Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wbi »

CLO27 pisze:
mirekul75 pisze:
wbi pisze:Oj tam nie wstydź się że masz 275 szary biznes na forum przecie po Tobie jeszcze się kolejne szaraki zamelduja :lol:
Są tu z passatami i się nie wstydzą
No i po ptakach, wydales mnie.

Jak bedzie jakis plener, auto umyte to zrobie kilka zdjec :D
Ja tam chyba wiem czemu nie ma na razie fotek:) czekasz do lata pewnie hehe:)
Przecie koła sprzedał.. :lol:
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mirekul75 »

I zbieram na paliwo :D :D :D :D
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartezzxx »

invi to już wcześniej była dodana ta kierownica, więc konfigurator nie jest nowy bo dalej właśnie nie ma progresywnego układu kierowniczego.
A tak poza tym to mam pytanie, który wg Was kolor jest lepszy, Szary Business czy Srebrny Brilliant? Tak wiem że srebrne są bleee i pełno ich, ale gdybyście mieli któryś wybrać to który lepiej się prezentuje?
Maticsh
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 16:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Superb III L&K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maticsh »

mirekul75 pisze:
Maticsh pisze:W czwartek dzwonił do mnie dealer, że Superb dotarł do nich fizycznie. Czekają tylko na papiery, bo ponoć ze względów bezpieczeństwa trafiają do nich osobno. W tym tygodniu powinien być w moich rękach, wszystko zależy od szybkości ogarnięcia formalności na drodze leasing-salon. Czas oczekiwania na samochód w moim przypadku to równo 2 miesiące.
W moim przypadku auto mialo byc wyprodukowane w 51 tyg 2016, do salonu trafilo juz w 52 tyg 2016. Auto bylo juz gotowe do odbioru od 02 stycznia 2017, ale najwiecej czasu bo ok. 2 tyg stracilem na etapie formalnosci dot. leasingu.
Trzeba sie pilnowac na kazdym kroku. Myslalem, ze wszystko z leasingiem mialem ogarniete juz w listopadzie 2016, ale no wlasnie ale. Nie wiem na co liczyl przedstawiciel firmy leasingowej bo chyba myslal, ze nie przelicze sobie ich oferty. W 2016r. mialem ustalone parametry leasingu, a tu jak zaczalem liczyc to leasing wychodzil ponad 10% w dodatku dopiero na stanowcze zadanie Ogolnych Warunkow Leasingu i tu byl dopiero "Sajgon" :). Zapewniali, ze bede mogl sobie sam ubezp., bez GAP'ow i innych dodatków no i ZONK.
Poczulem sie wrecz oszukany. Przedstawiciel dosylal niby nowe super oferty, ale nigdy nie byly one jednoznaczne, nie miały jednej wartosci raty leasingowej.
Zrobilem "casting" bo wyslalem zapytanie do kilku firm leasingowych. Pozniej najleosza oferte wyslalem do reszty i tak do momentu, az na placu boju zostaly tylko dwie firmy. I tak wybor firmy leasingowej oraz formalnosci, rejestracja zajelo ok 2 tyg..
Czytajcie dokladnie oferte, umowe, Ogolne Warunki Leasingu oraz Tabele oplat bo wtedy wychodzi czy leasing jest tani. Samo ubezp. z leasingu generuje duzy koszt.
Myslalem, ze leasing Skody/VW bedzie najtanszy, a okazalo sie, ze byl najdrozszy, a szkoda bo wszystko szybciej by mozna zalatwic.

