Peugeot 508 czy superb 2??

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Rok z Bagien »

Każdy robi co chce, ale nie bez kozery Pechoty lecą na łeb na szyję z wartością.
Jak kogoś stać na takie utraty wartości....

A poniżej mój post przeklejony z OCP, gdzie zrobiłem porównanie eksploatacyjne na dokładnie tym samym dystansie (57.000 km) Octavii FL Combi 1.9 Tdi i Peugeota 307 combi 1,6 benzyna.
Pierwsze zdanie odnosi się do Octavii.

"Przez okres prawie 40 miesięcy wymieniłem 5 żarówek i nasmarowałem zamek klapy bagażnika.
Poza tym, tylko sama eksploatacja.

Może komuś się przyda, może ktoś wyciągnie sobie z tego jakieś wnioski (choć wiem, że uogólniać nie ma co), oto przeklejone z innego tematu moje zestawienie dla Peugeota 307 Combi 1,6 benzyna.

Oba samochody przejechały dokładnie 57.000 km.

- wyjazd z salonu - coś trzeszczy w lewym środkowym słupku (myślę, se "ułoży się")
- pierwszy przegląd - zgłaszam problem, bo się jednak nie ułożyło (my nic nie widzimy, trzeba do zakładu lakierniczego, rozbiorą słupek i zobaczą)
- no to wstawiam do autoryzowanego zakładu Pechota (nic nie widzą, ale słyszą problem - nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Do Sądu nie poszedłem i ze skrzypieniem na każdej nierówności jeździłem do końca). W końcu to tylko Pikuś. Radio z 5 kreski przestawiłem na 6.
- gdzieś tak w trzecim miesiącu użytkowania uj...ł mi się zatrzask od sztywnej rolety zakrywającej przestrzeń ładunkową (a było to kombi) - myślę se "dokupię"; takiej części nie ma trzeba cała roletę kupić za coś koło 500 zł. - w ch...j se myślę, jak trzeszczy słupek to może nie będę słyszał tej podskakującej rolety; nic z tego słyszałem i jedno i drugie. Radio z 6 kreski na 7 - idzie wytrzymać.
- 16.000 km (z czego ok. 4000 km po autostradach bo właśnie wróciłem z Włoch) - rozj...ał się lewy łącznik drążka stabilizatora (zrobili na gwarancji)
- 18.000 km - zmieniarka CD przestała działać (naprawa na gwarancji, ale poprzedzona pytaniem: a ma Pan w niej oryginalne płyty ? Bo jak nie to naprawa będzie odpłatna)
- 21.000 km pierwsza akcja serwisowa ABS (pamiętacie płonące Pechoty 307 ?)
- 29.000 km druga akcja serwisowa ABS - ta pierwsza się nie powiodła :shock:
- 37.000 km kierownica mi się telepie, znaczy drży, a przy hamowaniu chce mi zęby wybić - diagnoza z prawej tarczy (tarcze tylko na przodzie) zrobił się czips, wymiana obu tarcz i klocków
- 41.000 km prawy łącznik drążka stabilizatora (i tak długo wytrzymał :bigok
- 51.000 km jak ruszam spod bloku po raz pierwszy nie słyszę skrzypienie środkowego lewego słupka i telepiącej się rolety :) Radość trwa krótko, nie słyszę bo wszystko zagłusza uj...ny tłumik (wymiana środkowego i końcowego - poszły na łączeniu oba - ponoć to typowe)
- do tego ze 6 kompletów żarówek przód i tył
- 53.000 klima nie chodzi
- 53.200 klima się włączyła
- 53.400 klima nie chodzi
- 54.000 sprzedaję, akurat klima chodziła.....
- od gdzieś 30.000 km. manetka kierunkowskazu zamiast powrócić po skręcie do pozycji neutralnej przełącza się na drugi migacz (jak kiedyś zobaczycie 307, że najpierw miga w lewo, a po skręcie zaraz w prawo to się nie dziwcie :( ) "
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: szms »

Nadal nie widzę porównania, że 2.0 tdi jest diametralnie gorszy od 2.0 hdi. ;)
Poza tym... Adamm, jak zauważyłem - robisz 6X kkm w 4 lata... więc po co w ogóle Ci klekot? Kolejne takie pytanie, dla Ciebie z pewnością głupie i oderwane od rzeczywistości, ale dla mnie istotne. Przy takim przebiegu miałbym minimum benzynę V6. :roll: :roll:
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Adamm »

Tak mnie też 307 wyleczył z peugeotow. Mam go jeszcze, co ciekawe ma ponad 10 lat i w ciągu ostatnich 6 lat, psuł się o wiele rzadziej niż przez pierwsze 4 lata :lol: całe szczęście wykupiłem 4 letnią gwarancję :D
Choć całkiem przypadkowo, w 2007, kupiłem 407 2.2 HDI które było świetne, miałem jedna usterkę w ciągu 6,5 roku.

