kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
darekw
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2014, o 21:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Post autor: darekw »

Hej,

Poszukuję obecnie samochodu i na radar wpadł Superb z 2006 r. Samochód ogólnie w nie najgorszym stanie, aczkolwiek ma 2 wady:
1. Nie otwiera się/nie zamyka szyba z tyłu. Silniczek jakby działał, więc pewnie tylko mechanizm. To chyba nie powinna być wielka sprawa.
2. Podczas przejażdżki autem, przy kierowcy z okna lub drzwi słychać wyraźny gwizd. Zaczyna się przy 60-80 km/h. Niby pryszcz, ale zastanawiam się, czy to normalne (poszła uszczelka, drzwi źle wyregulowane), czy może np. był walnięty i wymieniane drzwi albo coś podobnego.

Wielkie dzięki za informację, czy mam się tym przejmować, czy raczej nie powinna to być wielka sprawa.

Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Post autor: sjak »

Może być wszystko co wymieniłeś. Ale dobrze bym sprawdził u pewnego blacharza, najlepiej pomierzyć budę
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Post autor: Enriquez »

W Subaru to było tak, że trzeba było nagiąć ramkę szyby i gwizdanie ustawało.
W Skodzie nie słyszałem. Być może miała próbę włamania i odgięli tą ramkę?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
lunatyk22
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2015, o 16:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Niemcy

Re: kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Post autor: lunatyk22 »

Witam

Także borykałem się z problemem gwizdu tego typu. Mechanik stwierdził, że albo uszczelka do wymiany, albo samochód był bity. Gdzieś w internecie wyczytałem, że trzeba nagiąć na górze drzwi tak jak to podpowiedział kolega Enriquez tyle, że w Subaru. Nie ryzykowałem bo bałem się o szybę. Zacząłem od przyklejenia dodatkowej uszczelki jednak gwizd był tylko mniejszy. Ostatecznie zwróciłem uwagę, że górna linia drzwi się nie pokrywa z tylnymi drzwiami. Podniosłem drzwi na wysokość tylnych żeby linia się zgadzała i gwizdanie ustało:). Bierz ze sobą duży śrubokręt płaski lub jeśli jesteś w posiadaniu ośmio czy dziesięcio ramienną gwiazdkę i podnieś drzwi tak żeby linia się zgadzała i powinno ustąpić. Oczywiscie jak masz możliwość sprawdz miernikiem całe auto.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, o 20:17 przez lunatyk22, łącznie zmieniany 1 raz.
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: kupuje Superba - co to moze oznaczac gwizd z okna?

Post autor: Sławek123 »

W mojej S1 usunąłem ten wredny świst wciskając w górną krawędź uszczelki drzwi (w środek) dodatkową uszczelkę; taką jak do uszczelniania okien w mieszkaniu, ale tą gumą, lepszą. Wystarcza jeden pasek. A wcześniej także kombinowałem z drzwiami. Przynajmniej od roku w aucie cisza.
ODPOWIEDZ