[S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Greg
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

[S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: Greg »

...jak w tytule. Czy jednak lepiej Platinum ? A może Elegance i dobrać sobie kilka jeszcze dodatków pod siebie i finansowo śmiać się z w/w ? :lol:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: kamracik »

Najprościej sobie przekalkulować wszystkie opcje i co się bardziej opłaca. Jak brałem pod uwagę O3 to Elegance się nie opłacał w ogóle, można było go prawie całego skompletować z pojedynczych opcji do Ambition i wychodził taniej :) Oczywiście nie było prestiżu innego wzoru na fotelach i boczkach, ale co tam :P
Greg
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: Greg »

s-e-b-e-b DSG nie miałem styczności nigdy ale mimo wszystko jakos jestem nastawiony anty i dalej wolałbym wachlować wajchą w czasie jazdy :) webasto i przednia grzana szyba się wykluczają...GSM III daje mi lepszą jakość rozmów jak rozumiem - coś tam było chyba z antenami prawda?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: kamracik »

Greg pisze:GSM III daje mi lepszą jakość rozmów jak rozumiem - coś tam było chyba z antenami prawda?
Daj Ci przede wszystkim możliwość możliwość pełnej obsługi telefonu poprzez samochód (w tym pisanie/odbieranie wiadomości etc.). Zasięg jest również lepszy bo sygnał idzie poprzez antenę na dachu. Wada to jak odbierasz SMS'y/połączenia w aucie to w telefonie nie masz po tym śladu. GSMIII raczej jest stworzony dla osób będących cały czas w trasie, aby w ogóle ograniczyć konieczność sięgania po telefon. Osobiście mi wystarcza GSMII, ale to tak samo jak z DSG, jedni lubią drudzy nie.
Greg
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: Greg »

czyli jedna sprawa wyjaśniona - GSM II...musi mi ślad po smsach/połączeniach pozostawać jednak w telefonie :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: pab567 »

kamracik pisze:Wada to jak odbierasz SMS'y/połączenia w aucie to w telefonie nie masz po tym śladu.
Te, znawca, a SMSy zapisane na karcie sprawdzałeś? Pewnie nie bo jakbyś sprawdzał to byś wiedział, że GSM III zapisuje je na karcie - trzeba tylko telefon przełączyć tak, żeby potrafił je odczytać. Chyba, że masz telefon który tego nie potrafi ale to się wtedy swojego telefonu czepiaj a nie GSM III...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: kamracik »

pab567 pisze: Te, znawca, a SMSy zapisane na karcie sprawdzałeś? Pewnie nie bo jakbyś sprawdzał to byś wiedział, że GSM III zapisuje je na karcie - trzeba tylko telefon przełączyć tak, żeby potrafił je odczytać. Chyba, że masz telefon który tego nie potrafi ale to się wtedy swojego telefonu czepiaj a nie GSM III...
Tsa.. te 50 SMS'ow (w zależności od karty SIM, najczęściej 20) to bardzo użyteczne jest. No chyba, że ktoś non stop kasuje SMS'y to zwracam honor :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: pab567 »

kamracik pisze:
pab567 pisze: Te, znawca, a SMSy zapisane na karcie sprawdzałeś? Pewnie nie bo jakbyś sprawdzał to byś wiedział, że GSM III zapisuje je na karcie - trzeba tylko telefon przełączyć tak, żeby potrafił je odczytać. Chyba, że masz telefon który tego nie potrafi ale to się wtedy swojego telefonu czepiaj a nie GSM III...
Tsa.. te 50 SMS'ow (w zależności od karty SIM, najczęściej 20) to bardzo użyteczne jest. No chyba, że ktoś non stop kasuje SMS'y to zwracam honor :)
To nie tak... na co dzień masz ustawione żeby SMSy zapisywały się w telefonie - i wtedy hulaj dusza, piekła nie ma ;) A jak jestes w samochodzie to GSM III nie może zapisać w telefonie bo sam jest telefonem więc zapisuje na karcie. Dzięki temu nie tracisz ich - chyba, że w trakcie jazdy dostałeś więcej niż pojemność karty.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: kamracik »

Jasne, rozumiem :) tylko zakładając, ze nikt nie kasuje smsow po wyjściu z auta to w miesiąc (przynajmniej u mnie) by sie zebrało tych 50 SMS. Tylko dlatego nie wziąłem tego w opcji, bo taktów opcja czytania na MAXI dla mnie bajka.

