Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Foton

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Foton »

a vany sa zajebiste!:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: marcin wroclaw »

Nareszcie zrozumiałeś Fotonie ! :)
Marcin
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

marcin wroclaw pisze:Ale to stare, którego już nie ma. ... No chyba że gdzieś w salonach mają niesprzddane. Ale fakt ceny potrafili zrobić kosmiczne. Nie mniej SUVy są bez sensu!
pomyliłeś z XC60. V60 to kombi. wersja Cross Country ma tylko prześwit +6 cm do zwykłego, co mnie akurat odpowiada. I ograniczenie Vmax do 210km/h, co mi nie przeszkadza zbytnio. I oczywiście trochę osłon a'la Allroad ;) Ten model z produkcji znika dopiero w przyszłym roku. I wychodzi taniej niż S3, co również mi pasuje :D, nawet bardzo :D Odbiór mam przewidziany dopiero na wiosnę '18
Ostatnio zmieniony 13 sie 2017, o 15:05 przez rezon, łącznie zmieniany 3 razy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Foton pisze:tzn v60 tańsze od SIII z podobnym wyposażeniem?
obecnie tak
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

X
Foton

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Foton »

rezon pisze:
Foton pisze:tzn v60 tańsze od SIII z podobnym wyposażeniem?
obecnie tak
a to spoko

Jesli chodzi o te przeswity, to niedawno widzialem testy jak podwyzszenie srodka ciezkosci.wplywa na stabilnosc jazdy....zdziwiony bylem ze az tak. Nigdy auta tylu scout outdoor czy allroad...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Ja wczoraj oglądałem S60, ale to jakaś pomyłka. Fakt, materiały i jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie. Fotele też bardzo wygodne, ale siedzi się, jak dla mnie, zbyt wysoko. Niestety w tym aucie kompletnie brak jest miejsca. Kabina wielkością przypomina Fiata Tipo. Bagażnik praktycznie nie istnieje. Mała pojemność, mały otwór załadunkowy i do tego jest bardzo płytki.
Za to nowa Insygnia prezentuje się i jeździ bardzo dobrze i to chyba, jak dla mnie, jedyny poważny konkurent S III (nie licząc marek premium oczywiście).
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

S60 mozna porównać miejscem w środku do rapida, ale to kwestia przyzyczajenia ja w tym się czuje jal sardyna(gruba ale dalej sardyna ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Bo w porównaniu do Superba wszystko jest ciasne ;). Na pewno Insignia z tyłu nie powala ilością miejsca i też można ją porównać do Rapida ;) BTW z przodu też jest ciaśniejsza. Oczywiście S60/V60 jest zdecydowanie mniejsze w środku od Superba, a nawet od Octavii. Samochód wielkości Superba nie jest mi już potrzebny - zdecydowana większość jazd to 1 osoba + plecak z lapkiem + ew. torba ze szczoteczką do zębów i koszulą na zmianę ;). W razie W narty do środka też wchodzą, co było oprócz AWD jedną z pożądanych cech, a pakując pod sufit powinienem nawet 4 osoby jakoś zmieścić ;) Z tego powodu będzie V60, a nie S60. Jeśli chodzi o środek ciężkości, to zależy, co komu bardziej potrzebne. Wolę nie pilnować krawężników czy drobnych nierówności ;) A stabilność jazdy jest dla mnie zupełnie wystarczająca. W S2 też mam PNB a nie obniżone sportowe. Zdecydowanie wygodniej się wsiada i wysiada przy podwyższonym zawiasie. Nie mówiąc już podróży np. do Czarnogóry, gdzie mój S2 jakoś przejechał bez problemu, a znajomy na obniżonej A4 kilka razy przytarł tzw. asfalt na takim 30km międzynarodowej drogi tuż przed granicą Bośnia/Czarnogóra. Na zwykłe czy obniżone (np. R-design) nawet można było uzyskać jeszcze kilka kzł niższą cenę. Bezkonkurencyjne są za to fotele, które były powodem zainteresowania się Volvo po 2x250km trasie ze znajomym jego XC60. Do tego systemy bezpieczeństwa, które działają jednak w sposób bardziej przewidywalny - może dlatego, że Volvo dłużej bawi się w takie głupoty ;) V40 ma np. podnoszony tył maski i poduszkę dla pieszego po jego potrąceniu. Gdyby miało układ kanapy 40/20/40, a nie 60/40 to brałbym nawet V40.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Wiesz, volvo akurat dało dupy z front assist, cały świat z nich łacha ciągnął i poprawili. A podnoszoną pitotechnicznie maskę to ma nawet każda najtańsza octavia III ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Foton

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Foton »

Jesli chodzi o te przeswity to wlasnie v60 dawalo ostro ciala na testach losia i wychodzeniu z zakretu. Tak gwoli scislosci, bynajmniej:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: marcin wroclaw »

aa aa racja racja. Faktycznie pomyliłem z pedałem aczkolwiek całkiem fajnym jak na suwa xc60. Mój błąd:)
Marcin
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Enriquez pisze:Wiesz, volvo akurat dało dupy z front assist, cały świat z nich łacha ciągnął i poprawili. A podnoszoną pitotechnicznie maskę to ma nawet każda najtańsza octavia III ...
bez poduszki co by główka szyby nie rozbiła ;) albo odwrotnie :D
Enriquez pisze:Wiesz, volvo akurat dało dupy z front assist, cały świat z nich łacha ciągnął i poprawili. ...
tylko było to wtedy, kiedy w Skodzie nawet w superopcjach nie było takiej możliwości. Mieli czas na poprawianie.
Wiadomo, że niższy środek ciężkości oznacza stabilniej, podobnie jak większe rozstawy kół czy osi. Ale tak jak mam PNB w S2 czyli +2 bo wolę wygodę niż superstabilność, tak samo i V60 będzie CC. Jeździłem, nawet przy większych prędkościach trzyma się drogi na zakrętach zupełnie przyzwoicie, chociaż charakterystyka samochodu jest inna niż Superba. BTW trochę dziwią mnie dywagacje na temat stabilności samochodów prowadzone przez posiadaczy FWD :D Zmiana na AWD też znacznie zwiększa stabilność samochodu na zakrętach - zwłaszcza przy mokrej jezdni. Trudno mi ocenić co bardziej poprawia zachowanie -2cm do serii czy AWD. Oczywiście najbardziej stabilne i tak będzie BMW, a nie Superb czy V60 :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Przecież superbem na normalnym zawiasie sie powyzej 160 nie da jeździć bez spiny przy każdym podmuchu wiatru, nie mówiąc już o +2cm.....ale jak ktoś nie lata tras to ma to w sumie w d....i może wtedy nawet korzystniej mieć wyżej.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Tom-Tdi »

+1
ODPOWIEDZ