Superb - doposażenie praktyczne

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Jacosz »

Witam serdecznie kolegów, jest to mój pierwszy post na forum, jako że po 11 miło spędzonych latach z Hondą Accord Tourer przyszedł czas na zmiany.

Dzięki lekturze forum postanowiłem już, że wezmę pakiet sportowy (swoją drogą niezłe zdzierstwo z koniecznością dopłacania za multifunkcję w 3-ramiennej kierownicy, która jest w standardowej 4-ramiennej!) Jutro dzwonię składać zamówienie i prosiłbym o pomoc przy doposażeniu, ponieważ mam pewne wątpliwości.

1. Osobiście skłaniam się ku standardowemu zestawowi naprawczemu i chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie? Czy warto dopłacać do koła zapasowego/dojazdowego?

2. Czy warto brać osłony przeciwbłotne? Nie będą one za nadto szpecić auta(będzie to biały liftback z pakietem sportowym)?

3. Myślałem o zestawie siatek do bagażnika ale ostatnio zastanawiam się nad zastąpienia ich gumową matą - problem w tym, że nie widzę takowej nawet w opcji :( czy ktokolwiek spotkał się z taką opcją u jakiegoś dilera?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Enriquez »

1. Warto
2. Obciach
3. Matę możesz sobie dokupić osobno - ostatnio coś koło 127 PLN kosztowała.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: marcin wroclaw »

Ja mam oslony i nic nie szpeci... ale ja mam i tak niezbyt pieknego sdana i czarny kolor, na białym może być lipa
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Foton »

Hej,

Marcin tyle ze ty masz czarna kure i wydaje mu się ze tych chlapaczy w ogóle nie widac...

A kolega kupuje białasa wiec może być problem:) ale to kwestia gustu
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Jacosz »

Hmm dzięki za Wasze opinie. Chyba rzeczywiście zrezygnuję z siatek na rzecz maty, która wydaje mi się praktyczniejsza a w dodatku połowę tańsza. Chlapacze też pożegnam, bo nie widziałem w internecie żadnego białasa wyposażonego w takowe. Mam jeszcze wątpliwości co do tego koła zapasowego... Przez ostatnie kilkanaście lat tylko raz złapałem gumę i założyłem dojazdówkę, żeby podjechać do najbliższego wulkanizatora. Takie kółko swoje waży i nie wiem czy jest sens to brać, żeby skorzystać 0-2 razy w ciągu posiadania auta. Czy te zestawy naprawcze są jakieś felerne(nigdy takiego nie posiadałem i stąd moje wątpliwości)?

Aha i jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - oglądałem wczoraj w salonie wnękę nadkola i zauważyłem, że jest ona wyłożona czymś w rodzaju "filcu"? Zastanawiam się czy to zdaje egzamin i za szybko się niszczy?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, o 19:14 przez Jacosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Enriquez »

Jak złapiesz w końcu gumę (oby nie) i zasyfisz tym zestawem wnętrze opony to żaden wulkanizator nie będzie z Tobą chciał rozmawiać i prawdopodobnie będziesz zmuszony kupić nową oponę.
Poza tym, one naprawiają dziury do jakiejś tam wielkości, większa dziura oznacza zatem lawetę i też nową oponę zapewne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: marcin wroclaw »

Dokładnie. Rozwalisz mocniej oponę lub fellge i co laweta
Marcin
Obrazek
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Jacosz »

To jest praktyczna wiedza panowie, dziękuję.

Powiedzcie jeszcze proszę jak wygląda użytkowanie tych "filcowych" wnęk nadkoli i czy nie niszczą się zbyt szybko?
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: dolko »

No właściwie po co one są filcowe??
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: kamracik »

Obstawiam, ze głownie z powodów estetycznych jak i po to, aby wygluszyc pusta przestrzeń.
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: szymi81 »

Jak się przejedziesz w deszczu to usłyszysz po co są filce we wnękach.

Co do koła, to ja nie brałem zapasu, bo stwierdziłem, że latem będę jeździł z zimówką i na odwrót. Kompresor z zestawu naprawczego jest naprawdę fajny, ale jak wsadziłem koło do wnęki to się zorientowałem, że brakuje mi lewarka i musiałem dokupić zestaw ze styropianem za ok. 180 zł... wcześniej mi to jakoś umknęło :)
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Jacosz
Posty: 32
Rejestracja: 20 gru 2014, o 23:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Jacosz »

Mam nadzieję, że będę miał okazję przejechać się po tym deszczu za jakieś 3 miesiące... ;)

Szymi81, ciekawy manewr z tym kołem zimowym! :mrgreen: No teraz to mam zagwozdkę...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: rezon »

szymi81 pisze:Jak się przejedziesz w deszczu to usłyszysz po co są filce we wnękach.
Co do koła, to ja nie brałem zapasu, bo stwierdziłem, że latem będę jeździł z zimówką i na odwrót. Kompresor z zestawu naprawczego jest naprawdę fajny, ale jak wsadziłem koło do wnęki to się zorientowałem, że brakuje mi lewarka i musiałem dokupić zestaw ze styropianem za ok. 180 zł... wcześniej mi to jakoś umknęło :)
Mnie na szczęście Daniel zwrócił uwagę po co jest koło zapasowe - dla zestawu narzędzi we wkładce styropianowej ;) wg mnie lepiej dopłacić za koło
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: szms »

ja wolę mieć spokój i mieć to koło...


poza tym, przy sprzedaży to bardzo ważne, że masz koło :lol: :lol: :lol:
Foton

Re: Superb - doposażenie praktyczne

Post autor: Foton »

Jacosz pisze:Mam nadzieję, że będę miał okazję przejechać się po tym deszczu za jakieś 3 miesiące... ;)

Szymi81, ciekawy manewr z tym kołem zimowym! :mrgreen: No teraz to mam zagwozdkę...
A czy 17'' alus wchodzi bez problemów w miejsce kola zapasowego?
ODPOWIEDZ