Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: blk »

Skrzynia21 pisze:a jak ze spalaniem w 1.8 ? czyli tdi w ogóle odpada ? czy może mniejszy niż 2.0 ?
Co do spalania, to u mnie zimą palił na autostradzie od 9 z haczykiem do 9,8 przy szybkiej jeździe po A4. Teraz jest potrafi zejść do 8,4 patrząc na tankowania (nie wklepuje już niestety na motostat). Po mieście mało jeżdżę, ale u mnie wychodzi od 8 do 10 litrów (dane z komputera i z krótkich odcinków). W trasie jest już zupełnie fajnie, przy płynnej jeździe oscyluje przy 7 litrach.
Generalnie nawet przy dynamicznej, szybkiej, ale w granicach rozsądku, jeździe nie tak łatwo wejść powyżej 10 litrów.

Zaznaczam, że nie mam automatu. Ale pewnie kolosalnych różnic nie ma, a przy pewnych warunkach może być i lepiej.
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Teofano »

Po Krakowie - czyli korasy non-stop - moja 1.8 TSI pali około 9,5.
TDI sobie daruj przy jeździe głownie miejskiej, Zuber dobrze pisze.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Skrzynia21
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2014, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Szymon

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Skrzynia21 »

kurde 9.5 czy 10 to wciąż sporo a tak z czystej ciekawości dlaczego aż tak bardzo odradzacie tdi ? auto garażowane będzie wiec rzadko będzie stało pod chmurą więc problem z zimnym silnikiem odpada a raczej z długim nagrzewaniem co powoduje większe spalanie a dwa dpf można usunąć :D z ostatnim argumentem się zgodzę ZUBER ale jakoś ciężko mi się przekonać do benzyny...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

@ Skrzynia21

Chcesz to kupuj TDi, my Ci tylko doradzamy z dobrymi intencjami taką opcję, z której powinieneś być bardziej zadowolony. TDIki są dopracowane, mają niezłą kulturę pracy (jak na diesla) i na pewno fajnie się nimi jeździ. Ale spalą praktycznie tyle samo, używane prawdopodobnie będą miały większy przebieg i w mieście długo się nagrzewają. W zimie ciepło zaczyna Ci wiać z nawiewów nie po 2-3 km a po np 4-5 i jeździsz permanentnie na zimnym silniku.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: emay »

Kup TDI. Będziesz zadowolony gdy DPF, EGR oraz turbo ( z racji wiecznie niedogrzanego silnika ) będzie klękać po gwarancji :)
arturnow
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2013, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: arturnow »

Plus diesel trzęsie i traktorzy :-) Jak nie ma argumentu ekonomicznego to nie ma po co diesla kupować. To moje zdanie.

Tu nie chodzi o letni silnik. Temperatura robocza silnika to 90-100 stopni Celciusza... może ktoś z TDI powie jakie ma spalanie w mieście na zimnym silniku na odcinku 10-20km w czasie szczytu. Superb ma opcję pokazu paramterów aktualnej trasy od odpalenia samochodu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

miejsce garażowe w hali, temp. na zewnątrz jakieś 8-10 st. wstawiałem filmik godz. 14, przejazd Gdańsk-Sopot-Gdańsk, - 6,5 litra, trasa łącznie jakieś 22 km.
Jazda na totalnym luzie, bez spinki.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

emay pisze:Kup TDI. Będziesz zadowolony gdy DPF, EGR oraz turbo ( z racji wiecznie niedogrzanego silnika ) będzie klękać po gwarancji :)

lepsze to niż łańcuch na zderzaku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

szms pisze:miejsce garażowe w hali, temp. na zewnątrz jakieś 8-10 st. wstawiałem filmik godz. 14, przejazd Gdańsk-Sopot-Gdańsk, - 6,5 litra, trasa łącznie jakieś 22 km.
Jazda na totalnym luzie, bez spinki.
Rozczarowałeś mnie Szymek. Liczyłem, że będzie poniżej 6 :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

Ostatnio ze średnią 101 km/h zrobiłem specjalnie dla Ciebie 4,7 i nawet nie odpisałeś :( :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Pewnie zaniemówiłem z wrażenia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: szms »

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: rezon »

Skrzynia21 pisze:kurde 9.5 czy 10 to wciąż sporo a tak z czystej ciekawości dlaczego aż tak bardzo odradzacie tdi ? auto garażowane będzie wiec rzadko będzie stało pod chmurą więc problem z zimnym silnikiem odpada a raczej z długim nagrzewaniem co powoduje większe spalanie a dwa dpf można usunąć :D z ostatnim argumentem się zgodzę ZUBER ale jakoś ciężko mi się przekonać do benzyny...
Odradzają, bo do miasta diesel nie jest najlepszym wyborem. Przejedź się dieslem, przejedź benzyną i sam wybierzesz co Ci bardziej leży. Jak diesel nie ma szans aby wykazać swoją oszczędność po co wydawać 10kzł? Chyba, że ktoś lubi :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: Misiek Fisiek »

On kupuje używkę więc raczej nie dołoży 10k. Chyba, że w naprawach.

A tak serio - po co uszczęśliwiać ludzi na siłę? Chce to niech kupuje diesla i chwali się na forum, że spala 6 w mieście. Co my jesteśmy przedstawiciele handlowi żeby namawiać obcego człowieka do takich a nie innych wyborów? Doradziliśmy i wystarczy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Kupuje Superb Pomoc przy wyborze ! :)

Post autor: pab567 »

rezon pisze:
Skrzynia21 pisze:kurde 9.5 czy 10 to wciąż sporo a tak z czystej ciekawości dlaczego aż tak bardzo odradzacie tdi ? auto garażowane będzie wiec rzadko będzie stało pod chmurą więc problem z zimnym silnikiem odpada a raczej z długim nagrzewaniem co powoduje większe spalanie a dwa dpf można usunąć :D z ostatnim argumentem się zgodzę ZUBER ale jakoś ciężko mi się przekonać do benzyny...
Odradzają, bo do miasta diesel nie jest najlepszym wyborem. Przejedź się dieslem, przejedź benzyną i sam wybierzesz co Ci bardziej leży. Jak diesel nie ma szans aby wykazać swoją oszczędność po co wydawać 10kzł? Chyba, że ktoś lubi :)
I narażać się na kosztowne naprawy...
ODPOWIEDZ