Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: rezon »

znaleźć używkę diesla z rozsądnym przebiegiem - cóż nawet białe słonie się trafiają w przyrodzie ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: RemekS »

Diesel w Octavii IIFL (na pompowtryskiwaczach) palił mi ok 8,5-9,0 w mieście. A4 quattro 2.0 Tfsi spala ok 11-12 (z forum mozna się dowiedzieć, że różnica w spalaniu 1.8 tsi to około 1 litr mniej). Odjalbym jeszcze z ok. litr na quattro
. Tak jak pisze Zuber (excuse moi, Misiek Fisiek:D), diesel będzie Ci się dłużej nagrzewał. Porównując spalanie to różnica wyjdzie Ci około 1,5l max 2,0. Teraz na codzień jeżdżę Audi i Skodą, i do miasta zdecydowanie wolę manualną benzynę:lol:

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Konik »

Misiek Fisiek pisze:1.8 TSi pali bardzo różnie. (...) Na autostradach przy 140-150 jakieś 11-12 litrów.
Czyli tyle ile mi 3,6. Dokładnie przy 150 km/h - 11,5 l/100km.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Większy pięć przy większych prędkościach potrafi być nawet bardziej ekonomiczny ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: blk »

11-12 litrów przy 150? Aż taka jest różnica przy DSG? 2-4 litra?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Mój miał AWD. Ale nie chcesz mi chyba powiedziec, że Twój przy 150 pali 8/100? ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Konik »

Misiek Fisiek pisze:Większy pięć przy większych prędkościach potrafi być nawet bardziej ekonomiczny ;)
Co znaczy "większy pięć"?
blk pisze:11-12 litrów przy 150? Aż taka jest różnica przy DSG? 2-4 litra?
Różnica przy DSG... ale co porównujesz? Co 2-4 litra?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Pisałem z komórki i mi zmieniło. Miał być większy piec czyli silnik o większej pojemności.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: blk »

Misiek Fisiek pisze:Mój miał AWD. Ale nie chcesz mi chyba powiedziec, że Twój przy 150 pali 8/100? ;)
Teraz latem spokojnie 8.5 do 9.1 mi wychodzi na A4. Zimą tak jak w stopce. I tam jest gdzieś 85-90% autostrady.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Konik »

Misiek Fisiek pisze:Pisałem z komórki i mi zmieniło. Miał być większy piec czyli silnik o większej pojemności.
Heh... znaki diakrytyczne, niby nic... :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Zaj007 »

Skrzynia21 pisze:Witam :)
Nadszedł moment kiedy młodzieńcze szaleńcze lata z głośnymi autami powoli mija i czas na auto poważne :) poniekąd zmusza mnie do tego praca do której będę potrzebował właśnie Skodę :)
Potrzebuje pomocy przy wyborze wersji auta, moja praca opiera się głównie na jezdzie po mieście a dokładnie pisząc po Krakowie a więc korki krótkie dystanse czasem pomieszane z trasą. Dlaczego Superb ? ano dlatego że potrzebuje auta z klasą, komfortowego, ładnie się prezentującego i dość taniego w utrzymaniu czyli chciałbym by paliło mało a dawało frajdę z jazdy i najlepiej posiadało automat z racji jazdy po mieście. Pytanie jest czy da się połączyć te opcje ? rocznik 2009-2010 a więc auto używane niestety nie stać mnie jeszcze na kupno z salonu :) z góry dziękuje za pomoc ! :)
To może od początku. Jak do miasta to zdecydowanie benzyniak. Deisel w prawdzie długo się nie nagrzewa, ale miejska eksploatacja skraca życie DPFa. Istnieje obawa, że to, co zaoszczędzisz na paliwie wydasz, z okładem, na naprawę.
W benzyniakach problemy stwarza napinacz łańcucha rozrządu. Musiałbyś dopytać które były wadliwe.
Co do skrzyń: 1,4TSI z DSG nie występuje.
Usterkowość skrzyń to loteria. Naprawy raczej kosztowe, jak to zwykle ze skrzyniami bywa :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Odp: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

blk pisze:
Misiek Fisiek pisze:Mój miał AWD. Ale nie chcesz mi chyba powiedziec, że Twój przy 150 pali 8/100? ;)
Teraz latem spokojnie 8.5 do 9.1 mi wychodzi na A4. Zimą tak jak w stopce. I tam jest gdzieś 85-90% autostrady.
Dla mnie to science-fiction, ale niech będzie, że to ja nie potrafię jeździć oszczędnie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: blk »

