Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

piotr26 pisze:
Rząd ci to już załatwił mi,raz mieć auto do 150 k na każdy dzień tyg inne ale jedno za 600 jest szczytem dobrodziejstwa heheh
Nie sądzę, żeby ustawa była w 100 % szczelna i zamykała temat. Czekam, kiedy ktoś wprowadzi produkt omijający ograniczenia np auto za 400k a sprzedaż np podzielona - 150k zakup auta i druga faktura jako produkt obligatoryjny do auta na "usługę" typu darmowe przeglądy, opieka asystenta 24h, dostęp do super mega serwisu online itp za 250k. Rachunek będzie się zgadzał, a vat z usługi zostanie odliczony;) Oczywiście nie wiem czy tak się da, ale spece od podatków na pewno główkują co zrobić. W dobie usług wycenianych z kosmosu - czemu nie?
Ja próbowałem negocjować żeby część auta była jako wyposażenie dodatkowe czy właśnie usługi (np. droższe Vegi albo pakiet przeglądów) ale był opór... no ale to Skoda i przekroczenie kwoty o "drobne". W markach premium pewnie bardziej im będzie zależało, bo tam dużo częściej przekracza się 150k.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

US zrobi jedną czy dwie kontrole i kombinacje się zakończą. Jak salon sprzedaje samochód za 600 to od importera za 149 go raczej nie dostanie. Sprzedawać ze stratą? Przy obecnym sądownictwie wydaje mi się, że sprawa jest klarowna. Poza tym, co to za problem uchwalić ustawę "korygującą" cwaniakowanie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Dokładnie tak!
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piotr26 »

Faktycznie - auto idzie od importrera, więc kwoty nie będą się zgadzać. To był tylko luźny przykład.

W grę wchodzą duże sumy - dla budżetu i dla firm, więc moim zdaniem to kwestia czasu, aż pojawią się rozwiązania obchodzące ustawę. Nikt dobrowolnie nie zrezygnuje z takich pieniędzy. Większość aut premium jest " firmowych", a trudno jest się porodzić z utratą profitów, które były przed nowelizacją. Nikt nie lubi jak odbiera mu się przywileje. Mnie nic do tego, bo nie jestem vatowcem, ale sytuacja na rynku w najbliższym czasie z pewnością będzie ciekawa i myślę, że możemy liczyć na nowe, błyskotliwe produkty finansowe. Być może zareagują sami dilerzy i od nich wyjdzie jakiś impuls, jeżeli zaczną im spadać obroty.

Zanim uchwalą ustawę korygującą cfaniakowanie, ileś tam osób zdąży skorzystać. Tak już było - auta z kratką i odliczenie pełnego vatu. Tak samo było w zeszłym roku z wycinką drzew.Ten kto chciał wyciąć a dotychczas nie mógł, zrobił to szybko po wejściu w życie nowej ustawy. Ten kto chciał wyciąć, a nie zdążył, po nowelizacji - nie skorzystał. Ot życie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

No i tu się mylisz bo dla obecnie nam panujących, jedna z podstawowych zasad prawa nieobowiązuje, a pisze tu o tym że prawo na dzień dzisiejszy działa wstecz!!!!!!!!!!!!!! Przykładem jest przejmowanie leasingów choć orzeczenie z końca 2018 roku mówiło że nie zmienia się sposób finansowania tylko podmiot/odbiorca czyli obowiązuje umowa na "starych" zasadach i ten co przejmował leasing rozlicza go bez patrzenia na ograniczenie do tych 150k zł, to już w marcu tego roku stwierdzili, że jednak powinni się rozliczać na "nowych" zasadach i wracają do tych leasingów które zostały przejęte w tym okresie :) Także jak ktoś miał taką sytuacje niech się spodziewa kontroli....cfaniactwo w tych czasach zostało zdeptane, oczywiście z pominięciem przy tym "prawa" bo od wieków było tak że skoro nie przewidzieli czegoś (nie zakazali) to było to dozwolone, teraz jak nie było zapisane to dopiszą i cię na tej podstawie ukarzą hehehe takie dziwne rzeczy, ale niestety tak się dzieje! :shock: :shock: :shock:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

Czy jest na forum ktoś kto zamienił Superba na Stingera? Zbliża się moment, w którym będę się żegnał z moją "Premium Kurą" i...no wziąłem na weekend Stingera GT na testy. Oczywiście to zupełnie dwa różne auta, ale wygląda na to, że nie potrzebuję już aż takiego wielkiego kufra, za to przydałoby się więcej frajdy z jazdy, ale bez wydawania milionów monet. Stinger wydał mi się więc niegłupim pomysłem. Czy może to ja jestem głupi i powinienem brać polifta Superba czy innego tam Arteona 272 PS? A może coś jeszcze innego?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Byl ktos na FB sie chawilil granatowym Stingerem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Fajny stinger ale w tym 3.3 tak to trochę mniej funkcjonalny bo z 2.0 napęd tylko tył...w zimie słabo...a znowu ta odmiana topowa 250 tys...za drogoalternatyw dla skody jest mało dlatego bierz mustanga ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

