[S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

[S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: krycho »

Panowie,
Chciałbym Was zapytać czy w tej ofercie nie ma żadnych gwiazdek? :) Czy po prostu za złotówkę mam przeglądy za free? Nie interesuje mnie robocizna, materiały? Czy tu jest jakiś limit km?
Co ile obecnie robi się przeglądy? Ile mniej więcej zostaje pieniędzy w kieszeni?
Czy wiadomo do kiedy trwa ta promocja?

Z góry serdecznie dziękuję za informacje :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: kamracik »

W zależności od wybranego pakietu masz wyszczególnione elementy/prace, które podlegają bezpłatnym naprawom (robocizna+materiały). Za pozostałe niestety będzie trzeba sięgnąć do kieszeni.
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: krycho »

Wybranego pakietu? Co to znaczy, czy mógłbyś rozwinąć?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: kamracik »

Jak ja brałem S2 były Basic, Complete i chyba Professional, różniły się ilością elementów, które były naprawiane w ich ramach. Ostatni nawet obejmował amortyzatory o ile mnie pamięć nie myli.

Tutaj są ich opisy (aczkolwiek, gdzieś na stronie Skody były takie dokładniejsze z opisem wszystkich czynności):
http://www.skoda-auto.pl/aktualnosci/pa ... skody.aspx

Tutaj masz plan przeglądów, co jest sprawdzane, wymieniane etc. i na tej podstawie działają darmowe przeglądy. W sensie jak na pierwszym przeglądzie wymieniają filtry, olej etc. a stwierdzą skrzywione tarcze (abstrahując od tego jak mieliby to stwierdzić) to będzie trzeba za nie zapłacić jeśli nie sie na pakietu Professional.
http://www.skoda-auto.pl/moja-skoda/serwis/przeglady

Z tego co teraz widzę opis pakietu przeglądów na stronie jest dość lakoniczny, ale tutaj na przykład jest w miarę dobrze opisane jak to działa:
http://fleet.com.pl/fleet/wiadomosci/ne ... rcie-kody/
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: krycho »

Bardzo Ci dziękuję!
W konfiguratorze jest napisane wyłącznie:
Pakiet przeglądów
Pakiet przeglądów to opłacone wcześniej obowiązkowe przeglądy (robocizna, oryginalne części i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia określonego limitu kilometrów (60 000 km lub 120 000 km).
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: ursus »

krycho pisze:Bardzo Ci dziękuję!
W konfiguratorze jest napisane wyłącznie:
Pakiet przeglądów
Pakiet przeglądów to opłacone wcześniej obowiązkowe przeglądy (robocizna, oryginalne części i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia określonego limitu kilometrów (60 000 km lub 120 000 km).

Pakiet przeglądów to jedno i to jest za 1 pln i faktycznie nie jestem pewien, co tam w to wchodzi.

EDIT: Dołączam się, bo jestem ciekaw odpowiedzi. Myślałem, że autor wątku pyta też o gwarancję.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: rezon »

Jak czytałem opis tego największego to IMHO przy wydłużonej gwarancji (jeśli jeszcze jest w ofercie) to ma mały sens, bo większość wymienionych rzeczy (turbina, wał, itd...) to wchodzi w zakres gwarancji, a nie przeglądów. Przez 100kkm przy przeglądach wg QI6 (QG0) nie wydałem na wszystko razem nawet 2kzł. Klocki przód wymienione 1x, świece 1x, olej Haldex 1x, pasek wielorowkowy jeszcze w bdb stanie, .... Olej zawsze wożę swój - mam wtedy jakiś wpływ na to, na czym jeżdżę. Przy obecnych cenach przeglądów i części w ASO Skody, to chyba szkoda kupować jakikolwiek za więcej niż 500zł
BTW ostatnio kupiony Millers EE 5W30 504/507 przy 160km/h i +30 na zewnątrz ma temp 108st. czyli parę st. niżej niż wcześniej zalewany XF.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: ursus »

rezon pisze:Jak czytałem opis tego największego to IMHO przy wydłużonej gwarancji (jeśli jeszcze jest w ofercie) to ma mały sens, bo większość wymienionych rzeczy (turbina, wał, itd...) to wchodzi w zakres gwarancji, a nie przeglądów. Przez 100kkm przy przeglądach wg QI6 (QG0) nie wydałem na wszystko razem nawet 2kzł. Klocki przód wymienione 1x, świece 1x, olej Haldex 1x, pasek wielorowkowy jeszcze w bdb stanie, .... Olej zawsze wożę swój - mam wtedy jakiś wpływ na to, na czym jeżdżę. Przy obecnych cenach przeglądów i części w ASO Skody, to chyba szkoda kupować jakikolwiek za więcej niż 500zł
BTW ostatnio kupiony Millers EE 5W30 504/507 przy 160km/h i +30 na zewnątrz ma temp 108st. czyli parę st. niżej niż wcześniej zalewany XF.
No to pewno dlatego, że nie ma sensu jest za 1 pln do każdego nowego Superba.

Temat rozszerzonej gwarancji jest ciekawy, czy to jest naprawdę dłuższa normalna gwarancja producenta (tak mnie zapewniali jak zamawiałem auto).
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: rezon »

Ja nie widzę żadnej różnicy w naprawach - obecnie czekam na siłownik klapki paliwa - przy diagnozie cały czas była mowa o wydłużonej gwarancji, takie same papiery jak zwykle czyli normalna gwarancja. Niestety kończy się za 11,3kkm :(
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: kamracik »

Tak, rozszerzona działa dokładnie tak samo jak pierwotna 2-letnia. To brać i się nie zastanawiać, tylko kalkulować przebiegi, ja brałem 60k, bo nie wyjeżdżę 15k w rok.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: ursus »

kamracik pisze:Tak, rozszerzona działa dokładnie tak samo jak pierwotna 2-letnia. To brać i się nie zastanawiać, tylko kalkulować przebiegi, ja brałem 60k, bo nie wyjeżdżę 15k w rok.
Wstępnie wziąłem tą większą, ale faktycznie tyle nie jeżdżę i to pewno obniżę.
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: krycho »

Dostałem maila od handlowca, który potwierdził, że przez 4 lata nie płaci się za części i robociznę, jeśli chodzi o zaplanowane przeglądy.
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Jak wrócę do domu to przepisze co konkretnie wchodzi w skład bo są wylistowane części


Wysłane skądś za pomocą Tapatalk
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: szpirit »

Andrzej nie chcę panikować ale jeszcze nie wróciłeś? ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S3] Serwis przez 4 lata za 1 zł

Post autor: Misiek Fisiek »

Grubsza impreza. Jak u Sebka.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