Misiek Fisiek pisze:
blk pisze:
Misiek Fisiek pisze:Mój miał AWD. Ale nie chcesz mi chyba powiedziec, że Twój przy 150 pali 8/100? ;)
Teraz latem spokojnie 8.5 do 9.1 mi wychodzi na A4. Zimą tak jak w stopce. I tam jest gdzieś 85-90% autostrady.
Dla mnie to science-fiction, ale niech będzie, że to ja nie potrafię jeździć oszczędnie.
Dane które podaje są z wyliczeń zużycia. Także science owszem i możliwe, że umiejętność oszczednejTwojej jazdy to fiction. ;)

Inna sprawa, że ja wcale nie uprawiam eko. Jedynie co to nie wiszę na zderzakach i nie piłuję bez sensu, staram się jechać w miarę płynnie i utrzymywać to 30 na obrotomierzu.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Odp: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: LMB »

Misiek Fisiek pisze:
blk pisze:
Misiek Fisiek pisze:Mój miał AWD. Ale nie chcesz mi chyba powiedziec, że Twój przy 150 pali 8/100? ;)
Teraz latem spokojnie 8.5 do 9.1 mi wychodzi na A4. Zimą tak jak w stopce. I tam jest gdzieś 85-90% autostrady.
Dla mnie to science-fiction, ale niech będzie, że to ja nie potrafię jeździć oszczędnie.
Mowa o 1.8TSi? Najgorsze spalanie obserwuje ostatnio - goraco na zewnatrz, spieszy mi sie do domu, niby ruch niewielki ale drogi krete I czesto sie schodzi do 20km/h w zakrecie, dobija do 100km/h, po to by za chwile hamowac I znowu 20km/h. Anyway - przy dosc zero jedynkowym podejsciu najgorsze spalanie jakie mialem to 10l/100km, wlasnie teraz. Przy wyjezdzie do biura w teren, gdzie znowu jest dosc mocno z gorki I pod gorke, znowu traktujac auto zero-jeden, mialem ostatnio 8.8l/100km, z czego ~1/3 dystansu to autostrada z tempomatem zapietym na 135km/h (srednia z trasy ~80km/h). Aczkolwiek wklejalem juz tutaj przelot dosc ekonomiczny I 6.5l/100km nie jest wielkim osiagnieciem. Podkreslam, ze te 6.5l/100km to jest od momentu wlaczenia auta, a nie po nagrzaniu silnika. Od dawna porownuje ta sama trase I widze, ze przy spokojniej jezdzie, 6.5l/100km to zadne osiagniecie. Smiem twierdzic, ze przy tylko autostradowej jezdzie (~112km/h bo tyle mniej wiecej wolnow UK oficjalnie) spokojnie zejde do 6l/100km albo I mniej.

Moje auto stoi na 225/40R18 I jest kombi, gdzie nawet producent podaje +0.5l/100km za ten przywilej (ale sie przynajmniej wstydzic nie trzeba za sedana :lol:).

Ogolnie z moich doswiadczen. Da rade jezdzic 1.8TSi ekonomicznie - jak na benzyne. Problem tylko jest taki, ze jednak czasem trza wcisnac ten pedal z prawej, a wtedy jest troche gorzej bo niestety turbo pije, turbo zyje :twisted:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: rezon »

Cóż u mnie stopka to też nie Sci-Fi a real z tankowań. Na dodatek z czterołapa czyli 1l trzeba odliczać dla ośki. Głównie trasy - różne. na autostradach też nie jeżdżę za TIRami ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