Szybkie pytanie - co warte opcje

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

Witam,
Wróciłem do tematu zakupu Superba (po porównaniach z innymi autami tej klasy - kalkulacja ekonomiczno-użytkowa jest bezlitosna i kwestie urody auta odsunąłem na drugi plan) :mrgreen:

Proste pytanie i prośba o szczere opinie.Wybór z rozsądku - Kombi TDI 170KM Ambition + Fresh i na 99,9% do produkcji

Czy warto dopłacać do opcji (już kiedyś był podobny wątek)

1. Elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień itp + ściemniające się lusterka zewnętrzne - pytanie czy fotel el. ma większe zakresy regulacji ? Szczególnie doceniam w fotelach możliwość regulacji podparcia lędźwiowego i końca fotelu, aby noga nie wisiała kilka godzin w powietrzu tylko miała podparcie (czy manual też ma taką opcję)

2. Sound System (czy jest duża różnica w dźwięku itp)

3. Pakiet sportowy - sportowe zawieszenie ? Rozumiem, że to tylko kwestia sprężyn porównywalnych do O III RS czy coś w tym stylu? Bardzo cierpi komfort i czy poprawia się znacząco prowadzenie i podatność na wiatr boczny ?

4. - 17-ki (to przesądzone)

Korci mnie okno dachowe ale to już fanaberia :mrgreen:

Z góry dzięki za opinie ew. wskazówki co innego jest warte dołożenia Waszym zdaniem, co byście zamówili w następnym aucie aby nie wywindować ceny
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Enriquez »

1. Elektryczne fotele mają możliwość ustawienia kąta sidziska a te zwykłe tylko wysokości siedziska. To samo podparcie kręgosłupa - można ustawić wysokość.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: pab567 »

Wypowiem się na temat w którym czuje się względnie mocny czyli Sound System. Za 1700 złotych dostajesz trójdrożny zestaw głośników z przodu, mocniejszy wzmacniacz i możliwość kształtowania sceny aczkolwiek w ograniczonym zakresie. Masz dodatkowo dwa rodzaje ustawień - Surround (wyłączony, kierowca, przód) oraz pre-programowane nastawy equalizera (Rock, jazz itp.). To rozwiązanie zupełnie przyzwoite pod warunkiem że nie przeszkadza Ci brak niskich tonów i dynamiki. Brak niskich tonów nadrobisz subwooferem (dedykowana zabudowa we wnęce bagażnika plus wzmacniacz wyniesie od 1000 zł w górę). Żeby zwiększyć dynamikę trzeba wymienić głośniki - ale ponieważ nie jesteś w stanie zmienić punktów podziału częstotliwości i nachylenia zboczy to nie uzyskasz równomiernej charakterystyki. niektórym to nie przeszkadza, mnie szlag trafiał.

Spróbuj odsłuchać Sound System na jakimś aucie w salonie. A potem umów się z kimś kto ma zmodyfikowane audio - nie wiem, skąd jesteś, więc ciężko mi w tej chwili kogokolwiek polecić.
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: re2rn »

2 I 3 - IMO szkoda kasy I lepiej samemu podlubac.

elektryka foteli, coz, jak enri napisal, plus swietna sparwa, gdy wsiadasz do auta po zonie I nie bawisz sie w przestawianie fotela/lusterek. Moja zona tylko marudzi, ze wewnetrzne sie automatycznie nie przestawia :lol:
... AKA LMB ;)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

re2rn pisze:2 I 3 - IMO szkoda kasy I lepiej samemu podlubac.

elektryka foteli, coz, jak enri napisal, plus swietna sparwa, gdy wsiadasz do auta po zonie I nie bawisz sie w przestawianie fotela/lusterek. Moja zona tylko marudzi, ze wewnetrzne sie automatycznie nie przestawia :lol:
:lol:

No właśnie to jest drugi argument "ZA" oprócz większej możliwości regulacji, którą potwierdził Enriquez, a która jest dla mnie istotna

Ale za 600zł to raczej "nie wydłubię" lepszego zawieszenia z zachowaniem jakiejś tam gwarancji ...
Ostatnio zmieniony 6 cze 2014, o 09:27 przez Chorzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

pab567 pisze:Wypowiem się na temat w którym czuje się względnie mocny czyli Sound System. Za 1700 złotych dostajesz trójdrożny zestaw głośników z przodu, mocniejszy wzmacniacz i możliwość kształtowania sceny aczkolwiek w ograniczonym zakresie. Masz dodatkowo dwa rodzaje ustawień - Surround (wyłączony, kierowca, przód) oraz pre-programowane nastawy equalizera (Rock, jazz itp.). To rozwiązanie zupełnie przyzwoite pod warunkiem że nie przeszkadza Ci brak niskich tonów i dynamiki. Brak niskich tonów nadrobisz subwooferem (dedykowana zabudowa we wnęce bagażnika plus wzmacniacz wyniesie od 1000 zł w górę). Żeby zwiększyć dynamikę trzeba wymienić głośniki - ale ponieważ nie jesteś w stanie zmienić punktów podziału częstotliwości i nachylenia zboczy to nie uzyskasz równomiernej charakterystyki. niektórym to nie przeszkadza, mnie szlag trafiał.

