Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Tak patrzę i w cenie wypasionego superba zaczęły na wyprzedaży pojawiać się 320d, c220d, e220d, A4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Karas2002, ale rozumiem, że z co najmniej takim samym wypasem jak w tym Superbie ?
Bo wiesz, w Cenie wypasionego XCeed XL możesz też kupić np. Mercedesa GLA, tyle że w wersji bida/golas i takich przypadków jest sporo w świecie motoryzacji.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Big pisze:Karas2002, ale rozumiem, że z co najmniej takim samym wypasem jak w tym Superbie ?
Bo wiesz, w Cenie wypasionego XCeed XL możesz też kupić np. Mercedesa GLA, tyle że w wersji bida/golas i takich przypadków jest sporo w świecie motoryzacji.
Nie no patrzę minimum na felgi 17-18, tempomat itd. Może nie są to full wersje oczywiście, bo tam to jest różnica 100k w opcjach, ale jednak kupujemy markę premium.
Ja i tak jestem zdecydowany na superba. Wskazuje jako ciekawostkę. Rabaty w Mercedesie i BMW sięgają 50k zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Co ci po tych 50 tys zł jeśli BMW 3 czy Mercedes c lub Audi A4 z wyposażeniem TAKIM SAMYM jak Superb i silnikiem o podobnej mocy kosztuje o 80-100 tys zł więcej. A w tej chwili masz też upusty rocznikowe na Superba.
Efekt jest taki, że za różnicę pomiędzy S III a tak samo wyposażonym z silnikiem o podobnej mocy BMW czy Mercem możesz kupić sobie Dacię Logan. Może i są tacy dla których różnica w cenie rzędu 40-50 tys zł to prawie nic, ale chyba zbyt dużo ich nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Z ciekawości, taka e220 jak głośne jest w środku? Czuć różnice zwłaszcza powyżej 140km/h między e-classe a superbIII ?

Nie mam nic do superba, ale kurwa to jak głośno jest powyzej 140km/h to woła o pomstę do nieba, może mi się wydaje tylko, ale efekt nasilił się, po wymianie przedniej szyby w ASO...? BTW do wklejenia szyby nie mam zastrzeżeń, jest jak fabryka to zrobione.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

JacekRS pisze:Z ciekawości, taka e220 jak głośne jest w środku? Czuć różnice zwłaszcza powyżej 140km/h między e-classe a superbIII ?

Nie mam nic do superba, ale kurwa to jak głośno jest powyzej 140km/h to woła o pomstę do nieba, może mi się wydaje tylko, ale efekt nasilił się, po wymianie przedniej szyby w ASO...? BTW do wklejenia szyby nie mam zastrzeżeń, jest jak fabryka to zrobione.
Nie jeździłem nową E-klasą tylko w212.
Generalnie 220d to przede wszystkim super oszczędny silnik w połączeniu z 9-biegowym automatem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

JacekRS pisze:Z ciekawości, taka e220 jak głośne jest w środku? Czuć różnice zwłaszcza powyżej 140km/h między e-classe a superbIII ?

Nie mam nic do superba, ale kurwa to jak głośno jest powyzej 140km/h to woła o pomstę do nieba, może mi się wydaje tylko, ale efekt nasilił się, po wymianie przedniej szyby w ASO...? BTW do wklejenia szyby nie mam zastrzeżeń, jest jak fabryka to zrobione.
Jeździłem tym w zeszłym roku, jak wybierałem następcę pastucha. I było nadzwyczaj głośno... Nie od silnika, bo ten był dobrze wyciszony, ale od słupków (generalnie opory powietrza).
Obrazek
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jedrula »

JacekRS pisze:Z ciekawości, taka e220 jak głośne jest w środku? Czuć różnice zwłaszcza powyżej 140km/h między e-classe a superbIII ?

