[S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
0WojteK0
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trojmiasto

[S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: 0WojteK0 »

witam,

założyłem nowy temat, aby przedstawić swoje doświadczenia z zakupem auta z salonu. Dla jednych będzie to pomocne, dla innych nie do końca. Zatem proszę o wyrozumiałość - jest to moja prywatna opinia.

Do momentu zakupu Skody Superb korzystałem od 2006r, z usług Audi A6 c5, złożony w 2000r. 2.5 TDI w automacie - i jestem bardzo zadowolony - jedynie dopisze: jak dbasz, tak masz.

Nadszedł czas na zmiany, przeglądanie wszelkich forum oraz uwag Użytkowników. Nosiłem się z zamiarem zakupu Audi A6 2010-2012 z racji zadowolenia i komfortu z dotychczasowej A6. W podświadomości cały czas była myśl, iż będzie to auto używane, a z racji przebiegu okaże się, iż nadszedł czas kolejnych "inwestycji" w wymianę kolejnych podzespołów itp.

Po podjęciu decyzji zakupu nowego auta do walki o podium zostały zgłoszone następujące pozycje:

1. Mazda 6 Combi (testowana przez 500 km)
2. Toyota Avensis Wagon (testowana przez 1500 km)
3. Skoda Superb Combi (testowane wszystkie dostępne wersje u kilku Dealer'ów, po kilka godzin)

Ostatecznie wybór padł na zakup:

Superb II Combi Platinium 2.0 TDI CR DPF 125 kW (170 KM) 6-biegowa automatyczna DSG.

Zapytania ofertowe wysłane do kilkunastu Dealer'ów z całej Polski. Zakres cenowy różny. Po wymianie informacji uzyskałem zadowalającą mnie ofertę i zamówiłem auto. ( Dodam tylko, iż zakupiłem "przy okazji" - Rapid Spaceback Elegance MAX 1.2 TSI 77 kW (105 KM) 6-biegowa manualna :) )
Nie ukrywam, iż na forum znalazłem cenne uwagi, które uzupełniłem o własne negocjacje. Ogólnie ponad 20 tyś rabatu na Superb’a udało się otrzymać.
Po różnych przeliczeniach kilku wersji i dokupieniu dodatków okazało się że najlepszym wariantem cenowo będzie wybór pakietu Platinium + pozostałe dodatki.

Czas oczekiwania: 10 tygodni - i o to jest, "pachnące skórą i nowością" !
Aby nie tworzyć eseju - Skoda Superb spełnia moje oczekiwania jak na pierwsze 800 km :)

Ubezpieczenie.
Z racji posiadania wcześniej ubezpieczenia w firmie o nazwie „Proama”, zdecydowałem, iż zapytam ich o ofertę. Oczywiście wszystko z ich strony „ach i och”. Tydzień przed odbiorem auta – telefoniczne potwierdzenie – wszystko aktualne. Nadszedł dzień odbioru auta – telefon do Proam’y – a tu niespodzianka – zostałem poinformowany, iż oferta nie może zostać zrealizowana gdyż wartość samochodu (wartość z faktury) jest za wysoka – Proama nie ubezpieczy auta. Dodam, że chciałem wykupić najwyższy pakiet (oc, ac, nnw, assistance plus itp.).
Padło zatem na Allianz – oferta u Dealer’a – 3 minuty i wyjazd autem z salonu.

Dokupiłem przedłużenie gwarancji + 2 lata lub 60.000 km oraz pakiet serwisowy Basic – 960zł, czyli usługa + wymiana podstawowych płynów i filtrów – 48 miesięcy lub 40.000 km – teoretycznie nie musze przejmować się wzrostem cen tych materiałów eksploatacyjnych jak i opłaty za usługę.

Wg aktualnego cennika Dealer’a u którego dokonałem zakupu wynika:

Pierwszy przegląd + materiał i usługa to → 457 PLN netto → 563 brutto
Drugi przegląd + materiał i usługa to → 796 PLN netto →979 brutto
Przy stawce za roboczogodzinę 220zł netto

Zatem teoretycznie mój koszt wyniósł by = 1542 PLN, a pakiet 960zł więc w teorii jest oszczędność ok. 600 PLN. A jak będzie w rzeczywistości to czas pokaże.

I w taki o to sposób zostało mi dane eksploatować autko – Skoda Superb Combi.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: emay »

Możesz zdradzić u kogo kupowałeś ?
0WojteK0
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: [S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: 0WojteK0 »

Skodex Krotoski-Cichy - Bolesławice - kierownik salonu Łukasz Brac.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: Enriquez »

Bardzo piękny wywód, tylko brak w nim info za ile kupiłeś auto i z jakimi "pozostałymi dodatkami".
Te 20 tys. rabatu za wiele nie mówi - ja dostałem więcej np.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
0WojteK0
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: [S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: 0WojteK0 »

Tak jak myslalem jednym sie cos moze przyda a inni beda sie doszukiwac ;)
Dodatki sa w dziale "przywitaj sie" dlatego ich nie dublowalem ;)
Upust - zaznaczylem jaki ja dostalem (i nie musi byc najwiekszy) i nie byly to wyprzedaze typu "ostatnie z rocznika" tylko pierwsze modele z nowej lini produkcyjnej, gdzy w czerwcu skoda zmienila linie produkcyjna.
Ostateczna cena to 130.000 PLN :) ktora Mnie zadowolila :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [S2] Zakup nowej Skody Superb 2014

Post autor: Zaj007 »

Mi się bardzo bardzo podoba... cena (auto też-wiadomo) ;) ! Uważam, że bardzo korzystnia to była oferta. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