[S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ISILDUR
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2014, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Belfast

[S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: ISILDUR »

Witam. Chce kupic nowe auto, wybor padl na Skoda SuperB Hatchback nowa, z salonu. Nie znam sie za bardzo na samochodach wiec prosze Was o rade przy wyborze silnika.
Moje obecne odleglosci i sposob podrozowania to:
Rocznie pokonuje okolo 13600 kilometrow. Wiekszosc czasu to dojezdzanie do i z pracy, dokladniej:
- 2 razy dziennie po 13 kilometrow (spokojna trasa poza miastem, predkosc to tak 80-100 km/h)
- oczywiscie standardowo jezdzenie po miescie w celu zakupow itp (miasto nieduze)
- okazyjne podroze gdzies dalej (tak do 10 razy w roku po 200km).
Moj styl jazdy jest dosc spokojny, jezdze przepisowo (no chyba ze mnie podpuszcza :) Nie stronie od wyprzedzania gdy ktos juz blokuje droge.

Obecnie uzytkuje stara 7 osobowa Zafire 1.8 w benzynie 125KM ze skrzynia automatyczna i jestem z niej zadowolony gdyby nie to ze juz wiek jej doskwiera i naprawy sie zdarzaja coraz czesciej. Ta Zafira na dzien dzisiejszy przejechalem okolo 150 tysiecy km w ciagu 12 lat. Ta Zafira daje rade wyprzedzac i jestem z tego zadowolony, choc pewnie dla wiekszosci kierowcow to juz wyprzedzanie na adrenaline :)

Druzyna i obciazenie auta z jakim na codzien sie poruszam to ja + pasazer. Oprocz tego przyszlosciowo dziecko + wozek, nosidelka itp. Pelne obciazenie raczej rzadkie ze 2 razy w roku.

Co oczekuje od nowego SuperBa pod wzgledem szybkosci i stylu jazdy? Tego samego co od Zafiry. Chcialbym, by spalanie paliwa bylo mniejsze niz moje obecne (srednie obecne moje spalanie to 8.71 l/100km). Mam zamiar pojezdzic tym autem jak najwiecej lat (zalozmy cos jak Zafira 12 lat)

Rozwazam dwa silniki:
- 1.4 TSI 125PS 6 biegowa
- 1.6 TDI CR 105PS 6 biegowa DPF

Auto bedzie jezdzone w Wielkiej Brytanii, roznica cenowa pomiedzy oboma silnikami to okolo 6 tysiecy zlotych. Silnika 2.0 TDI nie biore pod uwage bo jest jeszcze drozszy. W tutejszej ofercie nie mam mozliwosci wyboru silnika 1.8 TSI 160PS 6 biegowa (jest ona dostepna dopiero w lepszej wersji auta).

Moje obawy co do dwoch powyzszych propozycji silnikow:
- 1.4 TSI moze byc za slaby bo znajomi ktorzy cos lekko wiecej wiedza ode mnie na temat aut mowia ze to za malo, choc ja czytajac np recenzje na internecie czytam, ze ten silnik zaskakuje. Ale ze jest w turbo i ma chyba jakis tam lancuch to sie moze psuc bo wadliwe te jednostki sa czy cos? Obawa jest tez taka, ze zdecydowana wiekszosc wszystkich ludzi tutaj ma samochody z dieselem i moze byc trudno w przyszlosci znalezc czesci zamiennie do naprawy gdy juz gwarancja sie skonczy.
- 1.6 TDI obawiam sie, ze nie robie zbyt czesto tras wiec bedzie sporo jazdy na zimnym silniku, ten filtr czasteczek nie bedzie sie czyscil i ogolnie naprawy silnika sa uznawane za drozsze niz benzyny, ze nie robie zbyt duzych odleglosci i roznica w cenie nie zwroci mi sie na ropie?

Nie ma mozliwosci przejechania sie tymi silnikami poniewaz one sa juz sprowadzone bezposrednio dla klienta a nie trzymaja tu dilerzy niestety. Jechalem jedynie Superbem 1.6 ale starsza wersja.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: rezon »

wg mnie przy takiej charakterystyce jazdy tylko benzyna. Znajomy zajeździł sobie diesla takimi jazdami - bez dpf. 70kkm i to przepływka, to EGR, to łopatki turbiny, to gruszka, .... A naprawy zaczynają się zawsze od kilku stówek.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: gachul »

przy takich przebiegach to ja bym brał TSI. Powinien dać rade ale rozważ skrzynie DSG. Przy takim małym silniku myśle że będzie bardzo pomocna
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: emay »

