[S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zenu89
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 12:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Kamil

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: zenu89 »

No wiem, słyszałem że 2.8 idzie ladnie :) lecz patrząc perspektywicznie, mam obawy co do sprzedaży samochodu z takim silnikiem za te 4-5 lat bo jak już wspomniałem tak planuję tym autkiem jeździć.

@dziadzia25 - dzieki za ofertę, jak będę kiedyś w Trójmieście może uda się spotkac, będę miał mozliwość porównania :)

@Mattpl - przekonałeś mnie ze to nie ma sensu - dzięki :)

Wyposażenie chcę znaleźć dobre, tempomat klimatronik, czujniki etc... skóry być nie musi ;) tak samo nie zalezy mi na navigacji ale za to chciałbym z szyberdachem znaleźć model :)

P.S. czy ten silnik 2.0 pracuje tak jak na tym filmie?

https://www.youtube.com/watch?v=QUGsjlN3Brc

@emay- to mnie z tym olejem zmatwiłeś ...

a 1.8 T nie bierze tak oleju ?
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: emay »

2.0 bierze
1.8t nie
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: g-o-q »

Zenu za pięć lat to i tak huk za niego dostaniesz cokolwiek by to nie było. Tak sobie czytam ten wątek i chyba tylko odsprzedaż cie powstrzymuje... to bez sensu trochę jest. 2.8 idzie... ba zapierfala i turbiny nie ma. Spalanie na dobrym poziomie i wyposażenie napewno na wypasie. Co do gazu to nie wiem, zapalniczki mam na benzynę (bo dieslowskiej nie znalazlem) ale mysle że turbo po dupie przy gazie dostaje z racji wyższych temperatur spalania. Co do porównania to znajdz takie auta w komisie co by prywatności komuś nie zatruwać i sie przejedź. Może ci 2.0 sie spodoba ale ogolnie moim zdaniem to silnik większego zła.... bierz 2.8

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
zenu89
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 12:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Kamil

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: zenu89 »

Dzięki serdeczne wszystkim za szczere opinie i wypowiedzi.

Póki co nie mam za wiele okazji przejechać się Skodą z silnikiem 2.0, aczkolwiek chyba skuszę się na ten model pomimo tego że łyka olej i że jest tam tylko 115 KM.

Docelowo za 5 lat, chcę być już posiadaczem SuperB w nowej lini z silnikiem powyżej 160 KM, także teraz szukam czegoś na spokojną jazdę i chyba będzie to najlepsze na chwile obecną rozwiązanie :)

W każdym razie zanim zakupię będę musiał się tym przejechać co da mi już ostateczną odpowiedź.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: emay »

Będziesz niezadowolony. Bardziej kupiłbym klekota 1.9. Te silniki 2.0 były bardzo nieudane.
SuperB
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2011, o 21:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: opolskie

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: SuperB »

Nie bierz 2.0, będziesz niezadowolony.

Bierz 1,8T, mam i nic się z nim nie dzieje. Spalanie (benzyna) od 7 do 13. Oleju nic między wymianami (longlife).
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, o 08:03 przez SuperB, łącznie zmieniany 1 raz.
fantom133
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 10:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: fantom133 »

1.8 w gazie polecam,bardzo mało pali i jest żwawy
markopradom.pl
Ostatnio zmieniony 16 cze 2014, o 21:43 przez fantom133, łącznie zmieniany 2 razy.
zenu89
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 12:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Kamil

Re: [S1] Wybór pomiędzy 1.8T a 2.0 po FL

Post autor: zenu89 »

W sumie tam zacząłem się zastanawiać nad kupnem 2.8 ale już z założoną instalacja LPG ( koszt paliwa byłby zbliżony do tego co teraz mój Leon połyka ). No i jest ich trochę więcej na rynku wtórnym niż 2.0 ...

do 1.8 T z LPG nie mam po prostu zaufania ( chodzi mi o kombinację Turbiny z gazem ), oraz nie mam gwarancji że poprzedni właściciel szanował turbinę i nie będę musiał jej regenerować za x kilometrów. Gdyby nie te obawy zostałbym dalej przy dieslach i poszukał sobie superb z silnikiem 1.9 TDI 130 KM dla przykładu...

@fantom133 - jak długo jeździsz na LPG ? jaka instalacja etc ?

Btw, polecasz 1.8 a widze że sam jeździsz 2.0 czyli tym którym bylem początkowo zainteresowany...
ODPOWIEDZ