SII na SII FL

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

Witam,

Jeżdżę SII 1,8 TSI DSG Ambition i przymierzam się zakupić SII FL 2.0 TDI DSG Ambiton. Moje pytania są następujące:

1. Teraz mam zamontowaną nawigację Columbus (kupiona u Grygy) i czy mogę ją przenieść do przyszłej SII FL zamiast swing ponieważ nawigacja amundsen+ wydaje mi się za mała. Czy po zmianie będzie działał bluetooth z MAXI DOTa?

Czy ktoś z Was posiada maila do Grygy, jeżeli tak to czy mógłbym na priv prosić :)

2. Czy warto brać 2.0 TDI DSG biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy diesel w życiu i przesiadam się z 1,8 TSI? Czy jest dynamiczny jak 1,8 TSI?

3. Czy warto dopłacić do czujnika zmęczenia kierowcy?

4. Czy można przenieść ze starej SII koło zapasowe do nowej furki?

5. Dostałem rabat z 127 tys. na 107 tys. + koła zimowe + pakiet przeglądów basic czy to dobra oferta?

Pozdrawiam ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII na SII FL

Post autor: rezon »

1. Musisz też przenieść moduł BT i kable
2. jest równie dynamiczny, ale dynamika diesla jest inna. Masz mocniejsze szarpnięcie i krótsze biegi. Jest trochę głośniej. znajdź gdzieś i sam porównaj.
3. IMHO - nie
4. A kto Ci zabroni?
5. wg mnie dobra - rocznik 15?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Foton

Re: SII na SII FL

Post autor: Foton »

Tak z ciekawości...czemu kolego przesiadasz się z tsi do tdi?
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

rezon pisze:1. Musisz też przenieść moduł BT i kable
2. jest równie dynamiczny, ale dynamika diesla jest inna. Masz mocniejsze szarpnięcie i krótsze biegi. Jest trochę głośniej. znajdź gdzieś i sam porównaj.
3. IMHO - nie
4. A kto Ci zabroni?
5. wg mnie dobra - rocznik 15?

no jutro chcę się przejechać gdzieś gdzie będę mógł się przejechać bo w sobotę może zamawiam, w pracy mam OII 1,6 TDI ale to jest słabe..

ad.1. tylko w SII nie miałem bluetootha z columbusem. Chodziło mi bardziej o to czy jak przeniosę columbusa do nowego auta z bluetooth w standardzie z Maxi dot to będzie działał?

Foton pisze:Tak z ciekawości...czemu kolego przesiadasz się z tsi do tdi?
Trzeba do życia coś "nowego" wprowadzać. Przymierzałem w ogóle się do innych aut ( Passat, Opel Zafira, Rav4, Cx-5) ale jednak Superb z tych wymienionych jest najprzestronniejszy (z moim wzrostem gdzie normalnie w aucie za mną nikt nie usiądzie, a w SII tak) i najwygodniejszy.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII na SII FL

Post autor: rezon »

Wynegocjuj konkretne koła zimowe - czasami dają takie badziewie, że nie da się jeździć. Insignia nie mieści się w budżecie?
Columbus oczywiście będzie działał. W S3 to już nie, ale S2FL jeszcze tak - także na maxi - dot będziesz miał. Tylko jak planujesz przekładkę Columbusa nie bierz w pakiecie Amu+ bo ma wbudowany BT i będziesz musiał dołożyć również moduł i wiązkę, lepiej zwykłe radio oraz BT.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

rezon pisze:Wynegocjuj konkretne koła zimowe - czasami dają takie badziewie, że nie da się jeździć. Insignia nie mieści się w budżecie?
Columbus oczywiście będzie działał. W S3 to już nie, ale S2FL jeszcze tak - także na maxi - dot będziesz miał. Tylko jak planujesz przekładkę Columbusa nie bierz w pakiecie Amu+ bo ma wbudowany BT i będziesz musiał dołożyć również moduł i wiązkę, lepiej zwykłe radio oraz BT.

Insignia jest mała nawet w porównaniu z passatem. A druga sprawa mam kilku znajomych co ma/miało insignie i narzekają/li, że auto ciągle w serwisie stoi, a kolejna sprawa narzekają na ogromne spalanie.

Z tym Columbusem o to mi chodziło!:) Dzięki:)

Opony Pirelli ale niestety na stalowych felgach, ale może sobie ze starego SII zostawie alufelgi:)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII na SII FL

Post autor: Enriquez »

Wracając trochę do Bluetootha - jeżeli jest fabrycznie Amundsen, to bluetooth jest z nim zintegrowany.
Wyciągnięcie Amundsena = wyciągnięcie bluetootha. Zostanie Ci w aucie tylko mikrofon od BT.

Przerabiałem ostatnio ten temat dwa razy w nówkach sztukach - sprzedawca Ci powie, że nie ma problemu, serwis to samo a jak przyjdzie co do czego to telefon do przyjaciela.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

ale ja nie chce pakietu fresh zwykłe radio swing
Awatar użytkownika
daniel10345
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 23:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: SII na SII FL

Post autor: daniel10345 »

Co Cię skłania do przesiadki na tdi?
alekkub672
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2014, o 19:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SII na SII FL

Post autor: alekkub672 »

Hahaa wszyscy się pytają nie można poprostu auta zmienić:P

a tak szczerze to dolewanie oleju już jest trochę wkurzające...
Awatar użytkownika
daniel10345
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 23:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: SII na SII FL

Post autor: daniel10345 »

Niby tak... ale co benzyna to benzyna...bierz 2.0 tsi...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII na SII FL

Post autor: Misiek Fisiek »

Bierz Insignie. Nie codziennie trafia się okazja kupić samochód zrobiony z mielonych trampek zmieszanych z plasteliną.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII na SII FL

Post autor: Enriquez »

Dobre...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII na SII FL

Post autor: rezon »

Mam znajomego, który jeździ drugą Insignią. Miejsca owszem mało z tyłu, ale z przodu całkiem wygodne autko. Robi ok. 60kkm rocznie, więc nie bardzo miałaby kiedy stać w serwisie ;)
alekkub672 pisze:Hahaa wszyscy się pytają nie można poprostu auta zmienić:P
a tak szczerze to dolewanie oleju już jest trochę wkurzające...
w TDI też różnie bywa ;) Na razie do TSI dolewam mniej oleju niż poprzednio do TDI - dolałem 0,5l na 85kkm, więc daje się wytrzymać ;) A poważniej dla mnie to porównywalne silniki, więc jak zmienisz to potwierdzisz lub zaprzeczysz. Co zaoszczędzisz później na paliwie, to wydasz przy zakupie na diesla, więc wyjdzie na to samo ;) nie myślałeś o DSG 4x4? Od 250kkm zdecydowanie preferuję czterołapy, a TDI ma taką opcję.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII na SII FL

Post autor: gachul »

Pany wy to się z tej Iski nie nabijajcie... ta nowa jest całkie fajna i za normalne pieniądze doposażona... mam kolege z Torunia który już druga lata i robi rocznie 115-130 tys... serwis ogląda tylko na przeg. gwarancyjne
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