[S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.

Która wersja?

Benzyna 1.8 160KM Elegance
24
63%
Diesel 2.0 170KM Ambition
14
37%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

Czasami masz dziwne problemy z wyrażaniem myśli Szymek. Rozumiałbym gdybyś był po 0,5 litra, ale jest 14.
Ostatnio zmieniony 4 gru 2014, o 13:13 przez Misiek Fisiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

A czego w porównaniu z poprzedniej strony nie rozumiesz (pytam serio)? Że porównuję S2 z Passatem B8? Dlatego, że w Pasku silnik 1.8 mocniejszy? Czy dlatego, że Passat to nowy model, a Superb schodzący? Przecież to są konkurujące ze sobą samochody, będące w jednej klasie. Sam myśle o zakupie takiego samochodu i zastanawiam się właśnie nad nimi (tylko w przypadku Superba 2.0 TDI, bo potrzebuję minimum 1800 kg uciągu przyczepy). A jeśli chcę kupić samochód w najbliższym czasie to nie mam możliwości ani zamówić Passata B7, ani Superba 3...

P.S. Edytowałem ostatni post na poprzedniej stronie i dodałem osiągi Passat 1.4 vs. Superb 1.8. Widać, jak 1.8 jest "zdecydowanie szybszy", jak pisałeś :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Cisnę sobie z was lacha a wy drążycie temat jakbym startował w konkursie o złote gacie :lol: :lol:
pawel934 pisze:P.S. Edytowałem ostatni post na poprzedniej stronie i dodałem osiągi Passat 1.4 vs. Superb 1.8. Widać, jak 1.8 jest "zdecydowanie szybszy", jak pisałeś
stary, ale gdzie tu realizm do papierka? W spalanie też tak wierzysz?

Jeździłem OIII 1.4 140 km (ciut słabszy, ciut lżejszy, na papierze prawie identyczne z Passatem), ale w porównaniu do 1.8 160 km to to stoi w miejscu :lol: :lol:

Więc najpierw się przejedź a potem oceniaj dynamikę i elastyczność tych dwóch aut.

chociaż czekaj, nie... passat w tym wypadku będzie torpedą :lol:

jeszcze z przyczepką to w ogóle spuchnie... :shock:
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

Passat nie będzie torpedą, Superb też nie - żadne z tych aut nie będzie szybkie. Jeździłem Octavią 1.4, jeździłem Superbem 1.8. Te auta wydawały mi się porównywalne pod względem osiągów - żadne z nich nie jest szybkie, żadne z nich nie jest też zawalidrogą.

A masz jakiś inny pomysł na porównanie osiągów dwóch silników i podparcie się tym w poście, niż przytoczenie danych fabrycznych? Bo ja nie. Ja jeździłem O3 1.4 oraz Superbem 1.8 i osiągi tych aut były moim zdaniem podobne (Superb szybszy, ale różnica niewielka). Ty też nimi jeździłeś i Twoim zdaniem osiągi nie były podobne. Dane fabryczne mówią, że ich osiągi są podobne. To kto ma rację? Sorry, 2:1 ;)

Co do ostatniego Twojego zdania - jakbyś przeczytał mój post ze zrozumieniem to zrozumiałbyś, że nie ma znaczenia dla mnie, jak Passat 1.4 sprawdza się z przyczepką, bo ja rozważam jedynie 1.8. A w Superbie 2.0 TDI, ponieważ 1.8 160 KM ma uciąg 1600kg, a nie 1800... No i nie potrzebuję też, żeby z przyczepą była to rakieta - potrzebuję jedynie zaciągnąć na lawecie swoje inne auto na tor, zwykle nie dalej, niż w promieniu 150-200 km od domu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Do ciągnięcia przyczepy jednak klekot moim zdaniem lepszy. Nie wiem jaki masz budżet oraz nie wiem czy stawiasz silnik ponad wyposażeniem. ;)
Osobiście jeśli często, czyli zakładam 3-4 razy w miesiącu ciągasz coś to lepszym rozwiązaniem byłby klekot. :roll:
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

