leasing konsumencki

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

leasing konsumencki

Post autor: Michumm »

Kto korzystał? Gdzie i jak? Jeśli to dobra opcja to chciałbym skorzystać przy kupnie SIII. Wszelkie praktyczne porady i opinie wyczekiwane.
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: leasing konsumencki

Post autor: Jacosz »

Szukając dla siebie najlepszej oferty leasingowej, wysłałem maile do wszystkich salonów podanych na forum. Odpowiedź dostałem z około 20. Zadałem między innymi pytanie o to, czy jest opcja leasingu dla zwykłej osoby fizycznej. Odpowiedź przeważnie była taka sama - "Osoba fizyczna nie ma u nas takiej możliwości", a okraszona była w większości dopiskiem "pierwsze słyszę o czymś takim w Polsce". Tak więc sugerowałbym Ci zwrócić się bezpośrednio do jakiegoś "leasingodawcy" vide instytucja finansowa i tam szukać tego typu ofert, a następnie mając ofertę finansowania udać się do interesującego Cię salonu i się dogadać. Z tego co przed chwilą wyczytałem, nikt się raczej nei afiszuje z ofertą leasingu konsumenckiego, więc zapewne będziesz się musiał trochę wysilić.

Tak na poczekaniu wygooglowałem Ci 2 przykładowe oferty dla leasingu konsumenckiego:

masterlease
http://www.masterlease.pl/leasing/klien ... umenckiego

PKO BP
http://www.pkoleasing.pl/oferta/oferta- ... ly-oferty/
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: leasing konsumencki

Post autor: Michumm »

Dzięki, na temat już czytałem, myślałem że ktoś korzystał.
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: leasing konsumencki

Post autor: Jacosz »

Cóż, dla mnie najważniejszym było, aby cena auta z uwzględnieniem oprocentowania leasingu była w końcowym rozrachunku najniższa, dlatego poszedłem w leasing finansowy VW banku. Od liczenia to już mnie w pewnym momencie głowa rozbolała ;) Mogę dać Ci tylko praktyczną radę, aby każdą ofertę fizycznie policzyć. W wyliczeniach z VW banku na przykład(w ofercie 101%, której szukałem, a której prawie u nikogo nie znalazłem w tej wysokości na rocznik produkcyjny 2015), podane oprocentowanie nie zawierało obowiązkowego ubezpieczenia leasingu, które z kolei było już wliczone w ratę główną. Po jego doliczeniu, koszty leasingu wyglądały już mniej różowo.
whiteraven
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2015, o 15:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Benek
Lokalizacja: Wrocław

Re: leasing konsumencki

Post autor: whiteraven »

koniec końców leasing konsumencki wychodzi taniej.... łatwiej go dostać i nie obciąża Cie jako kredytobiorcy czyli ,masz czyste konto na kredycie ...
jedyne ważne zastrzeżenie pełne AC wraz ze wszystkimi możliwymi dopłatami do kradzieży, spadków wartości i szkody całkowitej ...
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

Witam!
Wlasnie zaczynam drazyc temat leasingu konsumenckiego. Ma ktos jakies kalkulacje z masterlease albo pko leasing dotyczace nowego superba? Mam tylko oferte ze skody na "kredyt niskich rat". Chce kupic samochod na 4 lata a pozniej go oddac i wziac kolejny.
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: leasing konsumencki

Post autor: daro »

idealeasing ma też leasing konsumencki
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

A czy w leasingu konsumenckim jest tez opcja niewykupowania samochodu po jego zakonczeniu czy w tym przypadku trzeba samochod wykupic?
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

Dostalem oferte z masterlease. Wyglada obiecujaco. podalem im cene 180 000 PLN zeby miec porownanie z oferta skody.
Wplata wstepna 25%
Miesieczny czynsz: 2208 x 48m-cy
Rata koncowa 25%
Calkowity koszt to okolo 196 000 zamiast 213 550 od skody.
Dodatkowe koszty to rejestracja pojazdu.
W pakiecie masterlease jest pakiet przegladow na 4 lata wiec od ceny skody bedzie mozna odliczyc ta opcje od ceny samochodu (chyba 2700). Ubezpieczenie we wlasnym zakresie, choc mozna wziac od nich, za to w skodzie pierwszy rok jest wliczony w cene kredytu.
Oczywiscie musze przeanalizowac tabele oplat i sprawdzic na czym mozna wtopic ale roznica jest i tak ogromna.
Mozne ktos jeszcze zebral jakies oferty?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: leasing konsumencki