Spróbuj odsłuchać Sound System na jakimś aucie w salonie. A potem umów się z kimś kto ma zmodyfikowane audio - nie wiem, skąd jesteś, więc ciężko mi w tej chwili kogokolwiek polecić.
Czyli krótko i na temat. Raczej nie warto jak widzę
Mam jeszcze parę gratów typu sub itp, które leżą w domu, tylko pytanie czy to się da i czy jest sens podłączać do AMU+ ?
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

Enriquez pisze:1. Elektryczne fotele mają możliwość ustawienia kąta sidziska a te zwykłe tylko wysokości siedziska. To samo podparcie kręgosłupa - można ustawić wysokość.
Czyli widzę, że jednak warto, bo fotel jest dla mnie istotny z racji, że spędzam w nim często kilka godzin.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: pab567 »

Chorzyn pisze:
pab567 pisze:Wypowiem się na temat w którym czuje się względnie mocny czyli Sound System. Za 1700 złotych dostajesz trójdrożny zestaw głośników z przodu, mocniejszy wzmacniacz i możliwość kształtowania sceny aczkolwiek w ograniczonym zakresie. Masz dodatkowo dwa rodzaje ustawień - Surround (wyłączony, kierowca, przód) oraz pre-programowane nastawy equalizera (Rock, jazz itp.). To rozwiązanie zupełnie przyzwoite pod warunkiem że nie przeszkadza Ci brak niskich tonów i dynamiki. Brak niskich tonów nadrobisz subwooferem (dedykowana zabudowa we wnęce bagażnika plus wzmacniacz wyniesie od 1000 zł w górę). Żeby zwiększyć dynamikę trzeba wymienić głośniki - ale ponieważ nie jesteś w stanie zmienić punktów podziału częstotliwości i nachylenia zboczy to nie uzyskasz równomiernej charakterystyki. niektórym to nie przeszkadza, mnie szlag trafiał.

Spróbuj odsłuchać Sound System na jakimś aucie w salonie. A potem umów się z kimś kto ma zmodyfikowane audio - nie wiem, skąd jesteś, więc ciężko mi w tej chwili kogokolwiek polecić.
Czyli krótko i na temat. Raczej nie warto jak widzę
Mam jeszcze parę gratów typu sub itp, które leżą w domu, tylko pytanie czy to się da i czy jest sens podłączać do AMU+ ?
A czemu ma się nie dać? Ma sens, szczególnie jak masz jakieś graty do wykorzystania.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

pab567 pisze:
Chorzyn pisze:
pab567 pisze:Wypowiem się na temat w którym czuje się względnie mocny czyli Sound System. Za 1700 złotych dostajesz trójdrożny zestaw głośników z przodu, mocniejszy wzmacniacz i możliwość kształtowania sceny aczkolwiek w ograniczonym zakresie. Masz dodatkowo dwa rodzaje ustawień - Surround (wyłączony, kierowca, przód) oraz pre-programowane nastawy equalizera (Rock, jazz itp.). To rozwiązanie zupełnie przyzwoite pod warunkiem że nie przeszkadza Ci brak niskich tonów i dynamiki. Brak niskich tonów nadrobisz subwooferem (dedykowana zabudowa we wnęce bagażnika plus wzmacniacz wyniesie od 1000 zł w górę). Żeby zwiększyć dynamikę trzeba wymienić głośniki - ale ponieważ nie jesteś w stanie zmienić punktów podziału częstotliwości i nachylenia zboczy to nie uzyskasz równomiernej charakterystyki. niektórym to nie przeszkadza, mnie szlag trafiał.

Spróbuj odsłuchać Sound System na jakimś aucie w salonie. A potem umów się z kimś kto ma zmodyfikowane audio - nie wiem, skąd jesteś, więc ciężko mi w tej chwili kogokolwiek polecić.
Czyli krótko i na temat. Raczej nie warto jak widzę
Mam jeszcze parę gratów typu sub itp, które leżą w domu, tylko pytanie czy to się da i czy jest sens podłączać do AMU+ ?
A czemu ma się nie dać? Ma sens, szczególnie jak masz jakieś graty do wykorzystania.
Porównywałem auto bez SS i z. Szczerze powiedziawszy to aż tak dużej różnicy nie było, dlatego miałem obiekcje. Jak sam wspomniałeś za podobne pieniądze można to zrobić lepiej, a że mam trochę gratów to sobie daruję.
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: re2rn »

