SII na SII FL

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII na SII FL

Post autor: Misiek Fisiek »

Jaasne. A ja parkowałem dzisiaj obok ferrari 458 italia i wyjeżdżałem na żyletki bo nie zostawił mi miejsca.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII na SII FL

Post autor: gachul »

Misiek Fisiek pisze:Jaasne. A ja parkowałem dzisiaj obok ferrari 458 italia i wyjeżdżałem na żyletki bo nie zostawił mi miejsca.
Misiek..... apeluje... póki co :lol:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII na SII FL

Post autor: Misiek Fisiek »

To długo czekałeś na wyrok w I instancji :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

rezon pisze:Mam znajomego, który jeździ drugą Insignią. Miejsca owszem mało z tyłu, ale z przodu całkiem wygodne autko. Robi ok. 60kkm rocznie, więc nie bardzo miałaby kiedy stać w serwisie ;)
alekkub672 pisze:Hahaa wszyscy się pytają nie można poprostu auta zmienić:P
a tak szczerze to dolewanie oleju już jest trochę wkurzające...
w TDI też różnie bywa ;) Na razie do TSI dolewam mniej oleju niż poprzednio do TDI - dolałem 0,5l na 85kkm, więc daje się wytrzymać ;) A poważniej dla mnie to porównywalne silniki, więc jak zmienisz to potwierdzisz lub zaprzeczysz. Co zaoszczędzisz później na paliwie, to wydasz przy zakupie na diesla, więc wyjdzie na to samo ;) nie myślałeś o DSG 4x4? Od 250kkm zdecydowanie preferuję czterołapy, a TDI ma taką opcję.
hmmm.... 4x4 nie jest mi potrzebne, a SII TSI zostaje w rodzinie więc będę mógł się nacieszyć jazdą benzyniakiem:)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII na SII FL

Post autor: rezon »

też 250kkm temu myślałem, że 4x4 nie jest mi potrzebne ;) Później zacząłem jeździć na nartach i ślizgać się przy podjazdach pod niektóre wyciągi, później kupiłem pierwszego czterołapa, później stwierdziłem znaczną różnicę w prowadzeniu na zwykłych mokrych czy zaśnieżonych drogach, a później przy zakupie kolejnych samochodów pierwsze pytanie brzmi czy jest wersja z napędem na cztery koła - nie ma? to dziękuję ;) nawet moja żona w miejsko-podmiejskim autku ma 4x4 i po pierwszej zimie stwierdziła, że niezbyt piękny SX4 1,6 4x4 to dla niej lepszy wybór niż piękna Lancia Delta, którą parę dni testowała i która jej się bardzo podobała (automat, skóra, itp...)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: SII na SII FL

Post autor: Roger83 »

Zmieniać olej co 10k i nie trzeba będzie nic dolewać...
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: SII na SII FL

Post autor: Michu »

Sory za offa, ale ciagle tylko czytam ze Insignia to straszliwe padlo...
Moj brat ma Isie, (chyba 10 rok), nahulane ponad 250 tysiecy, i z autem nic sie jeszcze nie dzialo. Skora wg mnie u Lopla jest lepszej jakosci, no i ogolnie cale auto wyglada nowoczesniej. Insignia powstala w tym samym czasie co Superb, i wiadomo, ze na niektorych polach, Opel ssie, ale na innych, zawstydza wszystkie furki z VAG - nie chce mi sie teraz wymieniac, ale jest sporo niuansow, ktore ulatwiaja zycie, a nie pomyslaeli o nich panowie z VAG.
Siliczek TDI 130koni jest dosc glosny i raczej tak ciezkiemu autu nie zapewni dobrej katapulty, ale spokojnie mozna ten motor podciagnac do 180 koni. Aftomat jest tez dosc ociezaly (ale i tak lepszy niz w Plugach i innych PSAch) i miejsca ogolnie jest zancznie mniej niz w Superbue, ale ogolnie auto wg mnie jest spoko.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII na SII FL

Post autor: Misiek Fisiek »

Jakoś na temat Accorda nigdy nie słyszałem, że to straszliwe padło. Na opla się wszyscy uwzięli :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: SII na SII FL

Post autor: Docent83 »

Insygnia pierwszej generacji ... Jak miesiac czy dwa po premierze świadkiem w salonie do tego auta to...
1 "czy ja siedzę w PlayStacion?"
2 ciasno
3 bagażnik jakis taki płytki... To nie był cztrolap
4 ładna linia...i tylko to.

Troche to tak jak z ładna ale niezbyt lotna kobieta... Fajnie sie z nią...ale na żonę sie nie nadaje.
Ja kupując auto na kilka lat staram sie jednak patrzeć na użyteczność i awaryjnosc...a nie na ilośc przycisków na desce bo to przestało mi importować jakieś 15 lat temu.
Tak wiem...deska rozdzielcza jest teraz bardziej dojrzała i mniej przypomina pad do konsoli ale dla mnie insygnia 2 to zwyczajnie PS2 ...
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII na SII FL

Post autor: Misiek Fisiek »

A wiadomo, że Xbox lepszy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: SII na SII FL

Post autor: Docent83 »

Nie wiem.. Nie mam konsoli ;)
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII na SII FL

Post autor: Enriquez »

Docent, może i jest mniej przycisków na konsoli po lifcie, ale drugie tyle dołożyli do kierownicy - osły jedne.
Do tego - tempomat sterowany z kierownicy z lewej strony, tam gdzie normalnie jest regulacja głośności radia, a rzeczona regulacja głośności po prawej stronie - zupełnie bez sensu. Prawa rolka nie służy natomiast do przewijania menu na "maxidocie" tylko do ... uwaga - zmiany FM-AM-CD. Sam komputer obsługuje się również manetką od kierunkowskazów - ale żeby było oryginalnie nic się nie naciska tylko obraca na niej pierścień. Ciekaw jestem co za debil to wymyślił i ile za to wziął. Oczywiście jest jeden rodzaj kierownicy - czy masz czy nie masz bluetootha - to przyciski na kierownicy już są. Że nie działają to nieważne.

Po lifcie coś tam zmienili, nie bawiłem się, ale układ klawiszy i "logika" rozmieszczenia bardzo podobne. Znowu radio po prawej, tempomat po lewej. Dodali jakieś strzałeczki itp.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

na razie kupno SII FL wstrzymane na rzecz volvo xc60 D4 ;)
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: SII na SII FL

Post autor: Docent83 »

mnie na insygnie nie namówi nikt .... bynajmniej nie na zadna którą obecnie Opel proponuje.
Jakoś mi nie pasuje to auto ... jakoś jestem uprzedzony przez mój pierwszy kontakt z nią.
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: SII na SII FL

Post autor: Michu »

Misiek Fisiek pisze:Jakoś na temat Accorda nigdy nie słyszałem, że to straszliwe padło. Na opla się wszyscy uwzięli :)
Szczegolnie co, ktorzy w niej nawet nie siedzieli :lol:

I gwoli scislosci - X-kloc ssie pauke Plejowi. :mrgreen:
ODPOWIEDZ