CLO27 pisze:Fajny stinger ale w tym 3.3 tak to trochę mniej funkcjonalny bo z 2.0 napęd tylko tył...w zimie słabo...a znowu ta odmiana topowa 250 tys...za drogoalternatyw dla skody jest mało dlatego bierz mustanga ;)
Kup kup. Też mam wizję zmiany kury na mustanga. Ale w środku o wiele lepiej wygląda Stinger. Jeszcze chodzi mi po głowie coś mniejszego np audi S3

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

Nie no jak Stinger to tylko GT. Mustang odpada, bo muszę mieć auto czterodrzwiowe i napęd 4x4. Cenowo po rabacie około 220k, ale tam jest już w zasadzie wszystko czego dusza zapragnie. Z minusów to tylko system mógłby być nowocześniejszy, bo ten ekran wypada słabo. Dobrze, że chociaż Android Auto jest. Zawias jest nawet komfortowy, choć spodziewałem się, że będzie inaczej. Wykończenie na bardzo wysokim poziomie. Audio podobnie jak Canton w Skodzie moim zdaniem. Z zewnątrz bardzo ładna linia (oprócz tych przedłużonych świateł z tyłu i fake'owych wlotów na masce). No i ten silnik... który w zasadzie rekompensuje te wszystkie wady :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

Dla porównania pewnie w podobnej cenie A45 w jakiejś bidawersji można wyrwać, tylko czy warto? Na pewno taki Stinger bardziej na co dzień się nada. No i ma V6, a nie R4.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Skaven pisze:Dla porównania pewnie w podobnej cenie A45 w jakiejś bidawersji można wyrwać, tylko czy warto? Na pewno taki Stinger bardziej na co dzień się nada. No i ma V6, a nie R4.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
A45 to chyba z poprzedniej generacji i z przebiegiem. To A35 w konfiguratorze wychodzi 250k+
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Skaven pisze:Nie no jak Stinger to tylko GT. Mustang odpada, bo muszę mieć auto czterodrzwiowe i napęd 4x4. Cenowo po rabacie około 220k, ale tam jest już w zasadzie wszystko czego dusza zapragnie. Z minusów to tylko system mógłby być nowocześniejszy, bo ten ekran wypada słabo. Dobrze, że chociaż Android Auto jest. Zawias jest nawet komfortowy, choć spodziewałem się, że będzie inaczej. Wykończenie na bardzo wysokim poziomie. Audio podobnie jak Canton w Skodzie moim zdaniem. Z zewnątrz bardzo ładna linia (oprócz tych przedłużonych świateł z tyłu i fake'owych wlotów na masce). No i ten silnik... który w zasadzie rekompensuje te wszystkie wady :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Za 220 to już można wybierać spośród kilku fajnych aut, o ile silnik nie jest priorytetem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

anastazyy pisze: 18 gru 2019, o 08:15
CLO27 pisze:Fajny stinger ale w tym 3.3 tak to trochę mniej funkcjonalny bo z 2.0 napęd tylko tył...w zimie słabo...a znowu ta odmiana topowa 250 tys...za drogoalternatyw dla skody jest mało dlatego bierz mustanga ;)
Kup kup. Też mam wizję zmiany kury na mustanga. Ale w środku o wiele lepiej wygląda Stinger. Jeszcze chodzi mi po głowie coś mniejszego np audi S3

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
No też miałem podobne rozważania jednak wygrało v8, inna liga kultury pracy i brzmienia....

Gdzie masz za 220 stingera gt, może mi wyceniali w lipcu ale 247 było finalnie, nie pisze tu o gt line z silnikiem 2.0 tylko gt 3.3?

Kamil za 220 masz np. e klase w gnoju lub inne łosie pierścienie...ale jak zawęzisz kryteria, że to ma jeszcze jechać w miarę to już wybór ograniczy się do kilku wozów no może z 5 bym znalazł....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Mój czołg się całkiem sprawnie odpycha ;) Do połykania kilometrów jakby stworzony. Nie widzę jakoś opcji pokonywania tras takim mustangiem, czy innym S3 (tym od audi). To auta stworzone do innej jazdy.
Obrazek
ODPOWIEDZ