Superb może być za mały...

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb może być za mały...

Post autor: szms »

Nie krzycz tak :D

Podobnie było z Santa Fe, czy każdym innym modelem - jednemu padł silnik przy 50 kkm, a drugiemu stuka 300 kkm i nic...
sorry taki mamy klimat :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb może być za mały...

Post autor: Misiek Fisiek »

whity pisze:Wymieniłem silnik dokładnie 2 tygodnie temu. Smax 240 konny z powershift. Przebieg 108.000 km. Z dobrej woli Ford uznał 1875€. Resztę było 5.715€ do zapłacenia przez nas!!!!
Whity niby się flotą zajmujesz a przeżywasz to, że w pojedynczym egzemplarzu się silnik wykrzaczył. Dla każdego, kto ma choć trochę pojęcia o motoryzacji jest oczywiste, że gorsze egzemplarze się trafiają. Tak samo jak są Laguny II 1.9 cdti co nigdy usterki nie miały.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb może być za mały...

Post autor: szms »

Misiek Fisiek + 1 :roll:
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

...Niby tak... Oczywiście ze przeżywam, bo przez takie gowna mam gorsze liczby. co zatym idzie, ewentualnie mniejsza premie roczna ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb może być za mały...

Post autor: szms »

ale tego nie da się przewidzieć...

skoro taka awaria ma wpływ na Twoją premię to się nie dziwię, że takie popierdoleńśtwo przychodzi z zachodu do nas :lol: :lol:

To tak jakby mi nie płacili za to, że nie ma pogody i nie mogą zalać stropu :lol:
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

Napisałem ewentualnie. Vw i audi swoje 3 groszy tez dodawaja... Mam budżet roczny na 5,5 miliona €....oczywiście 5.500€ to śmieszne....ale takie gowma się zbierają szybko ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb może być za mały...

Post autor: szms »

To tak rocznie ile takich poważnych awarii jest i w jakich markach? :roll:
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

To jest kwota za cała flotę wraz z ubePieczeniem i leasingiem... Mamy jednego forda ;) ;) ;) 150 audi, 80 BMW, 100 mercedesow, 80 Skoda, 150 volkswagenów i 2 porsche ;) najwiecej awarii ma vw i audi, lecz znowu ci producenci bardzo często przyznawaja zwrotu kosztów od 75-100% za naprawy
Awatar użytkownika
nvm666
Posty: 84
Rejestracja: 20 cze 2014, o 21:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odp: Superb może być za mały...

Post autor: nvm666 »

Misiek Fisiek pisze:
whity pisze:Wymieniłem silnik dokładnie 2 tygodnie temu. Smax 240 konny z powershift. Przebieg 108.000 km. Z dobrej woli Ford uznał 1875€. Resztę było 5.715€ do zapłacenia przez nas!!!!
Whity niby się flotą zajmujesz a przeżywasz to, że w pojedynczym egzemplarzu się silnik wykrzaczył. Dla każdego, kto ma choć trochę pojęcia o motoryzacji jest oczywiste, że gorsze egzemplarze się trafiają. Tak samo jak są Laguny II 1.9 cdti co nigdy usterki nie miały.
Moim poprzednim a zarazem drugim autem jest Laguna z tym silnikiem. Nigdy nie miałem poważnej awarii, turbo powoli się kończy, a przejechane prawie 250kkm. Kupiona została przy niecałych 100kkm, po prostu "Jak dbasz, tak masz".
Awatar użytkownika
zioolko
Posty: 8
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 17:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 122
Lokalizacja: Breslau

Re: Superb może być za mały...

Post autor: zioolko »

W rozsądnej cenie (ok. 100 tyś.PLN) jako rodzinowóz poleciłbym używane 5,6 letnie Q7 4.2 FSI lub 3,4 letniego Sharana z DE.
Nic większego raczej już znaleźć nie można (poza busami)
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

Ojjjjj, cebula ma kolege....albo zalozyl znowu nowe Konto :lol:
Awatar użytkownika
zioolko
Posty: 8
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 17:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 122
Lokalizacja: Breslau

Re: Superb może być za mały...

Post autor: zioolko »

whity pisze:Ojjjjj, cebula ma kolege....albo zalozyl znowu nowe Konto :lol:
Kolego nie w temacie jestem - objaśnij.
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

Mamy tu jednego napalenca na Q7...;)
Awatar użytkownika
zioolko
Posty: 8
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 17:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 122
Lokalizacja: Breslau

Re: Superb może być za mały...

Post autor: zioolko »

whity pisze:Mamy tu jednego napalenca na Q7...;)
Abstrahując od napaleńców, jeżeli chodzi o bagażniki i ich pojemność to w Vag-u, nic więcej poza wspomnianymi nie oferuje bagażników o podobnej pojemności - chyba, że idziemy w VW użytkowe. Na innych markach się nie znam bo się chwilowo zblokowałem na jednym koncernie ;).
A w przypadku rodzinki 2+3 duży bagażnik przy wypadach wakacyjnych to rzecz nieoceniona.
whity

Re: Superb może być za mały...

Post autor: whity »

Ale q7 jest w Środku mniejszy niż superb
ODPOWIEDZ