2x Superb 2 do oceny

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

2x Superb 2 do oceny

Post autor: lockin »

Panowie zastanawiam się na zakupem jakiegoś wozidła w zastępstwie mojego 1.4 TSI. Znalazłem takie 2 szt. z polandii. Co myślicie? Warto wogóle w tych cenach kupować S2FL, może lepiej poczekać na S3?

S2 FL sedan 1.8 4x4
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-i ... fccc1be99c

S2 combi 2.0 170
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-s ... 84b834af96
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: texas »

Ja bym czekal na s3
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: whity »

Taniej niż teraz nie kupisz s2fl. Każdy będzie czekał na s3, a starszy model wyrwiesz dużo lepiej wyposażony za niższa cene.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

To czemu lockin sprzedawałeś? Chyba puściłeś swojego w podobnych pieniądzach?
Żeby teraz kupić "to samo" tylko z mocniejszym motorem? :roll:


Poza tym obydwa wydają się warte zachodu - rzecz gustu albo upodobania :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: sjak »

Szymek, kupiłeś Mokkę, więc nie zrozumiesz kogoś, kto chce mieć dobry, w miarę szybki samochód :lol:


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

No pytam kogoś kto właśnie kupił nowe 1.4 do takiej budy jak Superb, czy po prostu okazał się zbyt słaby czy jak? 8-)


Jakby mnie to ruszało z tą Mokką to już dawno bym się pociął. Na miasto wystarcza mi w zupełności i wygodne też jest. Ładniejsze niż Yeti. Na moje wymagania - oki doki. :roll: :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: lockin »

Obecnie jeżdzę A5 2.0 210 kucy i w mieście toto jeździ tak samo jak Superb 1.4, za to pali 1 litr mniej. Do miasta takiego jak Wrocław nie widzę potrzeby by wychodzić powyżej 3000 rpm, a dopiero wtedy widać różnicę pomiędzy tymi silnikami.
Natomiast pojeździłem trochę nową Cuprą 2.0 280 kucy (ten sam silnik który będzie w S3) i fajnie byłoby mieć coś więcej pod butem. Docelowo chciałbym S3 1.8 jak już ceny się unormują.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

s-e-b-e-b pisze:Szymek, a "chłopaki" w różowych wdziankach nie posyłają Ci całusków jak jedziesz Mokką ?

Tylko ci, którzy mają zaciski w kolor auta pyknięte :mrgreen:
lockin pisze:Obecnie jeżdzę A5 2.0 210 kucy i w mieście toto jeździ tak samo jak Superb 1.4, za to pali 1 litr mniej. Do miasta takiego jak Wrocław nie widzę potrzeby by wychodzić powyżej 3000 rpm, a dopiero wtedy widać różnicę pomiędzy tymi silnikami.
Natomiast pojeździłem trochę nową Cuprą 2.0 280 kucy (ten sam silnik który będzie w S3) i fajnie byłoby mieć coś więcej pod butem. Docelowo chciałbym S3 1.8 jak już ceny się unormują.
Dzięki za odpowiedź lockin, ja tak tylko z ciekawości, bo o ile mnie pamięć nie myli (albo pokićkało mi się z kimś innym) sprzedawałeś auto ze względu na kupno mieszkania, a tu nagle szukasz czegoś mocniejszego, więc tak mnie zdziwko pyknęło. ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

Bo praktycznie każdy silnik wystarczy do miasta do 60-70 km/h każdy się jako tako zbiera, wystarczy, żeby gdzieś się wcisnąć. :roll:

Nie mniej, no jak ktoś jeździ dużo na trasach i ma cięższą nogę to się męczy.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: Misiek Fisiek »

S2 1.4 ma najwyższą wartość rezydualną. Co jest dość zabawne biorąc pod uwagę jak niektórzy mędrcy z forum wieszczyli, że 1,4 będą strasznie tracić na wartości bo nikt nie bedzie chciał kupować takiego dużego auta z małym silnikiem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

Wszystko robią przebiegi Misiaczku, 1.4 kupują Ci co mniej jeżdżą, stąd i wartość tak nie spada. :D

W 4-5 letnich auta masz przebiegi do 80 kkm, gdzie inne mają już zdecydowanie więcej. :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: Misiek Fisiek »

Kolejna Twoja teoria wyciągnięcia spod pachy. I równie sensowna jak wcześniejsze twierdzenia o niskiej wartości rezydualnej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: szms »

Im bogatsze wyposażenie - tym gorzej dla wartości rezydualnej, im większy przebieg - gorzej dla wartości rezydualnej

1.4 przeważnie w bidzie w cenie wyjściowej są świetne stąd mają niski spadek.

Poczytaj Misiek, to nie są teorie wyssane z palca.
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: lockin »

szms pisze:Dzięki za odpowiedź lockin, ja tak tylko z ciekawości, bo o ile mnie pamięć nie myli (albo pokićkało mi się z kimś innym) sprzedawałeś auto ze względu na kupno mieszkania, a tu nagle szukasz czegoś mocniejszego, więc tak mnie zdziwko pyknęło. ;)
Tak tylko zanim sprzedałem szkodnika minęly 4tyg i ostatnie mieszkanie spełniające moje kryteria (+70m / 4 pokoje) się sprzedało
Zostały tylko dwupoziomowe, których nikt nie chce, bo raz nie ma schodów (robisz we włąsnym zakresie czyli na start +15k), a dwa takie mieszkania nie mają wydzielonych pomieszczeń, tylko na dole masz 1 duże pomieszczenie ok 30m2 i na górze 1 duże pomieszczenie ok 30m2. Plusem są duże tarasy od 15m2 do nawet 50m2. Link poniżej

http://www.lcc.pl/pl/graniczna/wyszukiwarka
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: 2x Superb 2 do oceny

Post autor: pab567 »

szms pisze:Wszystko robią przebiegi Misiaczku, 1.4 kupują Ci co mniej jeżdżą, stąd i wartość tak nie spada. :D

W 4-5 letnich auta masz przebiegi do 80 kkm, gdzie inne mają już zdecydowanie więcej. :roll: :roll:
3.6 4 lata 56kkm :o
ODPOWIEDZ