To sie rozpisalem :)
Rozumiem, ze nie dogadałes VW Leasing ? Oferta leasingu z salonu jest bardzo słaba, a tabela opłat to jakaś komedia. Ja szukałem leasingu dość długo, do momentu kiedy złapałem kontakt po znajomosci w jednym z leasingow. Tam oferta była znacznie lepsza od pozostalych. Muszę na szybkości ogarnąć opony zimowe dzisiaj, bo gdyby nie forum, to żyłbym ze świadomością, ze wyjadę na zimowkach z salonu :), a sprzedawca nie poinformował mnie o tym...
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Jarek104 »

o czym miał Cię informować? O tym, że w standardzie są opony letnie czy że nie dostaniesz prezentu za 2 kafle?
Nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych, więc nie ma obowiązku ich posiadania.. KRD przewiduje na obowiązkowym wyposażeniu auta trójkąt i gaśnicę i te elementy na pewno z samochodem dostaniesz czy tam dostałeś.. ;-)

oferta leasingowa z salonu jest jedną z tańszych na rynku na chwilę obecna.. Nie wiem jak Wy to liczycie..
Maticsh
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 16:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Superb III L&K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maticsh »

Jarek104 pisze:o czym miał Cię informować? O tym, że w standardzie są opony letnie czy że nie dostaniesz prezentu za 2 kafle?
Nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych, więc nie ma obowiązku ich posiadania.. KRD przewiduje na obowiązkowym wyposażeniu auta trójkąt i gaśnicę i te elementy na pewno z samochodem dostaniesz czy tam dostałeś.. ;-)

oferta leasingowa z salonu jest jedną z tańszych na rynku na chwilę obecna.. Nie wiem jak Wy to liczycie..
Wasza oferta leasingowa jest słaba ( po prostu droga, 102% macie na papierze ), a tabela opłat jeszcze gorsza, bo nawet na wyjazd poza RP trzeba mieć łaskawe pozwolenie ( koszt 50 pln, żaden pieniądz, ale informowanie za każdym razem mocno uciążliwe ). Tak liczymy, że oferta z VW była droższa na przestrzeni 3 lat w moim wypadku o niecałe 10 000 pln.

Nie wiem co KRD ma związane z kupnem samochodu, ale dobry sprzedawca sam zaproponowałby kupno zestawu opon, bądź zestawu felg z oponami w salonie, kto nie próbuje ten nie wygrywa 8-)
Jeżeli Klient odbiera samochód zimą, to chyba należałoby powiedzieć, że jest na oponach letnich... Może to dla was sprzedawców oczywistość 8-)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: przemoka »

No ja mogę powiedzieć, że podczas rozmowy z Jarkiem od razu wyszło, że jak auto odbiorę w zimie, to auto będzie na letnich kapciach, więc od razu było planowanie zakupu drugiego kompletu opon. I Jarek sam zaproponował mi optymalne rozwiązanie związane z ich zakupem. Koniec końców opony stoją już w Toruniu, a auta ani widu, ani słychu :lol:
Maticsh
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 16:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Superb III L&K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maticsh »

przemoka pisze:No ja mogę powiedzieć, że podczas rozmowy z Jarkiem od razu wyszło, że jak auto odbiorę w zimie, to auto będzie na letnich kapciach, więc od razu było planowanie zakupu drugiego kompletu opon. I Jarek sam zaproponował mi optymalne rozwiązanie związane z ich zakupem. Koniec końców opony stoją już w Toruniu, a auta ani widu, ani słychu :lol:
I tak być powinno ;)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

bartezzxx pisze:który wg Was kolor jest lepszy, Szary Business czy Srebrny Brilliant? Tak wiem że srebrne są bleee i pełno ich,
srebrny wcale nie jest zły, na pewno lepszy niż bisness..widziałem takiego superba i wyglądał nieźle.
i wcale niema ich dużo..tzn. srebrnych samochodów..ostatnimi laty ludzie nie biorą tego koloru i w zasadzie niema ich wogóle..
osobiście bym wybierał szary quartz , brąz lub srebrny..
ewentualnie czekał na nowe kolory.. :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

leszekmw pisze:
bartezzxx pisze:który wg Was kolor jest lepszy, Szary Business czy Srebrny Brilliant? Tak wiem że srebrne są bleee i pełno ich,
srebrny wcale nie jest zły, na pewno lepszy niż bisness..widziałem takiego superba i wyglądał nieźle.
i wcale niema ich dużo..tzn. srebrnych samochodów..ostatnimi laty ludzie nie biorą tego koloru i w zasadzie niema ich wogóle..
osobiście bym wybierał szary quartz , brąz lub srebrny..
ewentualnie czekał na nowe kolory.. :D
ja teraz brałbym szary quartz :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: barteka3 »