Dlaczego diesel? Lubię diesle to pierwszy powód, drugi to taki ze 2.0 tsi nie ma napędu na 4 łapy na czym mi zależy.
Gdybym brał mazde to na pewno z benzyna 2.5 l, bo to się kalkulowalo na 100 tys km i nie było dylematu 4x4, mazda go nie ma.
Istnieje też szansa że nową skodziną pojeżdżę dłużej niż obecnie.

Utrata wartości też jest na korzyść Skody. Jest na prawdę dużo pieniążków do przodu, aż sam się zdziwiłem jak patrzyłem po ile chodzą S2 na rynku. :shock:

2.0 tdi jest inny niż 2.0 hdi. Za całokształt nie powiem ze gorszy. Ujmę to tak. Jakby Niemcy od tdi, robili HDI to byłby ideał.

Ps: żarówki w 307 to mistrzostwo. Cały układ robili chyba producenci żarówek, mają dzięki temu duże zyski :lol:
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: noso »

A moja sister ma 308 1,6 hdi od nowości 2009 r i leje on i jeździ absolutnie nic się nie dzieje :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
bezduszny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: bezduszny »

Adamm pisze: Istnieje też szansa że nową skodziną pojeżdżę dłużej niż obecnie.
jest ten problem, że jak raz pojeździsz 4x4 to potem niestety... ale szukasz tylko 4x4
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: RemekS »

bezduszny pisze:
Adamm pisze: Istnieje też szansa że nową skodziną pojeżdżę dłużej niż obecnie.
jest ten problem, że jak raz pojeździsz 4x4 to potem niestety... ale szukasz tylko 4x4
Coś w tym jest. Po A4 quattro koniecznie chciałem mieć 4x4 w skodzie.
Tak trochę od czapy. Czy w DSG da się ruszyć z tzw. piskiem z pod świateł. Pytam, bo mam to 4x4 i jak do tej pory szarpnęło mi tyłem tylko na piasku, a na mokrym asfalcie jeszcze nigdy, i tak się zastanawiam czy haldex działa tak idealnie, czy też DSG to w jakiś sposób ogranicza (lub silnik za słaby).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: tekus »

Oj to prawda co piszecie, jak ktoś pojeździ 4x4 w cięższych warunkach np zima to nigdy nie wróci do Fwd.
Ramek chyba będzie Ci ciężko ruszyć z piskiem skoro pędzone są wszystkie koła. Przecież pisk to tak naprawdę strata w przyspieszeniu. A 4x4 ma temu zapobiegać.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: RemekS »

Chodzi mi o to, czy z przednim napędem z DSG da się zerwać przyczepność przy ruszaniu na mokrym asfalcie. Piszczenie z pod świateł minęło jakieś 18 lat temu :lol:

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
whity

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: whity »

Remek, to ty taki stary kapelusznik jestes? :D
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: KriSSo »

RemekS pisze:Chodzi mi o to, czy z przednim napędem z DSG da się zerwać przyczepność przy ruszaniu na mokrym asfalcie.
Czy na mokrym? Przecież na suchym nie ma z tym problemu w trybie LC, to jaki problem na mokrym. :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: RemekS »

whity pisze:Remek, to ty taki stary kapelusznik jestes? :D
Nie no bez przesady ale, przecież wiesz, że dawno nie narzekalem na DSG ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: RemekS »

KriSSo pisze:
RemekS pisze:Chodzi mi o to, czy z przednim napędem z DSG da się zerwać przyczepność przy ruszaniu na mokrym asfalcie.
Czy na mokrym? Przecież na suchym nie ma z tym problemu w trybie LC, to jaki problem na mokrym. :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
W Tdi też jest LC ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
whity

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: whity »

Jest, ale nie zawsze mi wychodzi ;)
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Adamm »

Bo 4x4 to nie napęd. To stan ducha, który jak się ma to już się nie może nie mieć :D
Na śniegu nie czuć w zasadzie różnicy w przyspieszeniu.
Szkoda tylko, że hamuje jak zwykła ośka.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Enriquez »

Wrzucasz wtedy wsteczny :D


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