Superb 2.0 TDI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: whity »

Jak dbasz, tak masz... Trochę tych autek z ta skrzynia u mnie jeździ i nic sie nie sra... Lecz to sa nowki do max 3,5 roku
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: szms »

3,5 roku dużo nie mówi vwhity, chyba bardziej od przebiegu zależy. bo jeden będzie miał 15 kkm a drugi 200 kkm :D
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Docent83 »

Jak duster to tylko do kościoła i po 3,5 roku ma max 10 tys. Superb bedzie mail 200 a kombi 250 bo wiecej cebuli wozi...
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: whity »

Docent, ciesz sie ze masz superba, bo jakbyś miał tankować do dustera, to bys juz w nocy nie spał, nie przez dziecko tylko przez spalanie w dusterze... Pewnie pali 7 litrow !!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Superb 2.0 TDI

Post autor: whity »

szms pisze:3,5 roku dużo nie mówi vwhity, chyba bardziej od przebiegu zależy. bo jeden będzie miał 15 kkm a drugi 200 kkm :D
przebiegi sa rózne..do 150.000 km.... Ale i tak prawie tylko ci zamawiają, którzy duże przebiegi robią
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Docent83 »

Faktycznie, duster to powinien palić max 5 .... Biały może palić 5,5 ale za to lpg
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Mej »

rezon pisze:Jest bardziej awaryjna od manuala i jakoś po za tobą nikt z tym nie dyskutuje
A komu by się chciało dyskutować z hipokrytą, który wymianę sprzęgła w manualu nazywa zużyciem eksploatacyjnym, ale w DSG to już "zwiększona awaryjność" :roll: :?:

Dobra. Ty i tak zawsze wiesz lepiej, więc na pewno i tym razem bez problemu poradzisz sobie z ripostą, ale z mojej strony EOT bez względu na to co znowu zmanipulujesz 8-) .

ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ;) .
Pozdrawiam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: rezon »

Mej pisze:
rezon pisze:Jest bardziej awaryjna od manuala i jakoś po za tobą nikt z tym nie dyskutuje
A komu by się chciało dyskutować z hipokrytą, który wymianę sprzęgła w manualu nazywa zużyciem eksploatacyjnym, ale w DSG to już "zwiększona awaryjność" :roll: :?:

Dobra. Ty i tak zawsze wiesz lepiej, więc na pewno i tym razem bez problemu poradzisz sobie z ripostą, ale z mojej strony EOT bez względu na to co znowu zmanipulujesz 8-) .

ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ;) .
Masz jakieś argumenty po za epitetami czy jednak brakuje? Czytałem już, że nie wiem nic o samochodach z dużymi przebiegami, teraz że jestem hipokrytą. A fakty dalej są niezmienne - Skrzynie DSG są znacznie bardziej skomplikowane niż manualne, znacznie częściej występują awarie - głównie układu sterowania czyli mechatroniki - niż skrzyń manualnych, w których awarie należą do rzadkości, mało jest mechaników podejmujących się napraw DSG. Nie tylko ja pisałem, że DSG przy nowym to jak najbardziej, ale niepewna używka to już inna bajka. Sam przecież rozważałem DSG, ale nie było w komplecie z TSI i czterołapem, więc nie miałem dylematów. Jak chcesz przekonać wszystkich, że to mniej awaryjna skrzynia bo Ty ją kupiłeś to chyba masz mało rzeczowych argumentów. Jak nie ma siły argumentów, to pozostaje argument siły - albo epitetów. :lol:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Puch4 »

Dajcie spokój ... każdy ma co chciał ... z okazji Świąt wszystkim życzę bezawaryjności :)
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 15:46 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13599
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Enriquez »

Nie ma o co bić piany. Jak ktoś już pojeździł DSG to do manuala nie wróci. Koszty ewentualnych napraw nie robią tu różnicy jak się chce taką skrzynię mieć. Wiadomo jest, że każdą skrzynię można zajechać, tyle że imho łatwiej DSG.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: rezon »

Enriquez pisze:Nie ma o co bić piany. Jak ktoś już pojeździł DSG to do manuala nie wróci. Koszty ewentualnych napraw nie robią tu różnicy jak się chce taką skrzynię mieć. Wiadomo jest, że każdą skrzynię można zajechać, tyle że imho łatwiej DSG.
nic dodać nic ująć :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: pab567 »

Żeby zajechać DSG trzeba się dobrze starać, na przykład startować kilkanaście razy z rzędu z LC. To już chyba łatwiej załatwić manuala starając się bardzo szybko zmieniać biegi.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: whity »

pab567 pisze:To już chyba łatwiej załatwić manuala starając się bardzo szybko zmieniać biegi.
... Bez sprzęgła ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13599
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 2.0 TDI

Post autor: Enriquez »

pab567 pisze:Żeby zajechać DSG trzeba się dobrze starać, na przykład startować kilkanaście razy z rzędu z LC. To już chyba łatwiej załatwić manuala starając się bardzo szybko zmieniać biegi.
albo zapomnieć/mieć to w poważaniu wymienić olej
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