[S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.

Która wersja?

Benzyna 1.8 160KM Elegance
24
63%
Diesel 2.0 170KM Ambition
14
37%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

S1 był w końcu kopią passata b5, więc nic dziwnego.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: sjak »

No tak ... i co ja się dziwię ;)
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

bar72 pisze:a w czym ten nowy pastuch jest lepszy od S2 ?
myślicie ,że S3 będzie dużo lepszy od S2 włożą kolory FIS coś tam jeszcze zmienią kształty i pewnie tyle jak patrze na nowego passata to nie widzę rewolucji i w S3 pewnie będzie podobnie
W czym jest lepszy? Nie są to oczywiście elementy decydujące, ale na pewno na plus dla Passata: nowoczesna nawigacja z wyświetlaczem 8", sporo fajnych opcji jak np. aktywny tempomat (standard w Highline), w przypadku wyboru benzyny nowszy silnik 1.8 TSI 180 KM, który realnie na hamowni wypluwa ok. 200 KM, a przy okazji pali mniej od 1.8 w Superbie. W Passacie moim zdaniem są też lepsze fotele, z regulacją długości siedziska.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Enriquez »

no tak, ale nie są to rzeczy za które warto dopłacić 50 tysięcy PLN
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

pawel934 pisze:w przypadku wyboru benzyny nowszy silnik 1.8 TSI 180 KM

w OIII też to jest, jest o niebo lepszy od superbowego ;)
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

Enriquez pisze:no tak, ale nie są to rzeczy za które warto dopłacić 50 tysięcy PLN
Zgadza się, tylko skąd wziąłeś 50 tysięcy?

Z ciekawości, spojrzałem na cenniki i spróbowałem znaleźć podobne konfiguracje:

Passat 1.8 TSI 180 KM Comfortline + pakiet business + podgrzewana przednia szyba + pakiet "winter"

Skoda Superb 1.8 TSI 160 KM Ambition + pakiet fresh

Taki Passat kosztuje wg. cennika 115.910 PLN, co przy rabacie 5% daje kwotę ok. 110 tys PLN. Rabatu nie wziąłem z kapelusza - jak byłem na jeździe próbnej to pytałem sprzedawcy o możliwy rabat i powiedział, że na razie to 3-5%.

Superb kosztuje 102 tys, co przy rabacie 15% (nie wiem czy to właściwe założenie, ale mam wrażenie, że ten rząd wielkości jest do uzyskania z marszu) daje 86.700 PLN.

Jak łatwo policzyć różnica w cenie między tymi autami to 23.300 PLN, a nie 50.000...

Co więcej mamy w Superbie?

1. Oszczędność w momencie zakupu.

2. Więcej miejsca z tyłu - jeśli ktoś często wozi pasażerów z tyłu to moim zdaniem (niezależnie od kwoty zakupu) Superb jest lepszym pomysłem. Jednak w Passacie też jest go dużo (więcej, niż w B6/B7), moim zdaniem i tak to wystarcza do normalnego użytkowania.

Co więcej mamy w Passacie?

1. Silnik - tak naprawdę to w ogóle ciężko porównywać starą konstrukcję z nową. Jeśli porównywać auta pod względem osiągów, to do Superba 1.8 160 najbliżej jest Passatowi 1.4 150. Jeśli szukać w palecie silników Superba czegoś porównywalnego z Passatem 1.8, to będzie to Superb 2.0 TSI.

2. Fotele - oczywiście wygoda to kwestia indywidualna, ale sama możliwość np. wydłużania siedziska daje szansę dopasowania fotela pod większą ilość kierowców. W dodatku nawet przy manualnie regulowanych fotelach, regulacja pod lędźwie jest elektryczna, co daje możliwość poruszania nią góra/dół, nie tylko przód/tył. Dla niektórych nie ma to znaczenia, ale dla wielu osób (głownie dla tych z jakimiś problemami z kręgosłupem) jest to bardzo istotne.

3. Nawigacja z większym wyświetlaczem i zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze od Amundsena.

4. System rozpoznawania znaków drogowych.

5. System samoczynnie włączający i wyłączający światła drogowe.

6. Funkcja awaryjnego hamowania "city".

7. Bezkluczykowe uruchamianie pojazdu (dla mnie bez bezkluczykowego otwierania jest to opcja warta tyle co nic, ale piszę o tym dla porządku).

