prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Mej »

k1mb0 pisze:
whity pisze:Ale to pewnie cena przed rabatami !
Witam.
Dokładnie , to cena wyjsciowa, a odbior jest za 140 z hakiem, dlatego też to mnie skłoniło,
Przy takim rabacie proponuję upewnić się czy na pewno będzie to wersja 4x4.
Nie jestem złośliwy, istnieje Outdoor Platinium z DSG i napędem tylko na przód :
http://esb.skoda.pl/registeractivity/cl ... IjtOO30%3D .
k1mb0 pisze:Jeszcze jedno chce wam powiedzieć a na pewno chyba nie wszyscy wiedza , padły tam zdania że to są same plastiki i nic więcej, Outdoor wyjeżdża z głównej fabryki jako zwykłe kombi, niczym się nie różniące , następnie przyjedzą do innej i tam jest przerabiany na wersje Outdoor, i tutaj jest moje pytanie, skoro to są same plastiki tylko to co w takim razie zajmuje aż 14 dni w 2 fabryce skodzie aby z kombi zrobić outoor ? plastiki dołożyć ? mogli to zrobić na 1 lini produkcyjnej
A to już sobie tylko dopowiadasz, bo poza oczywistymi atrybutami Outdoora (plastiki, Sunset, etc.) ta wersja nie różni się absolutnie niczym od zwykłego Superba w analogicznej konfiguracji.
Mało tego, nie dosyć, że da się kupić Outdoora bez 4x4 (IMO łatwo o pomyłkę), to jeśli ktoś "ominie" pakiet na bezdroża nie będzie miał nawet podwyższonego zawieszenia (rozumiem, ze nie wszystkim zależy, więc w sumie dobrze, że istnieje możliwość decyzji) ... .
Co do pozostałych elementów zawieszenia jak też układu hamulcowego również nie istnieje ani jedna, choćby najbardziej subtelna różnica.
Źródło: ETKA, grupy główne 4, 5 i 6.

K1mb0, fajnie że będziesz miał ładne autko ale przestań już sobie i innym opowiadać te historie z mchu i paproci :roll: .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
k1mb0
Posty: 26
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 11:18
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Przemek
Lokalizacja: KrK

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: k1mb0 »

Ok, ja takie info mam od handlowca, nie dopowiadam sobie nic ponieważ nie sprzedaje skody tylko opieram się na tym o czym mnie dealer informuje,

Natomiast jest 4x4 w zamówieniu więc nie ma pomyłki. pozdro Piotrze
Superb II Outdoor
Jędrula

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Jędrula »

Mnie mój sprzedawca poinformował, że Outdoor to stricte plastikowe nakładki, w przeciwieństwie do Paska ALLTRACKA i tu pytanie - nie myślałeś?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Misiek Fisiek »

Outdoor to nic innego jak wersja oferowana przez BT przed oficjalnym wprowadzeniem tego przez skode. I BT dokładnie informowało co wchodzi w skład pakietu. Plastiki, kilka chromów i opony 225/45 r18 (opcjonalnie).

A handlowcy zawsze pitolą zeby sprzedać. Od tego ma się rozum żeby to zweryfikować.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Enriquez »

nic w tym złego, że robi to zewnętrzny tuner
świadczy to dobrze o jakości - nie mniej jednak AMG w Skodzie toto nie jest - co najwyżej taka superskoda.com
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Chorzyn »

k1mb0 pisze:
szms pisze:mała produktywność fabryki względem zapotrzebowania? ;)

A tak serio, ja jestem w stanie uwierzyć, że jednak coś tam więcej modzą w zawieszeniu ;)

myślę że nie ponieważ to jest chyba 3 outdoor w PL a w ogóle taki to 1, więc chyba to nie ilość zamówień.
Mój sąsiad ma jednego (brąz,wygladalo jak Platyna z DSG rej. PO), niedawno widziałem drugiego w trasie....Ja to mam szczęście :mrgreen:


Auto nawet w miarę fajnie wygląda (chociaż przy bliższych oględzinach zmian zewnętrznych za dużo nie zauważyłem, poza wspominanymi plastikami, ale mogę się mylić - mechanicznie nie mam pojęcia szczerze mówiąc). Konkretnego zdania czy bym to kupił to nie mam...gust jest jaki jest...każdy ma inny i każdy inaczej wydaje swoje / lub nieswoje pieniądze (tutaj nikomu nie powinno być nic do tego jak kolega wydaje pieniądze) .

