[S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

Mej pisze:AndrzejWawa, na forum jest ciekawy watek o bezinwazyjnej i bezśladowej deaktywacji Strat-Stop. Sam się za to zabieram tylko czasu brakuje ale myślę, że warto (3 minuty grzebania VCDS'em i po bólu). Może Cię to zainteresuje ... .
oczywiście ale dopiero jak mi się gwarancja skończy:)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: szms »

Bez przesady... Ja tam grzebalem i nigdy mi niezakwestionowali gwarancji z tego powodu ;)
Maverick

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Maverick »

Nie wiem jak SS dziala z manualem, ale w przypadku DSG osobiscie mi nie przeszkadza. Nieco wprawy w operowaniu hamulcem noznym -- silniejsze wcisniecie powoduje aktywacje SS, nieco slabsze nie.

Z wlaczonym Auto Hold rowniez dziala to dobrze wedlug mnie: zahamowanie auta bez wciskania hamulca do samej podlogi, odpuszczenie gdy samochod stoi i ruszenie spod swiatel po wcisnieciu gazu (silnik caly czas pracuje). Bardzo wygodne i nie meczace. W nowym Superbie pewnie taka opcja sie pojawi.

W sytuacjach gdzie z gory wiadomo ze odczekamy dluzej niz te 30 sekund (chociaz mowia, ze wystarczy juz 10) SS nie jest takie zle czasami ;-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: szms »

Tak, ale Ty 95% czasu jestes w trasie i tego nie odczuwasz... Tak jak ktos kto wali caly czas po miescie :P

Przyznaj sie :D
Maverick

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Maverick »

Zgadza sie, ale jak jezdze po miescie to nie wylaczam SS ;-) Na poczatku bylo irytujace, ale jak nabralem nieco wprawy w sprawniejszym operowaniu hamulcem noznym, to polubilem to.

Byc moze faktycznie bez Auto Hold na miescie jest trudniej trzymac non stop nie w pelni wcisniety hamulec i po dupie dostanie sprzeglo przy mniej wprawnej nodze.
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

jedyną przeróbką jaką zrobię niedługo to podniesienie zawieszenie o 48mm, w Niemczech jest firma która ma umowę ze Skodą więc nie traci się gwarancji a samochód właściwości
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: marcin wroclaw »

Ile kosztuje takie podniesienie? 48mm to sporo.
Marcin
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: rezon »

AndrzejWawa pisze:jedyną przeróbką jaką zrobię niedługo to podniesienie zawieszenie o 48mm, w Niemczech jest firma która ma umowę ze Skodą więc nie traci się gwarancji a samochód właściwości
ori pakiet na bezdroża Ci nie wystarcza?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Mej »

Pozdrawiam.
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

Mej pisze:AndrzejWawa - mówisz o tym: http://www.spaccer.com/pl_PL/marki-i-mo ... kombi.html ?

tak dokładnie:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: marcin wroclaw »

Fajne, ale drogie, moze jednak nic nie urwe na wybojach ;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Mej »

AndrzejWawa pisze:
Mej pisze:AndrzejWawa - mówisz o tym: http://www.spaccer.com/pl_PL/marki-i-mo ... kombi.html ?

tak dokładnie:)
Andrzej, mam strasznie sceptyczne nastawienie do tego "wynalazku".
Zwróć uwagę, że podwozie owszem idzie w górę i to nawet o kuszące 48 mm, ale charakterystyka pracy zawieszenia pozostaje praktycznie niezmieniona.
To chyba źle, bo auto z zawieszeniem standardowym będzie się bardziej przechylało w zakrętach, co w połączeniu z podwyższeniem środka ciężkości może odczuwalnie i negatywnie wpływać na właściwości jezdne.
Cena zestawu na przód + tył (a inaczej sobie nie wyobrażam), do zachęcających zdecydowanie nie należy.

Zastanów się, czy nie lepiej jednak byłoby zainwestować w ori zestaw na bezdroża. Co prawda prześwit zwiększa się przeciętnie "tylko" o 20 mm, jednak zawieszenie "PNB" jest przyjemnie usztywnione, co akurat w moim odczuciu daje większą przyjemność z dynamicznej jazdy i zapewnia chyba większy margines bezpieczeństwa od niższego ale jednak bardziej "miękkiego" zawieszenia standardowego.

