Kupno Superba używanego od Dilera - Konarzewski Bydgoszcz

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
canoe22137
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 22:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Kupno Superba używanego od Dilera - Konarzewski Bydgoszcz

Post autor: canoe22137 »

Witam!
Przede wszystkim chciałbym się przywitać!
A więc witam się z wszystkimi serdecznie, jestem spod Starogardu, i przymierzam się do zakupu Superba, używanego.
Natrafiłem na takie ogłoszenie:
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2 ... yaAc5.html
Mam jechać w poniedziałek obejrzeć. Do Bydgoszczy mam 150 km, nie chciałbym jechać na darmo.
Co ogólnie myślicie o tym ASO i tego typu ogłoszeniach. Do tej pory kupowałem dwa auta, używki, od znajomych. Nigdy auta za taką kasę i od dilera. Najbardziej ciekawi mnie fakt o starszym Panu - znalazłem ze trzy podobne ogłoszenia, również od Konarzewskiego, gdzie miał jeździć starszy Pan - corsa, fabia i inny superb. Czy mogą tak ściemniać? Czy raczej to ASO ma dobrą opinię i nie puszczaliby takiej miny.
W końcu wszystko jest do sprawdzenia. Czy mogę przed zakupem zażądać okazania karty pojazdu? Na co jeszcze zwracać uwagę? Ile można urwać od tej ceny?
Pozdrawiam, canoe
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupno Superba używanego od Dilera - Konarzewski Bydgoszc

Post autor: ursus »

Nie znam tego dealera, ale przeświadczenie o jakiejś wyższej uczciwości działu używek u dealera, nad zwykłym handlarzem, to bajka.
Traktuj to jak normalny zakup od handlarza, jak nie masz swojego mechanika, albo sam się nie znasz, to umów się na sprawdzenie auta u konkurencji.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Kupno Superba używanego od Dilera - Konarzewski Bydgoszc

Post autor: Matt »

Jako serwis są ok, nigdy nie miałem większych problemów.
Używki od nich nie brałem ani nie oglądałem, więc się nie wypowiem.
many
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2015, o 06:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: mariusz
Lokalizacja: człowiek z lasu

Re: Kupno Superba używanego od Dilera - Konarzewski Bydgoszc

Post autor: many »

witaj Kolego.kilka spotkan z tym dealerem mialem.najpowazniejsze to wymiany 2xszyb czolowych ma sie rozumiec oryginalne. zero klopotow w pozniejszym uzytkowaniu.przynajmniej tam czasy siadania zasmolonymi spodniami na siedzeniach albo chwytanie kierownicy brudnymi dlonmi minely bezpowrotnie.
co ja bym zrobil osobiscie?pelen wydruk z komputera co do serwisu gwarancyjnego a pomysl z niezaleznym ekspertem wydaje sie rozsadnym.dla mnie osobiscie troche za niski przebieg przy takim silniku...niewielu chyba kupuje silnego diesla /kilkanascie tys. na gorke/ by jezdzic do przyslowiowego kosciola i to tez oszczednie bo pamietam przebiegi "maluchem" po ok 12-15tys. rocznie. a jesli stal dluzszy czas?jak byl zakonserwowany i czy w ogole byl /korozja gladzi cylindrowych itp./ to wszystko warto sprawdzic choc przebieg jak na diesla dobrze dotarty :) w historii obslugi winny wyjsc ewentualne jakies wymiany wedle zasady: co sie musialo popsuc to sie popsulo; a z racji gwarancji producenckiej, wlasciciel prawie na pewno jezdzil do serwisu.to rejestracja swiecka, wiec mogl rownie dobrze serwisowac w grudziadzu, toruniu albo innej brodnicy...mozna poprosic o vin albo zczytac z szyby...nie za bardzo widze potrzebe ogladania karty pojazdu bo tam nic ciekawego nie ma, czego nie byloby w dow.rej. ale oczywiscie mozna sprawdzic 1wlasciciela i zgodnosc numeru vin. w sumie jesli bedziesz zainteresowany, to moge luknac na to autko, specjalista nie jestem ale cos powiedziec o nim moge czego zdjecia nie mowia. mam stosunkowo niedaleko, wiec jakby co to pisz na priva. najblizsza sobota niestety odpada. pozdrowka
ODPOWIEDZ