Przy okazji skoro już rozmawiamy o tej opcji, jak to jest z np. Odbieraniem maili lub MMS? Telefon jest w stanie odbierać wtedy dane czy auto kompletnie przejmuje SIM dla siebie?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: pab567 »

kamracik pisze:Jasne, rozumiem :) tylko zakładając, ze nikt nie kasuje smsow po wyjściu z auta to w miesiąc (przynajmniej u mnie) by sie zebrało tych 50 SMS. Tylko dlatego nie wziąłem tego w opcji, bo taktów opcja czytania na MAXI dla mnie bajka.

Przy okazji skoro już rozmawiamy o tej opcji, jak to jest z np. Odbieraniem maili lub MMS? Telefon jest w stanie odbierać wtedy dane czy auto kompletnie przejmuje SIM dla siebie?
No ale najnowsze SMSy zastępuja Ci najstarsze więc chyba na trochę wystarczy...

GSM III przejmuje kartę SIM po profilu BT RSAP. GSM III ma wbudowany punkt dostępowy WiFi do którego podłaczas smartfona i normalnie pocztę, mms i dostęp do Internetu masz.Niby trochę naokoło, ale działa zupełnie OK. Jedyna wada - transmisja danych przez GSM III idzie tylko po sieciach 3G więc jak jeste w 2G to doopa a z szybkości LTE tez nie skorzystasz. Ale moim zdaniem działa świetne - mam to chyba od roku i bym się nie zamienił.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: kamracik »

Nie jestem pewien tego zastępowania. Ostatni raz kiedy sie tym bawiłem to przy 21 SMSie po prostu dostawałem komunikat SIM card is full, ale to niestety było jakiś czas temu :)

Z tym netem faktycznie na około, ale jeśli sie sprawdza to nie ma co narzekać. Szkoda tego 2G, ale realnie to pewnie nie odczuwalne. Dzięki za te informacje.

rSAP jest ciekawym wynalazkiem, ale multisim jednak w tym przypadku jest bardziej funkcjonalny, ale droższy.
Awatar użytkownika
billas_cgn
Posty: 23
Rejestracja: 4 lis 2014, o 21:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: billas_cgn »

Greg, jeśli się nie mylę to Platinum różni się od Elegance tylko poduszkami powietrznymi bocznymi z tyłu i skorzanymi siedzeniami. Ja tego nie potrzebowałem i wziąłem Elegance i pakiet Fresh. Nic więcej do szczęścia mi nie było trzeba. A z gsm II też jestem zadowolony, mimo przeróżnych opinii na forum. Zadaj sobie pytanie czy warto wydawać więcej na różnice w tylko 2 punktach;-)
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: Pietra »

GSM III ma jedną dużą wadę - jeżeli masz do telefonu wgraną kartę płatniczą to przynajmniej w TMobile aplikacja MyWallet za każdym razem wykrywa zmianę karty sim i od nowa ją wgrywa, po kilka razy, potwornie upierdliwe.

Obecnie jak jadę krótszą trasę, do roboty czy do domu to ustawiam GSMII.
GSMIII przy dłuższych trasach, jak najbardziej, jest WIFI w aucie, maile i takie tam inne.

Pozdrawiam
Pietra
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: dolko »

No a wybieranie numerów z książki telefonicznej cię nie wkurza? Bo czywiscie nie kopiuje całej książki bo ta w telefonie jest za duża in w praktyce kończy się tym, że nr tel klepiesz z palca patrząc na ekran telefonu co jest niezwykle bezpieczne podczas jazdy...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Superb Business - lepiej niż Platinum ?!

Post autor: rezon »

Nie ma wybierania głosowego?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