S2 DSG 4x4???

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
whity

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: whity »

http://niemcy24.net/firmowe-auto-w-niem ... czech.html

Tu jest przykład, lecz ostatnie zdanie jest głupota
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: RemekS »

whity pisze:... Dla pracodawcy to tańsze i wrzuci w 100% w koszty niż dać mi podwyżkę o 200€ netto...
W Polsce nie mogę odliczyć chociażby Vatu od zakupu samochodu, materiałów eksploatacyjnych i paliwa.
Dajmy na to, że pracujesz u mnie i kupiłem/wyleasingowalem Ci Superba za 100000zl (jesteś Dyrektorem więc Fabia z kratką odpada ;). Za sam fakt, że jest to auto osobowe, już jestem w plecy prawie 20000. Do tego dochodzi brak możliwości odliczenia Vatu od paliwa i eksploatacji, co w okresie leasingu (np 3 lata), wyniesie kolejne 10000zl.
Tak jak widzisz, jako pracodawca juz zapłaciłem podatek za to, że masz wygodny samochod (ok 850zl miesiecznie), bo nie mogę wrzucić wszystkiego w koszty, a wg projektu mam płacić kolejny :x . Bez sensu.
Pozatym, jeżeli rząd stoi na stanowisku, że trzeba to opodatkować, to niech odliczy całość podatku brutto od wynagrodzenia netto, a nie każe doliczyć to do podstawy opodatkowania :mad::mad::mad:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

No Remek... mam identyczne zdanie.

Pojęcie ciężarowy jest jakieś abstrakcyjne w tym kraju.

Skoro do wożenia moich dokumentów nie potrzebuję tira to jednocześnie nie powinny być towarem i nie powinienem płacić od nich podatku, zgodnie z logiką urzędasów.
:twisted: :twisted:


Straszny problem z tym vatem. Jakby można było normalnie odliczać to i ludzie szybciej auta by zmieniali i kupowali częściej auta.


Najśmieszniejsze jest, że taki ciągnik siodłowy też nie ma sam w sobie przestrzeni ładunkowej a vat jest od niego ładowany... ja też mogę sobie przyczepkę podpiąć i mieć ciężarówkę :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: rezon »

RemekS pisze:...W Polsce nie mogę odliczyć chociażby Vatu od zakupu samochodu, materiałów eksploatacyjnych i paliwa.
Dajmy na to, że pracujesz u mnie i kupiłem/wyleasingowalem Ci Superba za 100000zl (jesteś Dyrektorem więc Fabia z kratką odpada ;). Za sam fakt, że jest to auto osobowe, już jestem w plecy prawie 20000. Do tego dochodzi brak możliwości odliczenia Vatu od paliwa i eksploatacji, co w okresie leasingu (np 3 lata), wyniesie kolejne 10000zl.
Tak jak widzisz, jako pracodawca juz zapłaciłem podatek za to, że masz wygodny samochod (ok 850zl miesiecznie), bo nie mogę wrzucić wszystkiego w koszty, a wg projektu mam płacić kolejny :x . Bez sensu.
Pozatym, jeżeli rząd stoi na stanowisku, że trzeba to opodatkować, to niech odliczy całość podatku brutto od wynagrodzenia netto, a nie każe doliczyć to do podstawy opodatkowania :mad::mad::mad:
przecież możesz odliczyć VAT
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: sjak »

połowę
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

taa... :lol:
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: sjak »

Napisałem "połowę" a nie "połówkę". Ty tylko o jednym :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

wtrąciłeś mi się, to do rezona było ;)
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: RemekS »

rezon pisze: przecież możesz odliczyć VAT
W przypadku auta osobowego (biała, kupiona w 2013r) nie mogę, pomimo tego, że praktycznie w 100% była użytkowana firmowo (samochód służbowy pracownika, który pracował w 100% w terenie), bo urząd skarbowy może kazać mi udowodnić, że w czasie całego użytkowania pracownik nie pojechał ani razu po bułki.
W przypadku auta ciężarowego :mrgreen: (czarna, kupiona w 2014) odliczam 50%, pomimo tego, że służbowo pokonuję ok 80-85%. Dodatkowo w tym roku sprzedałem samochód osobowy, który był środkiem trwałym i musiałem zapłacić od niego cały VAT, pomimo tego, że przy zakupie nie odliczylem ani zlotowki.
Po splaceniu obu superbów i sprzedaży ich przed upływem 5 lat też będę musiał zapłacić cały VAT od sprzedaży pomimo tego, że też nie odliczę go w całości. Ciekawe jaki jescze wymyślą podatek :o
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

Ahhh te vaty :lol:
Darekk
Posty: 24
Rejestracja: 10 gru 2013, o 10:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170/350
Imię: Darek
Lokalizacja: Kraków

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Darekk »

Witam, ciężko czytać w jednym temacie , tak wiele. Poprzednio byłem posiadaczem (zawsze kombi ) SuperB 170 KM ze sportowym zawieszeniem , obecnie od maja 4X4 DSG 170 KM. I krótko powiem jest przepaść: jazda stała się przyjemnością a nadmienię, że w 3 lata zrobiłem około 170 tys km. Auto wspaniale trzyma się nawierzchni, przy podmuchach bocznych i wyższych prędkościach. Po śliskiej nawierzchnie kompletnie nie ma porównania. Wcześniej pytałem drogich forumowiczów o 4X4 kontra mazda 6, opinie były różne. Mam już za sobą 22 tys. i uważam że tylko 4X4 z dsg.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

od maja do teraz to te 4x4 wykorzystałeś strasznie :D :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Camillinhio »

Zwłaszcza przy wyższych prędkościach :) Też mam 4x4 i po przejechaniu ok. 45.000 km uruchomiło mi się może 3 razy ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

W gejowskim nissanie fajne było właśnie to, ze pokazywał procentowo która oska ile ciągnie ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Camillinhio »

Dobre, jeździłbym i wpatrywał się jak głupi jak jest teraz. I bym tak jeździł do pierwszego dzwona :D
Obrazek
ODPOWIEDZ