Nie mam nic do superba, ale kurwa to jak głośno jest powyzej 140km/h to woła o pomstę do nieba, może mi się wydaje tylko, ale efekt nasilił się, po wymianie przedniej szyby w ASO...? BTW do wklejenia szyby nie mam zastrzeżeń, jest jak fabryka to zrobione.
Ostatnio jechalem taxi nowa e klasa kombi i nie bylo wcale ciszej niz w Superbie, wiec moze cos jest nie tak z Twoim egzemplarzem, bo moim do 160 jest cicho, do 200 jest w miare ok.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Wojti2 »

Jeżdżę obecnie nowa A4 i jest trochę ciszej niż w dwóch poprzednich Superbach. Pierwszy kombi z 2016 był mega głośny. Drugi sedan z 2018 cichszy a A4 jeszcze lepiej wyciszone ale przy tej różnicy w cenie chyba prywatnie wybrałbym Superba. Pierwszy katalogowo kosztował ca. 130 tys. drugi 150 tys. a audi 221 tys.
Na chwilę obecną A4 nie rzuciło mnie na kolana. O.K. podoba mi się z zewnątrz w środku nieco mniej. Fakt nie jest jakoś mega wypasiona ale w tej cenie można mieć Superba prawie ze wszystkim.
Służbowa, to nie marudzę ale prywatnie kupiłbym Superba.
Oczywiście to tylko mój punkt widzenia. ;)
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: j4r3k »

Głośno to jest w S1 TDI ;)
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: into »

W S2 tez cicho nie jest, szczegolnie przy wiekszej predkosci slychac jakby szyba byla otwarta
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MILeq »

Byłem w weekend w Audi - się reklamowali, że mają 60k pln upustu na A6 i że można kupić za trochę więcej niż 140k pln.
A i owszem, można. Jak to dealer powiedział: "Essential edition", czyli diesel i bida wersja edition.
Więc pewnie można coś wyrwać z marek premium, ale będą to mniejsze, słabsze i gorzej wyposażone furki - od razu jeszcze AC pewnie wyższe, a sąsiadów będzie kłuło w oczy.

Jak skonfigurowałem sobie A6 (plus minus co chciałem), to wyszła mi cena 335k pln, a salon od razu mi dał 18% rabatu "na zachętę". W porównaniu z Superbem jest to co około 100k pln więcej, a i tak paru gadżetów jeszcze brakuje (np. silnik 245KM, a w S3 jest 272KM).
Takie to Audi było premium, że fabrycznie miało uszkodzone oświetlenie z tyłu w środku (jeden pstryczek działał, a drugi nie), roleta w kombi ma takie szpary po bokach, że pół bagażnika widać (ale jest elektryczna za to, hehehe), okularów nie ma gdzie schować, a zajebiście wyglądające ekrany do sterowania nawiewami trzeba naciskać, a nie dotykać, jak w kurze - co mnie osobiście wqrwiało nieco (o palcowaniu tych telewizorów nie wspomnę).
Dziękuję więc bardzo za takie premium :mrgreen: , wolę kurą jeździć :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Camillinhio pisze:
JacekRS pisze:Z ciekawości, taka e220 jak głośne jest w środku? Czuć różnice zwłaszcza powyżej 140km/h między e-classe a superbIII ?

Nie mam nic do superba, ale kurwa to jak głośno jest powyzej 140km/h to woła o pomstę do nieba, może mi się wydaje tylko, ale efekt nasilił się, po wymianie przedniej szyby w ASO...? BTW do wklejenia szyby nie mam zastrzeżeń, jest jak fabryka to zrobione.
Jeździłem tym w zeszłym roku, jak wybierałem następcę pastucha. I było nadzwyczaj głośno... Nie od silnika, bo ten był dobrze wyciszony, ale od słupków (generalnie opory powietrza).
też byłem wręcz zdziwiony jak jest w tym głośno...mi się wydawało, że też z nadkoli napierdzielało....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Mówcie co chcecie, ale linia mimo 4 lat narysowana jest pięknie i dalej wygląda gustownie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Kurde... .mam rozterkę... kończy mi się leasing na Superba, nie wiem czy nie zostawić w rozliczeniu i wziąć polifta... graty bym wymontował i wsadził w nowego :)

Z drugiej strony szwagier zaczyna pracę w mercedesie, to może by co ciekawego w najmie załatwił.... wtedy może bym nie grzebał w aucie :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