Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marwlaz »

jorgus pisze:Marwlaz, widzę że odbierasz w 2020 to mam pytanko - jak wygląda sprawa z cenami przy zamówieniach na nowy rok?
Doliczyli mi 1850 zł, podobno doliczają do wszystkich samochodów które są zamawiane po 47 tygodniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jorgus »

Ale chyba nie do ceny z konfiguratora? :-) Jakiś upust? Miałem zamawiać na ten rok ale w ciągu tygodnia nagle z obiecywanych 6 tygodni na produkcję zrobiło się wątpliwe, czy będzie 2019 i w jakiej cenie, więc postanowiłem odczekać chwilę (nie pali mi się). Jak na 3 tydzień już robią to pomału można się przypomnieć dealerom.
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marwlaz »

„Dopłata” doliczana jest do ceny z konfiguratora - mają to rozpisane na swoich karteczkach ile mają Ci doliczyć do danego pakietu, wyposażenia itp
Upust na nowy rok z automatu to 4 tysiące - na ten rok jest 8 tysięcy ale już nie ma możliwości produkcyjnych i tu jestem trochę w plecy ale z drugiej strony będzie data produkcji 2020. Co do całkowitego upustu finalnego to jeszcze nie do końca wiem bo toczymy rozmowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Leopold
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2019, o 08:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Leopold »

Wygląda na to, że harmonogram produkcji przesyłany do salonów dynamicznie się zmienia. Po upływie tygodnia termin produkcji mojego z 2 tygodnia stycznia powrócił na 1 tydzień grudnia. Chciałem domówić ogrzewaną kierownicę, ale obawiam się przesunięcia terminu zwłaszcza przy takich dziwnych skokach. Sprzedawca nic nie gwarantuje i nie ma wiedzy czy taka akcja spowoduje obsuwę. Mam jeszcze dostać bardziej sprawdzoną informację w tym zakresie. A przy obsuwie na nowy rok rzeczywiscie, tak jak było wspomniane 4 tyś. trzeba by dodać do ceny auta. Tak jest przynajmniej u mojego dealera.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Hmm dopłata za podgrzewana kiere prawie 5k wtedy i przesuniecie terminu chyba tego nie warte moze ci to dealer zamontuje po odbiorze jako opcja dealerska.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jorgus »

Twoja kalkulacja nie uwzględnia faktu, że w PL auto magicznie traci na teoretycznej wartości, gdy zmienia mu się rocznik, ale może to mity :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Kupujesz za gotowke prywatnie czy w Leasing :) nie biore tego pod uwage bo wiekszasc Aut it tak w leasingu...ale. Jest to parametr do przemyslenia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Tylko jak ktoś liczy to bierze leasing z wykupem prywatnym (wychodzi najkorzystniej). Więc auto sprzedaje sam - choć na swoim przykładzie wiem, że to, czy poprzednie auto miało produkcję 12 roku N czy hipotetyczną produkcję początek roku N+1 nie miałoby żadnego znaczenia. Sprzedałem, bo był bdb stan, relatywnie niewielki przebieg, pełna historia, wcale nie najniższa cena - a kupujący który to docenił i tak się szybko się znalazł. Także osobiście bym aż tak na to nie zwracał uwagi (choć wiadomo, że w teorii lepiej 2020 niż 2019, ale czy to się przełoży na +4000 zł przy sprzedaży? To też jest pytanie).

Wracając do meritum - ja zmieniałem felgi po ok 2-3 tyg od złożenia zamówienia i nic mi to nie przestawiło w produkcji. Ponoć do ok. 2-3 tyg przed produkcją można zmieniać wyposażenie bez wpływu na termin. Później zamówienie jest mrożone i można jeszcze ponoć chwilę zmienić ew. kolor - choć doświadczenia jednego z kolegów tego nie potwierdziły, bo jemu lekko przeskoczył tydzień produkcji, o ile mnie pamięć mnie myli. Do odgrzebania parę stron do tyłu.
Leopold
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2019, o 08:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Leopold »

Kupuję prywatnie do dłuższego użytkowania więc nie biorę zbytnio pod uwagę utraty wartości po przekroczeniu rocznika. Zależy mi na niższej cenie w momencie zakupu. Jeśli nie będę miał 100% pewności utrzymania terminu to nie będę zmieniał konfiguracji. Niby wiele by od strony produkcyjnej się nie zmieniło, ponieważ wymagane podgrzewanie foteli w zamówieniu jest, ale kto ich tam wie.
Ciekawe swoją drogą jest ta podana przez Ciebie Siemi1, opcja dealerska. Dzięki, zapytam o to przy następnej okazji.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grimson »

Mój SIII został zamówiony w połowie września, zostanie wyprodukowany w KW46.

W międzyczasie zmieniłem kolor tapicerki, co przeszło bez żadnych problemów.
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: krzysn »

L&K TSI 190km zamówiony 2 października, potwierdzona produkcja 50 tydzień.

Kurde, jeszcze miesiąc...
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marwlaz »

krzysn pisze:L&K TSI 190km zamówiony 2 października, potwierdzona produkcja 50 tydzień.

Kurde, jeszcze miesiąc...
Witaj w klubie, będziemy mieli pojazdy z tego samego tygodnia, ja Style TSI 190km.... też już odliczam dni, z tego co wiem to 20 grudnia będzie już na placu w Poznaniu i szybka podróż do salonu - o ile coś się nie pozmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Reez »

Co do utraty wartości względem rocznika, właśnie sprzedałem octavie z grudnia 2015 w cenie dużo powyżej średniej za roczniki 2016. Kupił pierwszy oglądający, całość trwała może tydzień od ogłoszenia. Grunt, że zadbany i pewny minimalny przebieg. Rocznik dla rozsądnego kupującego to tylko cyferki ;)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: enocylhdclub »

Też sprzedałem Leona szybko i powyżej średniej mimo przebiegu 123 tys. Wziął drugi oglądający. Dałem mu wszystkie FV (ksero) z ASO i poza ASO z ostatnich 5 lat + wpisy w książce serwisowej itp, itd. To pewnie zauważyło, bo mówił, że wszystkie inne egzemplarze jakie oglądał były sprowadzane bez pewnej historii.
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Munio »

Witam serdecznie,
Zamawiałem Superb 2.0 272 km w dniu 15.11.2019. Termin produkcji wyznaczony po Nowym Roku na 5ty tydzień.
Planowany odbiór do końca lutego 2020. Oczywiście salon zastrzegł, że najpóźniej odbiór możliwy do 31.03.2020
ODPOWIEDZ