Oba silniki które napisałeś to totalne padaki ( wady fabryczne - mułowate jak na taki gabaryt auta ). Tylko 1.8 TSI - obojętnie jaka wersja.
Awatar użytkownika
daniel10345
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 23:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: daniel10345 »

kolego 1,8 TSI plus DSG i będziesz zachwycony dynamiką i spalaniem i osiągi będą też o niebo lepsze niż w zafirze!a DSG do takiego typu jazdy to klasa sama w sobie! Diesla wybij sobie z głowy...powodzenia...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: szms »

daniel10345 pisze: DSG do takiego typu jazdy to klasa sama w sobie!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



nie żebym coś mówił na DSG, ale jajcuffff nie urywa :shock:
Awatar użytkownika
McLey
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2013, o 12:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: McLey »

Bzdura... Jeźdze na przemian 1.4 i 1.8 TSI Do miasta i na spokojna trasę 1.4 jest lepszy. Mniej pali i jeździ się nim przyjemniej. Jego charakterystyka jest bliższa dieslowi niż benzynie. Do wyprzedzania bez wątpienia 1.8 ale autor wspomniał o raczej spokojnej przepisowej jeździe. 1.4 mułowaty napewno nie jest i nikt po przejażdżce nie wierzy ze to taki mały motor. Uważam ze przełożenia do tego silnika dobrane zostały idealnie... W trasie przy umiarkowanie szybkiej jeździe oba silniki palą tyle samo w mieście 1.4 pije 3-4litry mniej. Warszawskie korki w drodze do i z pracy stosunek 8.5 do 11.5. Raz w niedziele udało mi się przejechać cala Warszawe ze spalaniem 6.5. Żeby była jasność nie zachwalam bo mój. 1.4 jeździ ma wybranka a ja nacodzien ujeżdżam 1.8.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Białe Kombi SIIFL Elagance+Fresh+Pakiet Sport+Sunset+pierdoły 1.8 TSI 160KM
Obrazek

Białe Kombi SIIFL Active+Fresh+MaxiDot z BT+pierdoły 1.4 TSI 125KM
Awatar użytkownika
daniel10345
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 23:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: daniel10345 »

Panowie każdy ma swoje inne odczucia i preferencje może dsg nie jest takie boskie ale na pewno o niebo lepsze niż skrzynie opla w moim mniemaniu,w tego typu samochodzie lepiej miec trochę koni w zapasie pod maską nie skreślam 1,4 ale wydaje mi się że 1,8 bardziej pasuje do charakteru auta no i różnica rzędu 3-4 litrów w spalaniu trochę ciężko mi uwierzyc.W opisywanym trybie jazdy różnice będą znikome...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: szms »

daniel10345 pisze: miec trochę koni w
dla każdego to też co innego znaczy....
jak ktoś się przesiada z 1.4 90 km na 1.4 125 km to już dla niego jest wystarczające, a jak ktoś się przesiązie z Golfa R32... to nawet Superb 3,6 nie będzie miał dla niego dynamiki...



pod każdym względem zależy punkt widzenia 8-)
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: RemekS »

Tak jak poprzednicy pisali, o dieslu zapomnij. Zbyt małe przebiegi itd.;). Tak samo zapomnij o DSG- w 1.4 Tsi jest sucha 7 biegowa, która niestety boryka się z problemami. Jeżeli chodzi o ochy i achy na cudownoscia DSG, to mnie ona się nie podoba i więcej jej nie kupie, i też nikomu nie polecam. Z drugiej strony jak jesteś zadowolony z tej w Oplu, to może podejdzie Ci DSG. Zanim jednak zdecydujesz się na jakiekolwiek auto, koniecznie pojezdzij takim samochodem. Może będzie go miał jakiś dealer z innego miasta, albo może będziesz odwiedzał kogoś w Polsce i tutaj sobie pojeździsz. W ostateczności może spróbuj w jakiejś wypożyczalni.
W kwestiach technicznych forum pomoże, ale ostatecznego wyboru dokonywał bym na podstawie jazdy testowej.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: szms »

A teraz jest w 1.8 DSG-6?

Bo jak DSG-7 to już lepiej jest ją mieć w 1.4... mniejszy moment :roll:
whity

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: whity »

Remek...obserwuje cię :lol:
whity

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: whity »

W 1,8 tez jest sucha....dopiero od 2.0 Tsi jest mokra 6ciobiegowa
Awatar użytkownika
McLey
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2013, o 12:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: McLey »

Tapatalkowy dubel
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, o 22:11 przez McLey, łącznie zmieniany 1 raz.
Białe Kombi SIIFL Elagance+Fresh+Pakiet Sport+Sunset+pierdoły 1.8 TSI 160KM
Obrazek

Białe Kombi SIIFL Active+Fresh+MaxiDot z BT+pierdoły 1.4 TSI 125KM
Awatar użytkownika
daniel10345
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 23:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: [S2] Nowy SuperB - wybor silnika

Post autor: daniel10345 »

Właśnie my możemy sie przegadywac z swoimi racjami i doswiadczeniami wątpliwości powinna wyjaśnic jazda testowa i najlepiej wykup dodatkową gwarancję nie jest droga a w dzisiejszych czasach niczego nie można byc pewnym...
ODPOWIEDZ