leasing konsumencki

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: leasing konsumencki

Post autor: googie »

kamracik pisze:Przy tej kwocie nie wiem czy nie opłacałoby Ci się otworzyć działalności gospodarczej, wziąć zwykły leasing i do tego odliczyć sobie przychód i VAT.
Nie znam leasingodawcy, który udzieliłby leasingu gówno-firmie, którą sobie ktoś założył miesiąc temu. Przecież do leasingu trzeba jakiekolwiek papierki o dochodach firmy z konkretnego okresu przedłożyć. No chyba że się jest dużą, znaną firmą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: leasing konsumencki

Post autor: kamracik »

Zależy od leasingodawcy, jak rozpatrywałem opcję dla siebie trafiałem na takich, baa trafiłem nawet bank, który kredyt dawał, warunek, aby firma istniała miesiąc! Wiadomo, że warunki wtedy sa gorsze ze względu na ryzyko, ale gdyby sytuacja była inna u kolegi to odliczenie podatków z nawiązką by to pokryło.

Zazwyczaj faktycznie jest tak jak Sebek mówi 6 miesięcy lub 24, to są dla nich jakieś kluczowe wartości. Tym nie mniej przy okresie oczekiwania 7 miesięcy na auto to te 6 miesięcy nie wygląda tak źle :mrgreen:
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: leasing konsumencki

Post autor: lechupe »

w tej chwili konkurencja leasingodawców na rynku jest tak duża, że w przypadku leasingów aut, w zasadzie nie ma juz żadnych kryteriów typu PIT, czy okres funkcjonowania.
Wybiera się najlepszą ofertę (% opłaty wstępnej, rata, % wykupu), podpisuje weksel i heja :-)
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

W szczegoly jeszcze nie wchodzilem ale zaraz pewnie wejde. ;)
Poki co ustalilem, ze idea nie ma w ofercie leasingu konsumenckiego.
Jak zbiore wiecej informacji to sie podziele.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: leasing konsumencki

Post autor: ursus »

lechupe pisze:w tej chwili konkurencja leasingodawców na rynku jest tak duża, że w przypadku leasingów aut, w zasadzie nie ma juz żadnych kryteriów typu PIT, czy okres funkcjonowania.
Wybiera się najlepszą ofertę (% opłaty wstępnej, rata, % wykupu), podpisuje weksel i heja :-)
Sorry, ale mijasz się z prawdą.

Jak masz nowa działalność gospodarczą i chcesz dostać dobre warunki (np. ostatnie 0% w idea, albo promocyjny w VW) to 30-40% wpłaty na początek i w zależności od profilu firmy mnóstwo papierów np. w idea musiało być poręczenie drugiej osoby + oświadczenie majątkowe, w Pekao właśnie PIT, w VW najprościej, ale i oferta kijowa.
Informacje mam z października, bo wtedy brałem leasing na firmę wystartowana we wrześniu.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: leasing konsumencki

Post autor: Enriquez »

Jak nie masz kasy na samochód to musisz przełknąć tą niedogodność, że jakiś pajac w banku chce pana prezesa rzucić na kolana na 5 minut z papierami w zębach...
A tak z drugiej strony - jaki interes ma firma leasingowa (nie VW Bank) dająca leasing prawdziwe 0%??? Nie kumam czaczy...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: leasing konsumencki

Post autor: pjetko »

Enriquez pisze:Jak nie masz kasy na samochód to musisz przełknąć tą niedogodność, że jakiś pajac w banku chce pana prezesa rzucić na kolana na 5 minut z papierami w zębach...
A tak z drugiej strony - jaki interes ma firma leasingowa (nie VW Bank) dająca leasing prawdziwe 0%??? Nie kumam czaczy...
Takie oferty najczęściej łączą się z koniecznością posiadania konta w ich banku, karty kredytowej itp.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: leasing konsumencki

Post autor: ursus »

Enriquez pisze:Jak nie masz kasy na samochód to musisz przełknąć tą niedogodność, że jakiś pajac w banku chce pana prezesa rzucić na kolana na 5 minut z papierami w zębach...
A tak z drugiej strony - jaki interes ma firma leasingowa (nie VW Bank) dająca leasing prawdziwe 0%??? Nie kumam czaczy...
Mam, ale mogę wrzucić w koszty w okresie leasingu zamiast przez 5 lat, więc jest lepiej.
pjetko pisze: Takie oferty najczęściej łączą się z koniecznością posiadania konta w ich banku, karty kredytowej itp.
Nie. Żadnych dodatkowych rzeczy.

Chodzi o dobranie sobie do portfela dłużników tych z najwyższym możliwym ratingiem kredytowym.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: leasing konsumencki

Post autor: wilkuw »

tak czy siak kombinacje albo da sie i poza lisingiem szybciej..albo potem trzeba jakos ten woz sprzedac taki piekny zamortyzowany do 0 :)

banki raczej zaczynaja myslec o zarabianiu niz zabawie w taki albo sraki portwel :) po prostu liczba * inna
r5 20vt
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: leasing konsumencki

Post autor: lechupe »

ursus pisze:
lechupe pisze:w tej chwili konkurencja leasingodawców na rynku jest tak duża, że w przypadku leasingów aut, w zasadzie nie ma juz żadnych kryteriów typu PIT, czy okres funkcjonowania.
Wybiera się najlepszą ofertę (% opłaty wstępnej, rata, % wykupu), podpisuje weksel i heja :-)
Sorry, ale mijasz się z prawdą.

Jak masz nowa działalność gospodarczą i chcesz dostać dobre warunki (np. ostatnie 0% w idea, albo promocyjny w VW) to 30-40% wpłaty na początek i w zależności od profilu firmy mnóstwo papierów np. w idea musiało być poręczenie drugiej osoby + oświadczenie majątkowe, w Pekao właśnie PIT, w VW najprościej, ale i oferta kijowa.
Informacje mam z października, bo wtedy brałem leasing na firmę wystartowana we wrześniu.
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Millenium, październik, 1%, wpłata początkowa 15%, firma ma 2 miesiące, konsulting. Zabezpieczenia to weksel plus egzekucja z rachunku.
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: leasing konsumencki

Post autor: Movibonczuk »

Wlasnie otrzymalem maila z idei i pko. W idei twierdza ze nie maja w ofercie leasingu komsumenckiego (osobistego) a w pko usluga zostala czasowo zawieszona.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: leasing konsumencki

Post autor: panki888 »

Mam łącznie 4 leasingi idea, Getin.
Firmę zakładałem 4 lata temu.
Wpłaty miałem pod 10%.
Dodam że na nowo powstałą działalność brałem pierwsze auto.
Resztę z kolejnym rokiem.
ODPOWIEDZ