Różnica 23 tys jest oczywiście znacząca, ale na pewno część zostanie odzyskana przy odsprzedaży. Za 3 lata, kiedy Superb będzie już od 2 lat nieaktualnym modelem, a Passat pewnie jeszcze przed liftem, dzięki czemu ten samochód będzie taki sam jak sprzedawany w salonach, myślę, że różnica w utracie wartości tych aut to będzie co najmniej 10k na korzyść Passata... Wówczas daje nam to różnicę na poziomie 13 tys.

To już kwestia osobistych preferencji, co kto woli. Ale różnica cenowa na takim poziomie to moim zdaniem nie jest żadna przepaść, a tylko plus dla Superba/minus dla Passata.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

ale teraz porównujesz starego Superba z nowy Passatem :shock:

Mylisz się myśląc, że stare silniki zostaną.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

szms pisze: Mylisz się myśląc, że stare silniki zostaną.
Te, Szymek, ale gdzie on coś takiego napisał? Gdzie zostaną?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Porownuje 1.8 tsi 160 km do 1.4 tsi 150 km... Wiec tak wywnioskowalem.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: Misiek Fisiek »

Nadal nie rozumiem. Gdzie zostaną stare silniki?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Rozumiesz. Nie chce mi sie filozofowac na tel. 8-)
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

szms pisze:ale teraz porównujesz starego Superba z nowy Passatem :shock:

Mylisz się myśląc, że stare silniki zostaną.
Chłopie, czy Ty jesteś poważny? :D Przecież oczywiste jest, że w nowym Superbie będą inne (nowe) silniki. Oczywistym też jest, że porównuję nowego Passata ze starym (aktualnym) Superbem, bo jest to rozwinięcie mojego poprzedniego postu, który jest odpowiedzią na to:
pawel934 pisze:
bar72 pisze:a w czym ten nowy pastuch jest lepszy od S2 ?
myślicie ,że S3 będzie dużo lepszy od S2 włożą kolory FIS coś tam jeszcze zmienią kształty i pewnie tyle jak patrze na nowego passata to nie widzę rewolucji i w S3 pewnie będzie podobnie
W czym jest lepszy? Nie są to oczywiście elementy decydujące, ale na pewno na plus dla Passata: nowoczesna nawigacja z wyświetlaczem 8", sporo fajnych opcji jak np. aktywny tempomat (standard w Highline), w przypadku wyboru benzyny nowszy silnik 1.8 TSI 180 KM, który realnie na hamowni wypluwa ok. 200 KM, a przy okazji pali mniej od 1.8 w Superbie. W Passacie moim zdaniem są też lepsze fotele, z regulacją długości siedziska.
Nawet wytłuściłem fragment, do którego się odnosiłem, żebyś tym razem zrozumiał właściwie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Nie czytalem poprzednich, aczkolwiek porownania nie rozumiem, chlopie :D



Teraz jasne, ale osiągami troche klimat zepsules, bo jednak 1.8 jest i tak zdecydowanie szybsze.
pawel934
Posty: 28
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 17:37
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: skąd jesteś???

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: pawel934 »

Ale czego tutaj nie rozumiesz? Napisałem kilka rzeczy, w których Passat B8 jest lepszy od S2 (w odpowiedzi do kolegi bar72). Następnie kolega Enriquez napisał, że za wymienione przeze mnie plusy trzeba dopłacić 50.000 PLN, więc odpowiedziałem i jemu, opierając się na konkretnych liczbach.

Ok, ale ja nie porównywałem 1.4 do 1.8 (tylko napisałem, że już prędzej te silniki można ze sobą porównywać). Porównałem 1.8 180 KM w Passacie vs. 1.8 160 KM w Superbie.

EDIT:

Osiągi Passata 1.4 150 KM:

0-100 km/h: 8,4s; Vmax: 220 km/h

Osiągi Superba 1.8 160 KM:

0-100 km/h: 8,2s; Vmax: 222 km/h

Wnioski:

Czy Superb 1.8 jest szybszy? Tak. Czy Superb 1.8 jest dużo szybszy? Nie!
Ostatnio zmieniony 4 gru 2014, o 13:10 przez pawel934, łącznie zmieniany 2 razy.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Ambition z dieslem vs elegance z benzyną

Post autor: szms »

Rozumiem to, ze porownales te dwa auta w odpowiedzi na inne posty, ale nie rozumiem tego porownania chlopie.


:lol:
ODPOWIEDZ