Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Mej »

bezduszny pisze:
Mej pisze:Raczej bezdyskusyjną zaletą nad SII jest prawdziwie stały napęd 4x4 z centralnym mechanizmem różnicowym i wiskotyczną szperą międzyosiową.
Mej pisze:w przypadku Haldexa IV typowa wiskozę dawno zastąpiono układem hydraulicznym (nie ma już typowej wiskozy), więc ewentualna zabawa w łapanie się za słówka nie jest dla mnie interesująca
Zanim przejdziemy dalej do rozważań .....
to w końcu ustalmy: jest ta wiskoza o której pisałeś.......... czy jednak nie ma ? :mrgreen:
Życzę owocnej dyskusji ale najpierw sugerowałbym jakiś kurs czytania ze zrozumieniem.
Cytujesz wyrwane fragmenty moich wypowiedzi, w których ani jednym słowem nie napisałem, że Haldex IV opiera się na wiskozie - po czym wmawiasz mi zupełnie coś innego, nie wiedzieć dlaczego (tzn. domyślam się, ale to już nie mój problem).

W każdym razie proszę bardzo, polecam : http://www.audiklub.org/data/files/SSP414_4MOTION.pdf , link do elementarza pisanego językiem zrozumiałym nawet dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej (nikomu nie ujmując), z którego jasno i z kolorowymi obrazkami można się dowiedzieć jak działa ten typ napędu.
Szczególnej uwadze Kolegi polecam ostatni akapit na stronie 17 "(...) nie tworzy się ciśnienie robocze.
Sprzęgło pozostaje otwarte, a przez to tylna oś nie jest napędzana)".
ale tak krótko i konkretnie
bez pitolenia
Z całym szacunkiem ale żeby było bez pitolenia musiałbyś usunąć co najmniej swoje cztery ostatnie posty, bo naprawdę nic istotnego z nich nie wynika (bez urazy, obiektywnie) ... .
bezduszny pisze:
Mej pisze: W trudnych warunkach szpera wiskotyczna (przynajmniej w moim wielokrotnym odczuciu) spina się szybciej niż typowy torsen, który jednak potrzebuje "impulsu" gazem od kierowcy żeby się zblokować w analogicznych warunkach.
To teraz niech kolega doczyta o Torsenie, jego budowie i zasadzie działania :mrgreen:
i wrócimy za chwilę do dalszych rozważań
Jak wyżej - życzę owocnej dyskusji.
Ja na temat Torsena obszernie, wyczerpująco, z obrazkami i z filmikami wypowiedziałem się tutaj:
http://a6club.pl/viewtopic.php?p=9568&highlight=#9568
http://a6club.pl/viewtopic.php?p=9591&h ... orsen#9591
i szczerze polecam przywołaną lekturę tym, których napęd 4x4 interesuje od strony technicznej, a nie dziwnych dygresji osobistych :shock: ... .

Bezduszny - starałem się żeby było przejrzyście i zrozumiale nawet dla Ciebie.
Zanim kolejny raz wysilisz się na wycieczki osobiste sugerując mi braki edukacyjne - zastanów się, czy aby na pewno wiesz co robisz, a przede wszystkim czy narzucony przez Ciebie ton rozmowy służy temu forum ... .

PS:
Panowie bezduszny i szms - uszanujcie proszę innych Userów, którym być może faktycznie zależy na poznaniu technicznych aspektów 4x4, a jeśli koniecznie chcecie sprowadzić "nowego" (czyli mnie) do parteru - to zapraszam na PW.
Jeżeli miałoby Wam przez to ulżyć nie widzę przeszkód, ale tutaj, na publicznym dajcie sobie siana - z szacunku dla innych ... .
Pozdrawiam.
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

Na pewno wiem co robię.