Post autor: kamracik »

Przy tej kwocie nie wiem czy nie opłacałoby Ci się otworzyć działalności gospodarczej, wziąć zwykły leasing i do tego odliczyć sobie przychód i VAT. Przy tej kwocie jest pewnie na auto byś dostał trochę zniżki z racji, że na firmę, VAT'u odliczyłbyś sobie 12,5% i dochodu 18%.

Zachodu z otworzeniem nie ma dużej, jak się boisz księgowości to dolicz sobie 200PLN na księgowość miesięcznie.

Nie mówiąc o oszczędności na paliwie. To oczywiście pod warunkiem, że będziesz w stanie wykazać jakiś przychód na działalności, bo inaczej US mógłby się tego przyczepić, aby mieć na stracie po kilku latach 180k ;)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: leasing konsumencki

Post autor: daro »

Movibonczuk pisze:Dostalem oferte z masterlease. Wyglada obiecujaco. podalem im cene 180 000 PLN zeby miec porownanie z oferta skody.
Wplata wstepna 25%
Miesieczny czynsz: 2208 x 48m-cy
Rata koncowa 25%
Calkowity koszt to okolo 196 000 zamiast 213 550 od skody.
Dodatkowe koszty to rejestracja pojazdu.
W pakiecie masterlease jest pakiet przegladow na 4 lata wiec od ceny skody bedzie mozna odliczyc ta opcje od ceny samochodu (chyba 2700). Ubezpieczenie we wlasnym zakresie, choc mozna wziac od nich, za to w skodzie pierwszy rok jest wliczony w cene kredytu.
Oczywiscie musze przeanalizowac tabele oplat i sprawdzic na czym mozna wtopic ale roznica jest i tak ogromna.
Mozne ktos jeszcze zebral jakies oferty?
pakiet przeglądów masz w skodzie za 1 PLN, za 2700 PLN masz dodatkową gwarancję na 2 lata
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

Firma odpada bo moj dochod pochodzi zza granicy i nie podlega opodatkowaniu w Polsce a gdybym otworzyl w Polsce firme znacznie wzroslby mi podatek za granica. Generalnie dosc skomplikowana sytuacja ale generalnie otwieranie dzialalnosci w Polsce odpada.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

[quote="daro"][quote="Movibonczuk"]Dostalem oferte z masterlease. Wyglada obiecujaco. podalem im cene 180 000 PLN zeby miec porownanie z oferta skody.
Wplata wstepna 25%
Miesieczny czynsz: 2208 x 48m-cy
Rata koncowa 25%
Calkowity koszt to okolo 196 000 zamiast 213 550 od skody.
Dodatkowe koszty to rejestracja pojazdu.
W pakiecie masterlease jest pakiet przegladow na 4 lata wiec od ceny skody bedzie mozna odliczyc ta opcje od ceny samochodu (chyba 2700). Ubezpieczenie we wlasnym zakresie, choc mozna wziac od nich, za to w skodzie pierwszy rok jest wliczony w cene kredytu.
Oczywiscie musze przeanalizowac tabele oplat i sprawdzic na czym mozna wtopic ale roznica jest i tak ogromna.
Mozne ktos jeszcze zebral jakies oferty?[/quote]

pakiet przeglądów masz w skodzie za 1 PLN, za 2700 PLN masz dodatkową gwarancję na 2 lata[/quote]

Ale za te 2700 mam w sumie 4 lata gwarancji i wszystkie przeglady w tym czasie. Dobrze rozumiem?
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: leasing konsumencki

Post autor: daro »

za 1 PLN masz przeglądy na 4 lata,
za 2700 masz dodatkowe 2 lata gwarancji do 120.000
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

Ok. Dzieki.
ODPOWIEDZ