[S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
oz
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2015, o 21:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

[S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: oz »

Dzień dobry, cześć i czołem,
tak jak w temacie - przymierzam się do zakupu używanego SII z silnikiem 3,6 FSI i w związku z tym mam kilka pytań... :)

1. Jak wygląda kwestia rozłożenia masy/wyważenia samochodu - to duży i chyba dosyć ciężki silnik - jak wygląda zachowanie auta w zakrętach, np. w porównaniu do 2.0 TSI?
2. Zdaję sobie sprawę, że duży rozstaw osi itp raczej nie predestynują auta do szybkiego pokonywania b. ciasnych zakrętów, ale czasem trzeba... :D Stąd pytanie - jak (w ogóle cały model) Superb II działa w takich sytuacjach - np. w porównaniu do A6 / A4/ Octavii...
3. Czy należałoby się obawiać przebiegu w okolicach 150k ze względu na skrzynię DSG? Z tego co zdążyłem się zorientować razem z tym silnikiem montowana jest jej mocniejsza odmiana, ale chciałbym dowiedzieć się jak wygląda to z perspektywy użytkowników.
4. Czy z punktu widzenia bezpieczeństwa i trwałości skrzyni i samego silnika przy takim przebiegu jest sens zmieniać program(skrzyni i silnika)?
5. W kontekście pytań powyżej pytanie o rozmiar felgi wydaje się właściwie bezzasadne, więc zapytam inaczej... Czy 17 cali daje radę w szybkich zakrętach, czy auto już mocno kładzie się na oponie?
6. Jaką cenę można uznać za normalną dla zdrowego egzemplarza, z bogatym wyposażeniem, z przebiegiem w granicach 100-150k?
7. Czy jest coś na co należałby zwrócić szczególną uwagę kupując SII z tym silnikiem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: Enriquez »

1.
2.
3. Nie
4. Te silniki nie trzymają serii z reguły i jak masz fundusze to warto coś podkręcić. Passat CC z dokładnie tego samego silnika wyciska 300 KM.
5. Zależy od opony.
6. Kupić kombi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
oz
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2015, o 21:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: oz »

Dzięki za odpowiedź, będzie kombi, musi być... A z ciekawości dlaczego nie sedan? :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: Enriquez »

Bo nie można koło niego przejść obojętnie. Dla mnie paskud jakich mało.
A ponadto w sedanie przeciera się wiązka podwójnej klapy bagażnika i czasem jest cyrk.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: whity »

Ile tych tematów jeszcze otworzycie....jakaś masakra ostatnio
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: Misiek Fisiek »

Emayowi dsg się zesrało, pozwolę sobie przypomnieć.

W zakrętach wszystkie superaki jadą co najmniej słabo. W 3.6 płużenie przodem raczej na wyposażeniu seryjnym.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: pab567 »

To jest auto do komfortowego i prestiżowego :) przemieszczania się w trasie a nie do jazdy po torze.
Elegance

Re: [S2] 3.6 FSI - kilka pytań

Post autor: Elegance »

Jak do jazdy po torze to tylko japońskie bolidy. ;)
ODPOWIEDZ