Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Conroe
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 15:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Mazowieckie

Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: Conroe »

Koledzy, potrzebuję szybkiej porady, bo zamawiam nowego Superba Ambition.
W starym S2 miałem Bolero i własbną nawigację w iPhonie (Yanosik! + Automapa). Z Bolero byłem bardzo zadowolony. W nowym mam mozliwość wybrania navi Amundsen w pakiecie Fresh, i to łącznie z ogrzewaną szybą - w podobnej cenie co te Bolero + inne składniki.
1. Czy podgrzewana szyba przednia (fajna sprawa w zimie?) ogranicza widoczność w nocy (siateczka)? Czy wpływa negatyenie na działanie GPSa w telefonie i zasięg sieci np. w iPhonie?
2. Czy ta nawigacja Amundsen jest coś warta? I czy generalnie ma funkcje multimedialne takie jak radio Bolero? (kiedyś słyszałem narzekania -- że jak navi to tylko Columbus).
Dzięki za każdą podpowiedź
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: szms »

Ad.1 Nie ogranicza w nocy. Co prawda mam to w Mondeo, ale kompletnie mi to nie przeszkadza, na początku przyciąga wzrok z ciekawości, ale potem oczy widzą to jak nos - niby jest, ale go nie widać ;) A jeżeli chodzi o zasięg nie zauważyłem żadnej różnicy.

Ad.2 Nie brałbym Amundsena nawet jakby mi dopłacali. Archaik. :roll:
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: ik26 »

Telefon w amundsenie+ działa super natomiast navi porażka
pawuo

Re: Odp: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: pawuo »

Ogrzewanie szyby negatywnie wpływa na użytkowanie GPS przyklejonych do szyby-duzo dłużej łapią pierwszy fix i łatwiej tracą sygnał. Poza tym to same zalety, zwłaszcza w zimie.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: Big »

Ad. 1 Podgrzewana szyba to genialna sprawa. Drucików absolutnie nie widać podczas użytkowania auta (no chyba ze chces zje zobaczyć i sie na siłe w nie wpatrujesz). Jeśli chodzi o zasięg sieci to nie ma to znaczenia.
Ad. 2 Nie warto dopłacać do Amundsena. Mapy są niedokładne, a ich aktualizacja kosztuje dodatkowe pieniądze. Dodatkowo są one bardzo niedokładne. System jest ubogi w funkcje. W porównaniu z innymi nawigacjami np. Garminem, którego posiadam, Amundsen nie ma żadnych szans.
syjan1212
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: syjan1212 »

kolego jak w podobnej cenie to bierz pakiet fresh. jak dla mnie navi w amundsen+ w zupełności wystarcza a funkcjonalność całego urządzenia jest przyzwoita, współpracuje z telefonem bardzo fajnie przez bluetooth, jakoś muzyki przez bluetooth jest jak dla mnie zadowalająca. wiadomo że jak chcesz mieć super ekstra stacje multimedialną w swoim aucie to i wyświetlacz jest trochę za mały jak na dzisiejsze standardy to faktycznie trochę zacofane ale tak jak mówię w moim przypadku w zupełności wystarcza. jak chcesz mieć coś super to nie kupuj radia w salonie tylko kup coś lepszego.
co do szyby to fakt genialna sprawa zwłaszcza jak nie garażujesz auta, oszczędza masę czasu w zimie, zanim odskrobiesz boczne szyby to przednia odmarza i połowa roboty z głowy, druciki są niewidoczne a co do zasięgu gps czy gsm w telefonie nie zauważyłem żadnych zmian w działaniu. natomiast jeżeli parkujesz auto w garażu to nie wykorzystasz tej podgrzewanej szyby i szkoda kasy
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: Mej »

Conroe pisze:1. Czy podgrzewana szyba przednia (fajna sprawa w zimie?) ogranicza widoczność w nocy (siateczka)? Czy wpływa negatyenie na działanie GPSa w telefonie i zasięg sieci np. w iPhonie?
Jedyne ograniczenie jakie stwierdziłem w związku z ogrzewaniem przedniej szyby dotyczy jakości nagrań z rejestratora jazdy - szczególnie po zmierzchu w światłach reflektorów nawet relatywnie dobra kamerka nagrywa trochę niewyraźnie (przede wszystkim ostrość numerów rejestracyjnych zostawia wtedy dużo do życzenia). Ale bez skrajności - naprawdę da się żyć w pełnej symbiozie z tym (wg. mnie) przydatnym wynalazkiem.
Conroe pisze:2. Czy ta nawigacja Amundsen jest coś warta? I czy generalnie ma funkcje multimedialne takie jak radio Bolero? (kiedyś słyszałem narzekania -- że jak navi to tylko Columbus).
Zupełnie nie rozumiem zmasowanego ataku na Amundsena+.
Owszem - zgodnie z tym co napisał Kolega syjan1212 wyświetlacz mógłby być nieco większy ale tak poza tym widzę zdecydowanie więcej plusów niż minusów.

Najważniejszy - nic się nie zwiesza, pracuje płynnie i szybko.

Jakość map (auto z marca tego roku) REWELACYJNA. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna nawigacja, która celnie i bezbłędnie prowadzi mnie pod dom na prawdziwym zadupiu (a niby moja wersja map jest West czyli PL miało być tylko "z grubsza").
Tak dobrze nie robi tego żaden inny system, który sprawdzałem, zarówno zewnętrzny jak i fabryczny (np. w A6 C7).

