[SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Defi
Posty: 120
Rejestracja: 6 mar 2015, o 08:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Pruszków

[SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: Defi »

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum i trafiłem do Was bo potrzebuję wsparcie w ocenie auta.

Szukam Superba z lat 2010-2012 - najlepiej benzyna jednak diesel też wchodzi w grę.
Przejrzałem masę ogłoszeń i rzucił mi się egzemplarz w oczy:

http://allegro.pl/skoda-superb-1-8-tfsi ... 43360.html

Moje obawy:
- wydaje mi się, że cena jest niska jak na to wyposażenie
- nigdy nie widziałem takiego odcieniu skóry w SII

Dajcie znać co myślicie o tym aucie ?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: elmi_k »

Skóra była taka. Już parę widziałem z taką skórą. Głównie z DE.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: Misiek Fisiek »

Cena tego grzmota wcale nie jest niska. Powiedziałbym wręcz, że jest dość wysoka. Taki przebieg w TSi to już sporo. Krajowe 2.0 TDi w miarę pewne i dobrze wyposażone z przebiegiem 200 000 można kupić za 50 000. A lepsze 200 000 w TDi niż 175 000 w TSi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: leszekmw »

uff.. , jakby nie ten kolorek skóry /pierwszy raz widzę i ja/ to ta cena była by dość wyważona , było nie było trochę wypasu ma.. , a nie każdy diesla lubi..
175tś km , no cholera wie co dalej z tymi tsi..
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: szms »

jak 175 kkm dojechał to i dalej pojedzie :lol: :lol:

najgorsze ma za sobą.
Awatar użytkownika
Defi
Posty: 120
Rejestracja: 6 mar 2015, o 08:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Karol
Lokalizacja: Pruszków

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: Defi »

s-e-b-e-b pisze:tu masz forumową kurkę viewtopic.php?f=51&t=6020
Gdyby to było kombi to poważnie bym się nad nią zastanowił.

Napiszcie coś więcej o tym 1.8 TSI - są aż takie problemy z tymi silnikami ? Lepiej szukać 2.0 TDI CR ? Aktualnie jeżdzę A3 w dieslu 2.0 (BKD) - silnik mimo że bardzo awaryjny to mnie ta sztuka nie zawiodła jeszcze ;)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: leszekmw »

he he ..znam paru takich zadowolonych..a raczej co byli zadowoleni.. :lol:
jeden z ostatnich to chyba mój klient był..
też mu śmigał pasek jak ta lala , ale pech go nie opuszczał jak pisało w bajce..po wymianie silnika jeździł dosłownie 2 tygodnie i starszy pan rozpierdzielił mu tego paska dokumentnie..
taki zbieg okoliczności.. :twisted:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: rezon »

Defi pisze:
s-e-b-e-b pisze:tu masz forumową kurkę viewtopic.php?f=51&t=6020
Gdyby to było kombi to poważnie bym się nad nią zastanowił.
Napiszcie coś więcej o tym 1.8 TSI - są aż takie problemy z tymi silnikami ? Lepiej szukać 2.0 TDI CR ? Aktualnie jeżdzę A3 w dieslu 2.0 (BKD) - silnik mimo że bardzo awaryjny to mnie ta sztuka nie zawiodła jeszcze ;)
IMHO jest dokładnie tak samo jak ze słynnym BKD. TO przecież masowo padające silniki - głowice, wałki rozrządu, pompy oleju - a niedawno jechałem Paskiem z przebiegiem ponad 400kkm i nawet ori turbiną (tylko po czyszczeniu). TSI żłopią olej, padają - a ja na 90kkm dolałem szklankę oleju, co w porównaniu do poprzednich silników VW (także klekota BSY) jest megaosiągnięciem, bo wcześniej to trzy szklanki szły na 1kkm autostrady ;) . Zobaczymy co dalej... ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: leszekmw »

rezon nie padają masowo ale jednak kupując bkd w audi lub w vw rozsądnie jest zmienić napęd pompy od razu i mieć z grzywki.. . za dużo jednak jest tych przypadków .. . na pewno szybciej trafisz na zły napęd jak na pęknięta głowicę w skodzie lub seacie. mam pod nosem dobrego mechanika i wiem co mówię .
400 tyś na ori turbinie..fiu fiu..nawet tylko na autostradzie jeżdżąc doskonały wynik..
a może zapomniał ktoś że wymieniał/regenerował..?
czasami tak mają ludzie.. :D
a że napędu nie robił..właśnie przyszedł czas na niego ... , przecież wszystkim padają w okolicach 250tyś polskich czyli 400tyś niemieckich ..mam nadzieję że mnie zrozumiecie.. :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: Camillinhio »

Sugerujesz, że w Polsce kręcą liczniki? ;) To straszne. Kilka lat temu miałem w posiadaniu octavię z przebiegiem 360000 m i ori turbiną, także można.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: leszekmw »

pewnie agieerek..
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [SII] 1.8 TFSI Sieradź - prośba o ocenę

Post autor: rezon »

leszekmw pisze:rezon nie padają masowo ale jednak kupując bkd w audi lub w vw rozsądnie jest zmienić napęd pompy od razu i mieć z grzywki.. . za dużo jednak jest tych przypadków .. . na pewno szybciej trafisz na zły napęd jak na pęknięta głowicę w skodzie lub seacie. mam pod nosem dobrego mechanika i wiem co mówię .
400 tyś na ori turbinie..fiu fiu..nawet tylko na autostradzie jeżdżąc doskonały wynik..
a może zapomniał ktoś że wymieniał/regenerował..?
czasami tak mają ludzie.. :D
a że napędu nie robił..właśnie przyszedł czas na niego ... , przecież wszystkim padają w okolicach 250tyś polskich czyli 400tyś niemieckich ..mam nadzieję że mnie zrozumiecie.. :lol:
Dlatego napisałem o BKD - jednym z najbardziej awaryjnych silników, a tu proszę ponad 400kkm bez remontu. Kierowca zawodowy to chyba potrafi odróżnić czyszczenie od wymiany turbiny :) Zobaczymy jak tam dalej będzie z tym moim TSI - na razie jest to rekordzista wśród eksploatowanych przeze mnie silników VW pod względem zużycia oleju - każdy inny brał więcej na 1kkm niż ten na 90kkm. A jak poczytać fora, to TSI żłopie olej. Wymiany oleju w trybie LL czyli co ok. 30kkm - czyli samo zło i aż dziwne, że w ogóle jeszcze jeździ na oleju 504/507 czyli złem porównywalnym tylko z piekłem ognistem ;). Przynajmniej wg niektórych "znafcuf" tematów olejowych :lol: Można trafić tak samo na zajechanego ekojazdą TDI z 70kkm na szafie, jak i TSI obarczonego wszystkimi możliwymi usterkami.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