Nie mam na to jakiegoś sztywnego budżetu, jak na razie to ciągam Passatem B6 TDI (CBBB) /kupionym jako używany za niewiele ponad 40 tys :D/, po programie na 206 KM. Nie myślałem o zmianie auta, ale byłem na jeździe nowym Passatem i nawet mi się spodobał - stąd pomysł. No a jak już nowy Passat, to i o Superbie pomyślałem. Wiem, że teoretycznie diesel do ciągania lepszy, ale taki 1.8 w Passacie kusi, bo jednak wolę benzynę od diesla, a taki 1.8 po boxie od Compsportu ma te 220-240 KM. Rozsądny budżet, patrząc na cenniki tych aut, to myślę, że ok. 120-130 tys. Pozwala to na zakup Passat 1.8 TSI Highline, albo Superba 2.0 TDI 170 z dsg i webasto. Jakbym miał do Paska dorzucić 2.0 TDI, dsg i webasto, to już chyba bym nie kupił (nieprzyzwoicie drogo). A ciężko mi powiedzieć, która z tych dwóch konfiguracji fajniejsza - Pasek 1.8 może bardziej dla aktywnego kierowcy, a Superb z dsg fajny, komfortowy samochód na co dzień. Ciężki wybór ;) Może lepiej poczekać na Superba 3?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

Ty serio z tym passatem dla aktywnego kierowcy?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

No jak porównuję Passata 1.8 z boxem na 230 koni w manualu z Superbem 2.0 TDI w dsg, to serio :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

no, ale Superb też będzie miał 1.8 tsi 180 km i też możesz zrobić chipsa 8-)
Misiek Fisiek pisze:Ty serio z tym passatem dla aktywnego kierowcy?
ponawiam pytanie :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

Ponowić możesz tylko swoje pytanie :mrgreen:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

Ale dlaczego ponawiasz pytanie, na które odpowiedziałem w poście powyżej? :D

Tak, jak juz napisałem - jesli porównuję Passata z benzyną w manualu z Superbem z dieslem w dsg, to w porównaniu tych dwóch aut Passat jest moim zdaniem bardziej dla aktywnego kierowcy, a Superb jako komfortowy dupowóz.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Ale Superba możesz też mieć w 1.8 i nawet DSG i na chipsie i paradoksalnie może wyjść lepsza seria i mieć bardziej "AKTYWNE" jak to piszesz auto.

A tak naprawdę obydwa to jeżdżące taczki, więc chyba jeżdżąc po torze rozróżniasz auta dla aktywnych i auta dla kapeluszników ;)
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

[S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

No własnie rzecz w tym, ze w Superbie nie moge miec 1.8, bo on z tym silnikiem na ma potrzebnego mi uciągu. I owszem, jeżdżąc w sumie całkiem sporo po torze rozróżniam auta dla kapeluszników od takich dla aktywnych kierowców. Ale potrafię rownież z dwóch aut dla kapeluszników wybrać to bardziej dla kapelusznika i bardziej dla aktywnego kierowcy ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Dobra czaję... ale to passat 1.8 tsi 160 km też nie miał uciągu a ten 180 km ma? Też kombinacje jakieś alpejskie z tym uciągiem... :roll:

Nie zwracałem na to uwagi.
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

No niestety, i to kompletnie bez konsekwencji..:/ Najlepszy przykład:

Superb 2.0 TDI - 1800 kg
Superb 2.0 TDI 4x4 - 2000kg
Superb 1.8 TSI - 1600 kg
Superb 1.8 TSI - 1800 kg

I bądź tu mądry :roll:

A co do poprzedniego Passata - B7 miał uciąg 1800 kg jedynie 2.0 TDI oraz 3.6 benzyna.

Co do nowego Passata - nie ma jeszcze dokładnych danych technicznych 1.8 TSI 180 KM (więc uciąg nadal nieznany), ale z tego co rozmawiałem ze sprzedawcą, powinien mieć te 1800 kg (on generalnie ma wysoki uciąg - 2.0 TDI 150 KM 2000 kg, a wersja 190 KM chyba nawet 2200 kg).
ODPOWIEDZ