien być.
W salonie VW sprzedawca pokazał mi tabele z rozpisanymi zmianami. Silnik 2.0TSI 280KM, 2.0TSI 220KM i 1.8TSI wg tabeli miały być montowane do 31go tygodnia, a od 32go tygodnia widoczne były już inne silniki, czyli 2.0TSI 190KM i 2.0TSI 272KM, zamiast 1.8TSI wchodzi 2.0TSI 190KM. Nie ma żadnej przerwy w produkcji. Przerwa w produkcji była widoczna tylko w przypadku Golfa R i silnika 2.0TSI 310KM. W Skodzie nikt mnie nie poinformował o ewentualnych zmianach. Popisałem papiery, wpłaciłem połowę kasy bo potrzebowałem FV i tyle. Generalnie nie spieszy mi się z samochodem ale w zamówieniu wpisali silnik 2.0TSI 280KM DSG6 i 3 miesiące oczekiwania. Na razie nie mam określonej daty produkcji. Jeśli się nie wyrobią ze starym silnikiem, na którym mi zależy to wtedy będę myślał co zrobić.
rafciokk
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:19
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafciokk »

Zamówienie na superba, złożyłem 3tyg temu, dzisiaj dzwoniłem do salonu, żadnych informacji na razie...
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Grzechu23 »

A poza zdławieniem o 8KM tego 2.0TSI 280KM będą jakieś różnice w osprzęcie, czy tylko inna lekko słabsza mapa?
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

No chyba ten filtr aLa DPF
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kmink »

Dzisiaj dostałem informację, że produkcja mojej skody planowana jest na 22i tydzień...chyba zmienię lekko konfigurację jeszcze :)
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

kmink pisze:Dzisiaj dostałem informację, że produkcja mojej skody planowana jest na 22i tydzień...chyba zmienię lekko konfigurację jeszcze :)
ale nie jest tak że jak masz zafixowaną date produkcji to już nic nie można zmieniać?
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kmink »

W sumie to nie wiem :mrgreen: Zastanawiam się nad panoramą ale nie wiem czy jest sens to brać...no i jeszcze żeby wsadzić Columbusa zamiast Amdusena żeby w przyszłości było łatwiej wsadzić AID
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

anastazyy pisze:
kmink pisze:Dzisiaj dostałem informację, że produkcja mojej skody planowana jest na 22i tydzień...chyba zmienię lekko konfigurację jeszcze :)
ale nie jest tak że jak masz zafixowaną date produkcji to już nic nie można zmieniać?
Można wszystko zanim auto trafi na lakiernię. Słowa sprzedawcy. Ale niektóre elementy wyposażenia mogą wpłynąć na datę produkcji i się termin posypie (albo będzie wcześniej). Loteria panie :D
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

kmink pisze:W sumie to nie wiem :mrgreen: Zastanawiam się nad panoramą ale nie wiem czy jest sens to brać...no i jeszcze żeby wsadzić Columbusa zamiast Amdusena żeby w przyszłości było łatwiej wsadzić AID
Co kto lubi - mnie jakoś te panoramy nie przekonują - kolejna rzecz która może skrzypieć, nagrzewać etc.. Co do nawigacji osobiście nie brałem - mam nadzieję że będzie działał dobrze android auto
rafal4405
Posty: 35
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 20:30
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal4405 »

ja tez panoramy nie brałem - mam w aktualnym samochodzie i praktycznie nie uzywam, co do navi - to samo mam nadzieje na połączenie smartlink i jazde na navi z telefonu
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kmink »

Myślę, żeby zrezygnować z:
1. poduszki boczne z tyłu
2. aktywny tempomat zamiast na 210 to na 160km/h
3. ogrzewana kierownica
4. ogrzewana przednia szyba
5. bezdotykowe otwieranie tylnej klapy
6. Ogrzewanie tylnej kanapy
w zamian będzie dodatkowo:
1. Columbus
2. Koła 19ki
3. Pakiet Simply Clever

Cena wychodzi mi po rabacie identyczna mimo, że w sumie rezygnuje z gratów za ok 6k, a biorę inne za 8k
Co sądzicie? Będę miał ogrzewanie postojowe, dlatego stwierdziłem, że bez sensu grzana kiera i szyba.
ODPOWIEDZ