Maticsh pisze:
Jarek104 pisze:o czym miał Cię informować? O tym, że w standardzie są opony letnie czy że nie dostaniesz prezentu za 2 kafle?
Nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych, więc nie ma obowiązku ich posiadania.. KRD przewiduje na obowiązkowym wyposażeniu auta trójkąt i gaśnicę i te elementy na pewno z samochodem dostaniesz czy tam dostałeś.. ;-)

oferta leasingowa z salonu jest jedną z tańszych na rynku na chwilę obecna.. Nie wiem jak Wy to liczycie..
Wasza oferta leasingowa jest słaba ( po prostu droga, 102% macie na papierze ), a tabela opłat jeszcze gorsza, bo nawet na wyjazd poza RP trzeba mieć łaskawe pozwolenie ( koszt 50 pln, żaden pieniądz, ale informowanie za każdym razem mocno uciążliwe ). Tak liczymy, że oferta z VW była droższa na przestrzeni 3 lat w moim wypadku o niecałe 10 000 pln.

Nie wiem co KRD ma związane z kupnem samochodu, ale dobry sprzedawca sam zaproponowałby kupno zestawu opon, bądź zestawu felg z oponami w salonie, kto nie próbuje ten nie wygrywa 8-)
Jeżeli Klient odbiera samochód zimą, to chyba należałoby powiedzieć, że jest na oponach letnich... Może to dla was sprzedawców oczywistość 8-)
Musisz wiedzieć że firmy leasingowe "dopasowują" własna ofertę do danej marki/modelu. Dlatego musisz podać informacje dla jakiego samochodu ma być oferta. Jest to tylko potrzebne po to żeby przedstawić ofertę zazwyczaj minimalnie lepszą od tej jaką ma "producent". Czy przy każdym założeniu - śmiem wątpić. Trzeba liczyć wszystkie koszty, także swój czas.
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartezzxx »

leszekmw pisze:
bartezzxx pisze:który wg Was kolor jest lepszy, Szary Business czy Srebrny Brilliant? Tak wiem że srebrne są bleee i pełno ich,
srebrny wcale nie jest zły, na pewno lepszy niż bisness..widziałem takiego superba i wyglądał nieźle.
i wcale niema ich dużo..tzn. srebrnych samochodów..ostatnimi laty ludzie nie biorą tego koloru i w zasadzie niema ich wogóle..
osobiście bym wybierał szary quartz , brąz lub srebrny..
ewentualnie czekał na nowe kolory.. :D
Kurde najgorzej że na żywo właśnie nie widziałem Srebrny Brilliant i nie wiem jak mocno się różni od Business :/ Szary Quartz chciałem wcześniej ale chcę mieć zupełnie inny kolor niż mój dotychczasowy czarny dlatego chce jakiś jasny, tylko właśnie nie wiem Srebrny Brilliant lub Business, starałem się znaleźć na internecie jak wyglądają oba koło siebie ale nie ma, a po zdjęciach czasami nie wiem czy to Brilliant czy Business :/ A muszę się szybko zdecydować :/
Awatar użytkownika
plipiec
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2016, o 19:16
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: plipiec »

A foty w dziale "nasze auta "nie pomagają?


•——•——•——•——•——•——•
Pozdro! [mobilnie @ tapatalk]
---------------------
naERANIE.pl - największy, polski portal popkulturowy.
Filmy, seriale, gry, ksiązki - zapowiedzi, wiadomości, recenzje...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

brillant to po prostu srebrny..i tyle.. :)
bisness jest ciekawy ale tylko umyty i w słońcu.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

no srebrnego to tam chyba niema..
za to bisnessów...uuu....do cholery
ODPOWIEDZ