Sprawdzałem już mnóstwo różnych adresów (najwięcej na G.Śląsku) i mapy w Amundsen+ nie dały się "zagiąć" na niczym.
W Czechach i na Słowacji - dokładność tak samo BARDZO dobra.

Osobiście sto razy bardziej wolę może i lekko opatrzonego Amundsena, bezbłędnie współpracującego z Maxi-Dotem, kierownica multifunkcyjną i BARDZO DOKŁADNĄ nawigacją - niż być może coś niefabrycznego o lepszym brzmieniu ale rodzące "tysiąc" innych ograniczeń.

Martwi mnie trochę kwestia aktualizacji ale przez najbliższych kilka lat to co jest powinno dobrze spełnić swoją rolę.

Gdybym ja miał cokolwiek zmieniać w kwestii audio, zacząłbym (jak kilku innych userów już to zrobiło) od wytłumienia drzwi i wymiany głośników, bo faktycznie, te w Skodzie (pomimo Sound Systemu) brzmią jakby gorzej od standardowych głośniczków z Golfa4 z 2000 roku ... .
Ale to samo wrażenie miałem w Allroadzie 3.0TDi, gdzie pomimo Bose dźwięki wychodziły jakby gorsze od seryjnej anlagi w modelu C5 o takim z Bose już nie mówiąc ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: dolko »

Weź nie czytaj co tu szms na górze napisał ;) Nie aż taki archaik, że niby Bolero, co mniej archaiczne!? Bez sensu takie małe gowno w takim aucie, to już komora mojej babci ma większy wyświetlacz.
Inna sprawa jak zamierzasz zmienić na nie fabryczne, ale ty nie doplacasz za Columbus tylko masz go w pakiecie, który warto brać, bez cienia wątpliwości.
Mapa to też nie tragedia, a chyba wszyscy tu zgromadzeni wiedzą, za za kilka $$ ktoś życzliwy kopijke ci zrobi ;)
Ogrzewania szyba to rewelka, nawet jak masz garaż to ile razy jest tak że z roboty wychodzisz, a tam lód. Lepsze już tylko webasto.
Pozaa tym ile userow tyle opinii :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, o 18:14 przez dolko, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: szms »

dolko pisze:Weź nie czytaj co tu szms na górze napisał Nie aż taki archaik, że niby Bolero, co mniej archaiczne!?

Przynajmniej ma zmieniarkę... :lol: :lol:

A to jeszcze niech Ci lupę dorzucą, w Mondziakach navi w zegarach jest większa... :roll:
Do Columbusa masz map od groma... a do Amundsena to przecież ciężko, dolko. psze Cię :mrgreen:

A to i tak jest na poziomie epoki kamienia łupanego... niestety.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: dolko »

dolko pisze:Weź nie czytaj co tu szms na górze napisał ;) Nie aż taki archaik, że niby Bolero, co mniej archaiczne!? Bez sensu takie małe gowno w takim aucie, to już komora mojej babci ma większy wyświetlacz.
Inna sprawa jak zamierzasz zmienić na nie fabryczne, ale ty nie doplacasz za Columbus tylko masz go w pakiecie, który warto brać, bez cienia wątpliwości.
Mapa to też nie tragedia, a chyba wszyscy tu zgromadzeni wiedzą, za za kilka $$ ktoś życzliwy kopijke ci zrobi ;)
Ogrzewania szyba to rewelka, nawet jak masz garaż to ile razy jest tak że z roboty wychodzisz, a tam lód. Lepsze już tylko webasto.
Pozaa tym ile userow tyle opinii :)
szms pisze:
dolko pisze:Weź nie czytaj co tu szms na górze napisał Nie aż taki archaik, że niby Bolero, co mniej archaiczne!?

Przynajmniej ma zmieniarkę... :lol: :lol:

A to jeszcze niech Ci lupę dorzucą, w Mondziakach navi w zegarach jest większa... :roll:
Do Columbusa masz map od groma... a do Amundsena to przecież ciężko, dolko. psze Cię :mrgreen:

A to i tak jest na poziomie epoki kamienia łupanego... niestety.
a ile ty tej zmieniarki używasz? No ty i moze, ale większość poleci z mp3 via sd karta lub bluetooth.

Miałem garmina, najnowszy model i jak kuraka brałem byłem pewien że do dupy ori navi i na pewno będzie Garmin - nie jest. Dopóki Google mapa nie wejdzie do aut dopóty nie będzie jednej najlepszej mapy...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: szms »

Używam, bo słucham płyt ;)

płyta to klimat :D

a navi - dla mnie musi ogarniać yanosika i właśnie wymienionej przez Ciebie googlemaps, tego się trzymam, dlatego szukam czegoś z androidem. :roll:
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: dolko »

Ok, ale kolega se nie zmieni najpewniej bo kwestia gwarancji się kłania więc w Tym wypadku - polecam Columbus, a Ty Bolero - masz prawo ;))
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: szms »

Nie myl faktów :lol: :lol:

kolega pisze o Amundsenie, a Ty mi tu z Columbusem wyjeżdżasz... :mrgreen:

Columbus mniejsze zło, ale chociaż większy ekran i łatwiejsza aktualizacja ;)
syjan1212
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: syjan1212 »

ale columbusa nie ma w pakiecie i kosztuje majątek a z mniejszego zła to chyba ten amundsen lepszy
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bolero vs Amundsen (pakiet Fresh)

Post autor: szms »

jak Ci zależy na pseudo navi to bierz Amundsena :D
ODPOWIEDZ