S2 zakup - proszę o opinie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
barthome
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2015, o 13:29
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Bartek

S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: barthome »

Witam wszystkich jestem tu nowy więc wybaczcie jeżeli wstrzeliłem się nie tu gdzie miałem:) Powoli przymierzam się do zakupu S2 kombi (roczniki od 2010 do 2012) i chciałbym poznać Wasze opinie nt. silnika 1.6 105 KM. Czy to dobra jednostka, czy warto w nią zainwestować kasę? Z moich obserwacji wynika, że S2 z tymi silnikami są zwykle tańsze niż 2.0 140 KM a więc czy to oznacza, że jest coś na rzeczy? Proszę Was o wszelkie opinie. Dziękuję.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: szms »

Za dużo ich nie ma, ale nigdy nikt nie zgłaszał z nimi jakiś problemów ;)
barthome pisze: Z moich obserwacji wynika, że S2 z tymi silnikami są zwykle tańsze niż 2.0 140 KM a więc czy to oznacza, że jest coś na rzeczy?
Udajesz czy podpuszczasz?

no różnica jest zasadnicza - większa, mocniejsza jednostka - proste.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: sjak »

Pierwsze pytanie - gdzie zamierzasz ten pojazd eksploatować?
Jeśli miasto - można analizować, jeśli trasy - odpuść
barthome
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2015, o 13:29
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: barthome »

eksploatacja codzienna dom-praca i jakaś jazda po mieście typu zakupy, średnio 80 km na dzień. Wyjazd na weekend jakieś 200-300 km na pewno nie więcej.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: szms »

Dziennie 80 km to już myślę, że opłaca się.

Wiesz, to zależy indywidualnie od każdego. Każdy ma inny styl jazdy i swoje preferencje. Najlepiej, jakbyś się przejechał i wiedziałbyś na czym stoisz. :)
barthome
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2015, o 13:29
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: barthome »

muszę to przemyśleć na spokojnie. Choć przyznam, że bardziej mnie przekonuje na razie tylko w teorii jednostka 2.0 140 KM. Tak jak wspomniałeś będę musiał pojeździć i 1.6 o 2.0 wtedy ocenię. A powiedzcie czy warto myśleć aby autko sprowadzić z niemieckiego autohaus'a? czy raczej szukać krajowego? mój budżet jest trochę okrojony bo do kwoty 45 000. Zastanawiałem się jeszcze nad Octavią ale to już jest zupełnie inny standard.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: Misiek Fisiek »

Tylko krajowy. Z tym budżetem kupisz coś w okolicy 200 000 oryginalnego przebiegu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:Za dużo ich nie ma, ale nigdy nikt nie zgłaszał z nimi jakiś problemów ;)
Był ktoś na forum, kto miał do SAP pisać, że w tym aucie są za małe tarcze, klocki się grzeją, i że powinno być lepiej ;)

barthome pisze:Choć przyznam, że bardziej mnie przekonuje na razie tylko w teorii jednostka 2.0 140 KM. Tak jak wspomniałeś będę musiał pojeździć i 1.6 o 2.0 wtedy ocenię. A powiedzcie czy warto myśleć aby autko sprowadzić z niemieckiego autohaus'a? czy raczej szukać krajowego? mój budżet jest trochę okrojony bo do kwoty 45 000. Zastanawiałem się jeszcze nad Octavią ale to już jest zupełnie inny standard.
Ja wcześniej miałem octavię z 1,9 105 KM, teraz mam 2,0 140 KM, i myślę, że ciężko by mi się wracało do mniejszych mocy. Zupełnie inna jazda, w mocniejszym silniku znacznie przyjemniej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: Misiek Fisiek »

Lampka już zgasła? :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: Camillinhio »

Zakleiłem taśmą :)
Obrazek
Elegance

Re: S2 zakup - proszę o opinie

Post autor: Elegance »

Obrazek
ODPOWIEDZ