Zanim kupię, muszę znaleźć

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Surfer
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Surfer »

Witam

Po 6 latach jeżdżenia A6 (prawie pełnoletnim już :) przyszedł czaś na zmianę autka. Przymierzam się do SII kombi.
Szukam diesla o mocy 170 koni (zastanawiam się czy 140 to nie za mało) i automatycznej skrzyni biegów. Mam moco ograniczońy budżet - do 50k, ale za to czas by auta poszukać i sprawdzić (w tym aukcje poleasingowe, izby celne, licytacje komornicze, auta z zagranicy itd).
Niestety na forum nie znalazłem informacji czym różnią się od siebie wersje wyposażenia (Ambition, Comfort Elegance...), a gdyby też ktoś utwierdził mnie w przekonaniu, że 170 koni jest lepsze niż 140 (no chyba, że ńie jest) to byłoby milo ;-)
A - robię około 30-40 kkm rocznie, cykl mieszany (na codzień miasto, ale 2-4 x w miesiącu mam okazje nabić kilka kilometrów).
Benzyna odpada, chyba, że silnik pozwala założyć gaz (koszt około 8k?).
To chyba na tyle....
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: RemekS »

O DSG zapomnij. Kultura jej pracy jest dużo niższa, od tej w A6.
170 vs. 140. Superb to ciężkie auto. Jeżeli do tej pory jeździłeś z niezbyt mocnym silnikiem, to w zupełności wystarczy Ci 140, jeżeli z mocniejszym, to 170+wirus na ok 200.
Różnic w wersjach wyposażenia szukalbym w konfiguratorze na stronie skody. Dużych różnic w wersji sprzed FL nie ma.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Surfer
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Surfer »

Jeździłem Audi z silnikiem 2,4 165 kucyków i lpg. Skrzynia automat, ale z 1997 (pierwsza buda C5) więc trudno mi ją porównać z kulturą pracy kilkuletniej dsg. A mocy wolę mieć więcej, niz mniej, idę w kierunku 170 koni.
Obawiam się tylko napraw - audi przez 6 lat i zrobieniu ponad 230k (teraz ma ponad 320k)kilometrów zachowywała się wręcz wzorowo.
Dsg jak czytam to loteria, do tego dochodzi turbina i diesel, którym wcześńiej nie jeździłem. Z drugiej strony benzyna wychodzi drożej przy moich przebiegach...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

Co do DSG to dramatu nie ma. Ja oceniam kulturę pracy na przyzwoitą. Nie "pływa" jak normalny automat, ale za to jej działanie jest bardziej bezpośrednie. Jak sam napisałeś usterkowość wypada losowo.
Diesele z CR są generalnie bezawaryjne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to problemy z gruszką od turbo, czujnikiem różnicy ciśnień G450 (od DPFa) i EGR - sam zawór i chłodnica.
Przy Twoich przebiegach benzyny odpuściłbym. Raz, ze z LPG jest słabo, dwa że były problemy z łańcuchami rozrządu. Pamiętaj, że przy DSG praktycznie co roku będziesz musiał ATF wymienić.

Kwestie wyposażenia faktycznie w katalogach Skody znajdziesz. Z historycznego punktu widzenia musisz tylko wiedzieć, że MY 08/09 miało podstawową wersję Comfort potem nazwany Active. Zdaje się w okolicach 2011 roku jakieś perypetie były z parasolką. Miała nie trafiać do tańszych modeli czy jakoś tak. Nie pamiętam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

Jeszcze co do mocy. 140 to trochę maławo ;) Ale jakbym szukał auta i znalazł zadbaną 140stkę - brałbym bez zastanowienia pod warunkiem, że będzie to silnik z CR.
Obrazek
Surfer
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Surfer »

Dziękuję za odpowiedź. Szukam teraz czegoś ciekawego w sieci, a co do wersji wyposażenia- pozostaje mi chyba wizyta w salonie i rozmowa z pracownikiem.
Parasolkę już mam. Pozostaje dokupić Supreba ;-)
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: wojcian »

I pamietaj że pierwsze modele superba 2 w wersji 140 km byly jeszcze na pompowtryskach ,natomiast 170 od początku na cr. Tak coś mi się przypomina, ale są tu berdziej obeznani w temacie to może mnie poprawią.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

Jak ja to widzę:
Comfort/Acive: światła H7/H7, Climatic (A/C półautomatyczna), radio Swing, no skóra at all (fajera i gałka pokryta plastikiem; w DSG też), szmata na fotelach, wystrój czarny, listwy ozdobne czarne.
Ambition: Xenony, Climatronic, radio Bolero (dotykowy wyświetlacz, 6 płyt, czytnik SD, kiera i gała w skórze, szmata na fotelach, wystrój czarny lub szary, listwy ozdobne czarne lub "aluminiowe".
Elegance: Xenony, Climatronic, radio Bolero, kiera i gała w skórze, szmata na fotelach, wystrój czarny lub kość słoniowa, podgrzewane fotele x4 z elektryczną regulacją przednich, domyślnie listwy ozdobne "drewniane".
Platinium: To samo co Elegance plus: skóra/alcantara, asystent parkowania, rolety okien z tyłu.
L&K: To samo co Paltinium plus: navi. Inne kolory tapicerek, felgi 18", chromowany grill.

Jakiś czas po drodze Fresh zdaje się było. Jak dla mnie jeden czort z Ambition.
Moim zdaniem optimum i za razem minimum to Elegance. Z tym wyposażeniem już fajnie się prezentuje. ;) W niższych wersjach trochę nie to.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

wojcian pisze:I pamietaj że pierwsze modele superba 2 w wersji 140 km byly jeszcze na pompowtryskach ,natomiast 170 od początku na cr. Tak coś mi się przypomina, ale są tu berdziej obeznani w temacie to może mnie poprawią.
Masz rację. Dlatego napisałem, że "brałbym bez zastanowienia pod warunkiem, że będzie to silnik z CR". To niby poprawiony 2.0 TDI PD z Superba 1 itd. Te silniki miały filtr DPF starszej generacji niż w stosunku co do silników z CR. Co się dokładnie w nim zmieniło - tego nie wiem, ale na bank silniki z Common Railem mają zmodernizowany filtr.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, o 16:07 przez Zaj007, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Zaj007 pisze: L&K: To samo co Paltinium plus: navi. Inne kolory tapicerek, felgi 18", chromowany grill.


Chromowany grill?
W jakim okresie to było?
Kumpel ma L&K i ma normalny grill. :roll:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

Zaraz po wejściu tego modelu do sprzedaży. Na bank był. Kiedyś czytałem, że obniżyli poziom wyposażenia w Superbach bo $$ i konkurencja z Audi.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Ziomek ma 12/2012, czyli późniejsze nie miały. :roll: 8-)
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Baron »

A teraz nie chromowanej grilla ambition?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Baron pisze:A teraz nie chromowanej grilla ambition?


że tak powiem - COOOOOOOOOOOO? :roll: :roll:
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Baron »

No tak. Jestem przekonany że chromowane dodatki wewnątrz, relingi, wokół okien, z tyłu na bagażnik, z przodu zderzak i grill, ale muszę się przyjrzeć jak będę przy aucie ;-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