Grunt żeby Tobie służył jak najlepiej i dawał "radość z użytkowania".

Czekamy na foty i pierwsze wrażenia z użytkowania
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, o 16:51 przez Chorzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: sjak »

Chorzyn pisze:Mój sąsiad ma jednego (brąz,wygladalo jak Platyna z DSG rej. PO), niedawno widziałem drugiego w trasie....Ja to mam szczęście :mrgreen:
Nie szczęście, tylko omamy :mrgreen:
Ja kolega mówi, że to jedyny. to jedyny i koniec dyskusji :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Enriquez »

następny ma kolega z OCP - szary elegance, 2.0 TSI
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ht=outdoor
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Chorzyn »

aaa...no tak. Może to wina dużej ilości pokonywanych kilometrów, a może podświadoma trauma, że na swojego nie mogę się doczekać i mi się podobne śnią po nocach :mrgreen:

Swoja drogą to jestem ciekaw, jaką największą kwotę wydał ktoś stąd na superba, że tak niektórzy komentują padającą tutaj cyfrę ??
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: sjak »

Albo u Szczypiora zabawiłeś i wiatr od zatoki Cię zawiał :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Enriquez »

max można wydać 238.000 PLN - po łaskawym rabacie z SAP 7000 PLN - 3.6 Outdoor DSG + wszystko co możliwe.
resztę roboty robi dealer.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Chorzyn »

Enriquez pisze:max można wydać 238.000 PLN - po łaskawym rabacie z SAP 7000 PLN - 3.6 Outdoor DSG + wszystko co możliwe.
resztę roboty robi dealer.
To wiem ile można, ale jak czytam posty w stylu "Tyle za Superba to szaleństwo, mógłbyś mieć ......." , to się zastanawiam jaka jest Waszym zdaniem "granica" rozsądku i "opłacalności" zakupu Superba (wyrażana kwotowo) ?
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: sjak »

Zależy czego kto oczekuje od samochodu. IMO Superb nawet w najdroższych wersjach jest skalkulowany rozsądnie i jeśli komuś zależy na bogatym wyposażeniu i przestronności to żadna z kwot w jego cenniku nie będzie niedorzeczna. Natomiast faktem jest, że za kwotę lekko ponad 200 000 PLN kupisz już samochód zdecydowanie sympatyczniejszy i precyzyjniejszy w prowadzeniu, bardziej komfortowy (zawieszenie, poziom hałasu) i wcale nie będzie to wersja de nędza, choć z pewnością nie aż tak bogata. A kwestia znaczka i stereotypów - to nie moja bajka:)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak dla mnie jakieś 170 000 bo za tyle po rabatach można kupić dobrze wyposażone 3.6 FSi L&K. Bo tak jak pisze Sławek..
sjak pisze: za kwotę lekko ponad 200 000 PLN kupisz już samochód zdecydowanie sympatyczniejszy i precyzyjniejszy w prowadzeniu, bardziej komfortowy (zawieszenie, poziom hałasu) i wcale nie będzie to wersja de nędza
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: szms »

chcę tutaj koledze przekazać smutną wiadomość, gdyż dzisiaj na A1 jechałem przed i za.... białym outdoorem 2.0 tdi, bardzo zbliżownym do opisywanego przez kolegę A może te 14 dni to do poszalenia dla importera i to był Twój? Teraz zrobią małą korektę licznika i wio konisiu nóweczka :D :D :D


Faktycznie, bardzo sympatycznie wygląda ;)


a blachy miał GWE, więc coś i dla cebuli się znajdzie :lol:
ODPOWIEDZ