Chorzyn pisze:
re2rn pisze:2 I 3 - IMO szkoda kasy I lepiej samemu podlubac.

elektryka foteli, coz, jak enri napisal, plus swietna sparwa, gdy wsiadasz do auta po zonie I nie bawisz sie w przestawianie fotela/lusterek. Moja zona tylko marudzi, ze wewnetrzne sie automatycznie nie przestawia :lol:
:lol:

No właśnie to jest drugi argument "ZA" oprócz większej możliwości regulacji, którą potwierdził Enriquez, a która jest dla mnie istotna

Ale za 600zł to raczej "nie wydłubię" lepszego zawieszenia z zachowaniem jakiejś tam gwarancji ...
Z tego co czytalem (bo w UK takiego cudaka nie ma), to zadnej poprawy w stosunku do serii nie ma. Dopiero powazniejsze zmiany poprawiaja jakosc prowadzenia sie tego auta.
... AKA LMB ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Misiek Fisiek »

Poprawiają jakość prowadzenia kosztem komfortu, coś tam można osiągnąć bez jego utraty, ale niewiele. Naprawdę duża poprawa jakościowa to jest przy zmianie całego przedniego zawieszenia na wielowahaczowe co jest raczej niewykonalne a na pewno koszty byłyby idiotycznie wysokie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: rezon »

Chorzyn pisze:
Enriquez pisze:1. Elektryczne fotele mają możliwość ustawienia kąta sidziska a te zwykłe tylko wysokości siedziska. To samo podparcie kręgosłupa - można ustawić wysokość.
Czyli widzę, że jednak warto, bo fotel jest dla mnie istotny z racji, że spędzam w nim często kilka godzin.
ja tez spędzam kilka godzin i m.in. dlatego zdecydowałem się bez elektryki. IMHO na pewno warto jak jest kilku kierowców, a jak jeden jak w moim przypadku, to tylko dodatkowa możliwość psucia się. Raz ustawiłem i zmieniam tylko do sprzątania ;)
Dach - fajny bajer, ale jedyne co mi czasami lekko stuka to... dach. NAwet trudno obecnie zareklamować, bo nie jest często i delikatnie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: Chorzyn »

rezon pisze:
Chorzyn pisze:
Enriquez pisze:1. Elektryczne fotele mają możliwość ustawienia kąta sidziska a te zwykłe tylko wysokości siedziska. To samo podparcie kręgosłupa - można ustawić wysokość.
Czyli widzę, że jednak warto, bo fotel jest dla mnie istotny z racji, że spędzam w nim często kilka godzin.
ja tez spędzam kilka godzin i m.in. dlatego zdecydowałem się bez elektryki. IMHO na pewno warto jak jest kilku kierowców, a jak jeden jak w moim przypadku, to tylko dodatkowa możliwość psucia się. Raz ustawiłem i zmieniam tylko do sprzątania ;)
Dach - fajny bajer, ale jedyne co mi czasami lekko stuka to... dach. NAwet trudno obecnie zareklamować, bo nie jest często i delikatnie.
Kierowców jest dwóch, z czego moja żona jeździ na zakupy od czasu do czasu, ale jak mi poprzestawia wszystko to potem nie mogę do ładu dojśc :mrgreen: Bardziej od elektryki zależy mi na ustawieniu kąta / wysokości końcówki siedziska jak pisałem (podparcia nogi na wysokości udo-kolano (w obecnym samochodzie odczuwam brak tej opcji)... Dlatego pytałem czy jeszcze czymś się różnią...


Ogólnie się zastanawiam nad opcjami, bo człowiek szaleje i cena rośnie. Celowałem w używkę (2-3 lata i w miarę niewielki przebieg) ale po jakimś czasie rozglądania się podjąłem decyzję, że szkoda czasu, kupowania niewiadomej i moich nerw więc też nie chcę nadwyrężyć budżetu ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: rezon »

dwóch kierowców - na pewno elektryka z pamięcią kluczyka ma sens.
Jak dużo jeździsz to warto dołożyć czterołapa . też nie doceniałem kiedyś, a teraz to warunek podstawowy skreślający wiele alternatyw - Accord, Avensis, Mondeo, ... I bynajmniej nie mieszkam w górach :(
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Szybkie pytanie - co warte opcje

Post autor: re2rn »

[quote="Chorzyn"] Bardziej od elektryki zależy mi na ustawieniu kąta / wysokości końcówki siedziska jak pisałem (podparcia nogi na wysokości udo-kolano (w obecnym samochodzie odczuwam brak tej opcji)... Dlatego pytałem czy jeszcze czymś się różnią/quote]

Pamietaj, ze Superb ma dosc krotkie te siedziska, I jak jestes wysoki to tego podparcia za wiele nie ma...
... AKA LMB ;)
ODPOWIEDZ