Brak ci edukacji.....
i piszesz (raczej powielasz) strzępy informacji z których wychodzą durnoty.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Nie miałbym zamiaru sprowadzać Ciebie do pionu, jeżeli pisałbyś coś sensownego.
Ale mieszasz się w tym co piszesz... poza tym nie mam złych intencji, ale jak już coś chcesz wnieść do dyskusji to chociaż opartego na faktach, a nie forumowych mitach. :lol:


Pozdrawiam,
Naczelny Spamer
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

Jak przyjdzie @sjak ...
i może jak to wszystko przeczyta............. to się załamie :lol:

Jego dotychczasowa wiedza zdobyta w rajdach
legnie w gruzach :mrgreen:
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Forest »

Wracając do sedna - co po Superbie? Nie musi być kombi, ma być cichsze i bardziej komfortowe. Ale chyba każde auto tej klasy będzie cichsze i bardziej komfortowe. Myślę o W212 lub o GLK, ewentualnie CLS 219. Z innych to nie wiem, BMW 5 za drogie, audi też, a stary model za stary i zbyt popularny na ulicach. Jakieś propozycje egzotyczne? Japońce? Jaguar XF? Może ktoś jeździł czymś lepszym od Superba i podzieli się spostrzeżeniami.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: chudy »

GLK nie będzie cichszy ani bardziej komfortowy od Superba. Rozumiem, że poszukujesz używanego? BMW 5 byłoby moim wyborem, gdyby nie to, że dla Ciebie za drogie...
Za Mercedesem W212 jakoś osobiście nie przepadam.
Jaguarem XF co prawda nie jeździłem, ale słyszałem, że denerwuje w nich szum od lusterek... Jeden użytkownik forum nawet kupił Superba m.in. dlatego, że brak było tych szumów w porównaniu do A6 C6 i Jaguara XF jeszcze wtedy przed liftem.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Ja coś czuję, że albo Superbiaka znowu weźmie, albo Volvo :mrgreen:
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: chudy »

Nie no, jak się kupuje coś nowego, to się chce już coś innego, mimo, że obecne może być najlepsze (patrz: Superb :D)
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SKOREK »

A ja czekam na nowego Saaba kombi 95... :)
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Forest »

Ja nie chcę nowego, nie stać mnie po prostu. Dlatego celuję w używkę ale jakąś lepszą. Myślałem też o Volvo XC60 ale to takie damskie chyba? XC70 jest bardzo ładne, ale mało tego i nie wiem w razie czego jak serwis - czy dam radę finansowo.
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

no dobra..
to co można mieć nowego, z 4x4 i sensownego za 170k pln ?
nie stać mnie na używkę

chciałem kupić X5 i po obejrzeniu 5-6 egzemplarzy w tym przedziale odpuściłem
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Aż tak źle z X5?

:roll:

Fakt, tylko bogoli stać na takie używki i wkładać do skarbonki bez dna... ale za tę cenę myślałem, że jeszcze coś sensownego da się wyciągnąć. :mrgreen:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sko89 »

Nie wszyscy wiedzą, że Volvo XC60 ma automat klasyczny a nie dwusprzęgłowy. Natomiast Ford Kuga stanowiący bazę dla XC60 ma skrzynię dwusprzęgłową a jest znacznie tańszy. I tak to mniej więcej wygląda w pozostałych porównaniach pomiędzy tymi samochodami. Volvo ładniejsze i lepiej wykonane a Ford gorzej wykonany ale wyposażony w nowocześniejszą technikę. W 90% te same części. Na dodatek Volvo ma zaporowe ceny w ASO, już rok temu dilerzy mówili, że nie jest tak źle bo podstawowy przegląd kosztuje jedyne 1700 zł. czyli w praktyce pewnie więcej. Na dodatek autoryzowany serwis Volvo w Polsce to jakaś kompletna porażka.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sko89 »

Ja bym wziął albo Opla Insignie ale tylko po ostatnim lifcie. Albo maksymalnie wyposażonego Citroena C5 ze świadomością ryzyka awaryjności i tylko diesla w związku z tym. Od 1.6 HTP uciekać. Ale serwis Citroena podobnie drogi jak Volvo.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, o 23:02 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

szms pisze:Aż tak źle z X5?
jeździłem z kimś, kto ma o tym aucie pojęcie
KAŻDY był po przejściach choć zrobione ładnie dla osoby nie znającej się

ile kosztuje tzw. "podpięcie do komputera w ASO" takiej X5 ?


sko89 pisze:bo ich automat to jakaś porażka
automat 6-cio biegowy co był przy mocnych silnikach to AISIN
bardzo komfortowy i bardzo mało awaryjny... i nie ma o nim ściany płaczu jak o DSG
ODPOWIEDZ