Co do kosztów za ori pakiet PNB podejrzewam, że będzie porównywalny z systemem "spacer".

Taki tam głos w sprawie ... .
Pozdrawiam.
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

To prawda co napisałeś, bez zmiany choćby stabilizatorow na sztywniejsze może być problem na trasie bo po mieście i tak się wolno jeździ,

Zapewne i na wyglądzie tez by samochód stracił, natomiast producent twierdzi ze jego podkładki nie zmieniają właściwości zachowania się auta na drodze co jest dziwne dla mnie ponieważ fizyka nam mówi co innego :)

Odnośnie PNB sprawdzałem w Skodzie i praktycznie prześwit zostaje ten sam bo fakt dają podkładki 2 cm ale zmieniają tez osłonę przednia która ma podobno 2 cm grubości plastiku wiec podejrzewam ze samochód się bardziej usztywni ale nie miałem przyjemności takim jeździć wiec nie mogę się odnieść i wypowiedzieć na tip top :)
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Mej »

AndrzejWawa pisze:To prawda co napisałeś, bez zmiany choćby stabilizatorow na sztywniejsze może być problem na trasie bo po mieście i tak się wolno jeździ,
Tak. Zdecydowanie miałem na myśli warunki drogowe.
AndrzejWawa pisze:Zapewne i na wyglądzie tez by samochód stracił,
Tutaj trudno podyskutować :o .

Ja rozumiem, że "gleba" i szeroka, niska opona ma znaczenie w autach stricte sportowych, a nawet już w "wynalazkach" klasy Audi S6, ale żeby w Skodzie, przeważnie z porywającą mocą 140 - 170 PS :P :lol: ... :?:
Akurat dla mnie argument gorszego wyglądu w tym przypadku (Skody Superb z silnikiem R4) nie istnieje.
Mam Superba z PNB i z kołami 16" i kompletnie mnie ten zestaw nie razi. Na dodatek jeżdżę sobie tym autem wszędzie tam gdzie ja chcę, a nie tylko tam gdzie jest równy asfalt i to koniecznie bez zbyt wysokich krawężników.
AndrzejWawa pisze: natomiast producent twierdzi ze jego podkładki nie zmieniają właściwości zachowania się auta na drodze co jest dziwne dla mnie ponieważ fizyka nam mówi co innego
Dobrze, że mamy własny rozum ;) .
AndrzejWawa pisze:Odnośnie PNB sprawdzałem w Skodzie i praktycznie prześwit zostaje ten sam bo fakt dają podkładki 2 cm
Moim zdaniem wprowadzono Cię w błąd.
Skoda nie daje żadnych podkładek, zaś wysokość prześwitu zależy tylko i wyłącznie od zastosowanych (odpowiednio dobranych) sprężyn o znacząco innej charakterystyce od zawieszeń standardowych.
Mej pisze:ale zmieniają tez osłonę przednia która ma podobno 2 cm grubości plastiku
Hahaha ... . Ale ktoś miał bujną fantazję ... .
Osłona jest wzmocniona ale nie aż tak :) . Poza tym prześwit nie zależy od osłony silnika, bo przecież nie jest najniżej zabudowanym elementem podwozia, więc nie ona determinuje tą wielkość.
AndrzejWawa pisze:podejrzewam ze samochód się bardziej usztywni ale nie miałem przyjemności takim jeździć wiec nie mogę się odnieść i wypowiedzieć na tip top
Gdybyś więc przymierzał się do "Spacera", namawiam żebyś koniecznie uprzednio zrobił sobie przejażdżkę Superbem z PNB.
Moim subiektywnym zdaniem jest to zupełnie inne auto (od wersji zawieszeń typu "standard"), którym mi osobiście jeździ się zdecydowanie lepiej niż np. Subaru Outback (miałem przez 3 lata, więc jakimś porównaniem chyba dysponuję).
Pozdrawiam.
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

muszę poszukać takiego egzemplarza, w ASO wyliczyli za osłony, amortyzatory, podkładki, sprężyny i stabilizatory około 6000 zł, więc koszt podobny a wydaje się bezpieczniejszy:)

a Ty Piotrek gdzie urzędujesz?
ODPOWIEDZ