Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maverick

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maverick »

Przed Mazda 6 mialem Mondeo. I Mazda 6 miala bardzo podobne, czyli swietne, wlasciwosci jezdne. Tutaj Passat moim zdaniem, do ktorego mam porownanie, niestety ustepuje precyzja w zakretach jak ktos chce pocisnac sobie mocniej.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Maverick pisze:Przed Mazda 6 mialem Mondeo. I Mazda 6 miala bardzo podobne, czyli swietne, wlasciwosci jezdne. Tutaj Passat moim zdaniem, do ktorego mam porownanie, niestety ustepuje precyzja w zakretach jak ktos chce pocisnac sobie mocniej.
Dla lubiących wrażenia z jazdy to największa wada Vagow - sa w prowadzeniu nijakie. Mundek znacznie pod tym względem ciekawszy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

To wada albo zaleta, tak samo jak z ich wyglądem, z jednej strony są nudne, a z drugiej trafiają do najszerszego grona odbiorców. Ich wygląd dzięki stonowaniu również najdłużej utrzymuje "świeżość", taka Mazda czy DS szybko się znudzą i opatrzą, nie są to raczej ponadczasowe stylistyki.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Prawda to - 6 moze się dość szybko opatrzeć. Z drugiej strony jest już jakiś czas na rynku a ja wciąż oderacam za nią wzrok.

Taki Mundek opatrzył mi się w tydzień.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Mondeo jakby nie było nowego, zwłaszcza z tyłu taki sam jak poprzedni.
Obrazek
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Camillinhio pisze:Mondeo jakby nie było nowego, zwłaszcza z tyłu taki sam jak poprzedni.
Chodzi mi o ten przod - na początku cos nowego a teraz jak go widzę - zwyklak. Ciężko jest zaplanować i przewidzieć jak produkt będzie się starzał w oczach klientów.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Mundka zaraz zmienią na nowszego bo on już w ch..lat na rynku siedzi tylko u nas wielka nowość...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: grzesiu26 »

Zmienią w USA a u nas zostanie stary gniot.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Przesiadlem się teraz na weekend na s2fl kombi...kurde, strasznie staro to w środku wyglada...na zewnątrz jeszcze ok, ale środek i columbus tragedia :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Superb vs mazda6 vs passat nie oglądałem jeszcze więc tylko wrzucam w związku z tematem mazdy w tym wątku.....

https://www.youtube.com/watch?v=YLplgsCxY-Q
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: googie »

Ten koleś ma mocno posmarowane od VAGu, a w szczególności od Skody, to widać. W jego pierwszej recenzji S3 też o mało nie zgwałcił tego samochodu.

W dodatku teraz omawiając samochód taki niby zaskoczony, że coś tutaj jest tak, a tamto tak, a przecież to wszystko już omawiał kilka miesięcy temu. Aktorstwo motzno.

Miło natomiast było popatrzeć jak bawi się DCC i - odziwo - stwierdził, że zmiany trybów mają znikomy wpływ na układ kierowniczy. Skoda mu chyba obetnie pensję ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: arturkrakow »

Mazdy jezdza fajnie, nie przecze ale Misiek powiedz z czego jest podlokietnik w Mazdzie 3 albo wykladzina w bagazniku (porownaj to do golfa w tej samej cenie...)? Jest powod dla ktorego mazda nie daje gwarancji na wnetrze, pomijam tragiczny automat...dla mnie wizualnie piekne auto ale porownanie cenowe i jakoaciowe (przynajmniej golf vs 3) jest oczywiste
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

Mazda 3 to w ogóle jest masakrycznie wykonana, sama ta kanapa z tyłu, która to chyba tylko z gąbki jest zrobiona. Mata bagażnika też pozostawia wiele do życzenia. Aczkolwiek cenowo trójka wypada lepiej niż Golf moim zdaniem, nawet uwzględniając to wnętrze.
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: arturkrakow »

Niestety nie masz racji...:) mazda a automacie i to nie najwyzsza wersja 92tys...golf highline z dodatkami (czujniki tyl/przod, fotele masazem etc) 95tys
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

arturkrakow pisze:Misiek powiedz z czego jest podlokietnik w Mazdzie 3 albo wykladzina w bagazniku

Artur, nie wiem z czego jest. Jakbym miał takie wymagania odnośnie materiałów to na pewno nie kupiłbym S2 :mrgreen:
arturkrakow pisze:porownanie cenowe i jakoaciowe (przynajmniej golf vs 3) jest oczywiste
Mazda ma lepiej wykonane bebechy, golf (być może, nie widziałem) ma lepiej wykonane wnętrze. Przynajmniej z powodu skrzypiącego podłokietnika nie trzeba wzywać lawety. Ale każdy ma swoje priorytety.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