Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
kwik2000
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2018, o 16:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 150
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kwik2000 »

manual
lookzovt
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2018, o 06:30
Samochód: Superb III
Silnik: 0.8 SOHC
Lokalizacja: Toruń

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lookzovt »

kwik2000 pisze:manual
Rodzi się nadzieja :-) Też czekam na 1.5 manual.
svmurvj
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, o 21:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: svmurvj »

Ja wczoraj dostałem dokładnie tą samą informację, że samochód w Poznaniu i na dniach będzie u dealera.

Zamawiany: 1.5 TSI Style DSG
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kowal »

Mój sportline 272KM też wczoraj dotarł do Poznania. Jest dobrze :D
sIII272VR
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2018, o 21:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sIII272VR »

I mój 272 kombi też w Poznaniu...Czy to oznacza, że ma homologację? Nie wiem :lol:
Mike85
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2018, o 15:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Superb Lover

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mike85 »

sIII272VR pisze:I mój 272 kombi też w Poznaniu...Czy to oznacza, że ma homologację? Nie wiem :lol:
a kiedy zamawiałeś?
sIII272VR
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2018, o 21:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sIII272VR »

w pierwszej połowie sierpnia, wyprodukowana w połowie września
kwik2000
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2018, o 16:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 150
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kwik2000 »

kurde tylko ja czekam od kwietnia ;(
krzysztof
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2018, o 11:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: krzysztof »

kwik2000 pisze:kurde tylko ja czekam od kwietnia ;(
Ja czekam od marca :D :D :D

Obecność samochodu na parkingu w Poznaniu nie jest jednoznaczna z homologacją. Moja Skoda tam już stoi od miesiąca. Ale jeśli dilerzy mówią że odbiór za tydzień, to już inna para kaloszy.
grzgar
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2018, o 09:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM/300 Nm
Imię: Grzesiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzgar »

rockduck pisze:
grzgar pisze:Ktoś ma jakieś aktualne info dla 2.0 TDI?
Zamówiłem w poprzednim tygodniu 9.10 i czekam na BW.

1. Lepiej kontaktować się z dealer'em, czy jakieś audiotele ze Skodą ;) Czy może dealer gapi się w monitor non stop i czeka, aż jakieś info wyskoczy mu w systemie?
2. VIN w którym momencie zostaje przypisany? Pytam się pod kątem podpisania umowy leasing'owej
3. Etap pomiędzy BW a dostarczeniem do dealear'a - ile to zazwyczaj trwa i czy też info ma (tylko) dealer?

Też chciałbym móc na pasterkę polansować się "gnojówką", stąd moje pytania ;)

Może warto by gdzieś podczepić takie FAQ - co/gdzie/kiedy?!

1.Do mnie dealer sam zadzwonił równo 2 tyg po złożeniu zamówienia i potwierdził termin produkcji na 47 tydzień - składałem zamówienie 25 albo 26 września. Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu twój dealer da ci sygnał kiedy będzie auto - stawiam, że wyznaczą ci termin na 49/50 tydzień - mój znajomy zamawiał 2 października i ma produkcję na 49 tydzień.
2.Ja umowę leasingową podpisuje w listopadzie. VIN nie wiem kiedy nadają, ale można podpisać umowę na auto w produkcji.
3.Z tego co wcześniej się dowiedziałem transport auta do dealera zajmuje mniej więcej 2 tyg - czasami 3. Mój dealer twierdzi, że od 20 grudnia muszą wydać wszystkie auta zamówione na ten rok.
Hmmm... Dziś rano spytałem się dealer'a o datę produkcji to dostałem odpowiedź, że będzie autko produkowane w 47mym tygodniu :D
Mogę tylko podejrzewać, że mogą lecieć w fabryce z produkcją "serią silnikową" i moje autko mogło być "zapchaj dziurą" :D

A jak pisałem, zamówiłem 9tego października - liczę się z obsuwą, ale póki co, to jestem pozytywnie zaskoczony i widzę światełko w tunelu, że gdzieś na Mikołaja, będzie do odbioru :twisted:
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

grzgar pisze:
rockduck pisze:
grzgar pisze:Ktoś ma jakieś aktualne info dla 2.0 TDI?
Zamówiłem w poprzednim tygodniu 9.10 i czekam na BW.

1. Lepiej kontaktować się z dealer'em, czy jakieś audiotele ze Skodą ;) Czy może dealer gapi się w monitor non stop i czeka, aż jakieś info wyskoczy mu w systemie?
2. VIN w którym momencie zostaje przypisany? Pytam się pod kątem podpisania umowy leasing'owej
3. Etap pomiędzy BW a dostarczeniem do dealear'a - ile to zazwyczaj trwa i czy też info ma (tylko) dealer?

Też chciałbym móc na pasterkę polansować się "gnojówką", stąd moje pytania ;)

Może warto by gdzieś podczepić takie FAQ - co/gdzie/kiedy?!

1.Do mnie dealer sam zadzwonił równo 2 tyg po złożeniu zamówienia i potwierdził termin produkcji na 47 tydzień - składałem zamówienie 25 albo 26 września. Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu twój dealer da ci sygnał kiedy będzie auto - stawiam, że wyznaczą ci termin na 49/50 tydzień - mój znajomy zamawiał 2 października i ma produkcję na 49 tydzień.
2.Ja umowę leasingową podpisuje w listopadzie. VIN nie wiem kiedy nadają, ale można podpisać umowę na auto w produkcji.
3.Z tego co wcześniej się dowiedziałem transport auta do dealera zajmuje mniej więcej 2 tyg - czasami 3. Mój dealer twierdzi, że od 20 grudnia muszą wydać wszystkie auta zamówione na ten rok.
Hmmm... Dziś rano spytałem się dealer'a o datę produkcji to dostałem odpowiedź, że będzie autko produkowane w 47mym tygodniu :D
Mogę tylko podejrzewać, że mogą lecieć w fabryce z produkcją "serią silnikową" i moje autko mogło być "zapchaj dziurą" :D

A jak pisałem, zamówiłem 9tego października - liczę się z obsuwą, ale póki co, to jestem pozytywnie zaskoczony i widzę światełko w tunelu, że gdzieś na Mikołaja, będzie do odbioru :twisted:
Jaka dokładnie zamówiłeś ? DSG ? L&K?
grzgar
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2018, o 09:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM/300 Nm
Imię: Grzesiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzgar »

rockduck pisze:Jaka dokładnie zamówiłeś ? DSG ? L&K?
Style 2.0 TDI 190KM DSG FWD + kilka opcji, ale bez panoramy, raczej "zwykłe" dodatki kamera cofania, Smart light, czy trzecia strefa klimy + jeszcze coś tam ;)
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Nie chcę nikogo dołować ale krótko mówiąc, to że auto jest po transporcie do Polski nie znaczy nic, bo bez homologacji nie da się zarejestrować samochodu. ;)

A ja mam inne pytanie w tej sytuacji - wielu z Was jest po dużych opóźnieniach (zresztą ja też będę w tej samej sytuacji).

Może warto byłoby zebrać wszystkich "w kupę" (:O) i napisać pismo do Skoda Polska co w zamian oferują?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

w 2016 w zamian za opóźnienia dawali 2200 pln do wybrania z akcesoriów
niby nic, ale zawsze jakiś gest - te akcesoria co cenią na 2200 to może z 1/3 są warte
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Wtedy to sie rok czekalo na auto tersz pol roku to 1000 moze wynegocjuje sie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