Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

no poczytałem troche o tym mildhybrid ale nie ma tu nic o wyłączaniu silnika..
może coś nowego audi wprowadziło.
http://antyweb.pl/mild-hybrid-48v-jazda-probna/
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

To przeczytaj jeszcze raz

Obrazek
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

I znowu będzie trzeba grzebać VCDS/OBD11 w ustawieniach by wyłączyć to tak samo jak aktualnie się robi z S/S :)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: feels3 »

Ciekawe ile czasu potrwa odpalenie silnika ponownie w razie jakby kierowca chciał np szybko włączyć się do ruchu, skąd ten pomysł że odpuszczanie gazu ma miejsce tylko przed zbliżającymi się światłami, ileż to razy zdarzyło mi sie że w trakcie wyprzedzania ktoś przede mną nagle wyskoczył i też zaczął wyprzedzać, i co odpuszcze gaz i silnik mi zgaśnie wtedy? Dobry żart.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak ktoś zginie to przestanie produkować dwutlenek węgla, który jest głównym gazem cieplarnianym. Proekologiczne rozwiązanie zasługujące na uznanie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Ciekawe rozwiązanie. Sytuacja: lecę piecem, zwalniam do 150, bo gęstszy ruch, silnik się wyłącza... Ciekawe co na to turbiny?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Pewnie nadal bedą chłodzone... tak samo jako to ma działać ze klima/ ogrzewanie nadal bedą pracować
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kleofas »

już nie peniajcie, na pewno tęższe głowy o tym myślały niż siedzą na tym forum
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

whity pisze:Każdy silnik ma „mild-hybryd” czyli wyłącza silnik miedzy 55-160km/h
Nie zrozumiałem co chciałeś przekazać.
za duży skrót dla mnie bo nie znałem tej technologii
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

kleofas pisze:już nie peniajcie, na pewno tęższe głowy o tym myślały niż siedzą na tym forum
Nie ma tęższych, niż na tym forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: marcin wroclaw »

Się wie:)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

robią co mogą żeby skrócić żywotność silników, a jeszcze wielkie rzesze ludzisków będą ich wychwalać za nowe technologie, silnik wyłączony to sprężarka klimy z czego ma mić napęd? z aku i silniczek elektryczny? turbiny będą się kręciły na "sucho" chyba że pompa oleju silnika też będzie miała silniczek, i na koniec co ze skrzynią dsg? automatów nie można holować przecież?

chyba że silnik będzie pracował tak jak teraz z przepustnicą na 0 (spalanie chwilowe 0) ale żeby auto utrzymało prędkość rolę wspomagacza przejmie powiększony rozrusznik (nie będzie możliwości jazdy na samym silniku elektrycznym jak w normalnej hybrydzie poza chwilowym utrzymaniem prędkości po zdjęciu nogi z gazu)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Tom-Tdi »

Chodzi jak zawsze o ekologię...
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: feels3 »

kleofas pisze:już nie peniajcie, na pewno tęższe głowy o tym myślały niż siedzą na tym forum
Ja mam obawy bo nie podołały te tęgie głowy nawet tak prostemu zadaniu jak projekt systemu start&stop.

Miałem kiedyś taką sytuacją że dojeżdzałem do głównej drogi, nie było to typowe skrzyżowanie bo droga którą jechałem była pod mocny skosem, niemal że równoległa do głównej drogi, żeby zobaczyć czy coś nie jedzie w tym miesjcu nie wystarczy popatrzeć w lewo ale trzeba spojrzeć praktycznie za siebie. Zbliżałem się do głównej, był nie mały ruch, ja powoli wytracałem prędkość i kiedy byłem bliski zatrzymania (ale jeszcze się toczyłem), doszedłem do wniosku że zmieszcze się w lukę między autami więc dodałem mocno gazu żeby zdążyć, ułamek sek wcześniej moje auto jednak postanowiło wyłączyć silnik mimo że jeszcze się toczyło (w DSG ma sie nad tym małą kontrolę, w manualu przynajmniej można przytrzymać wciśnięte sprzęgło w takiej sytuacji). Oczywiście silnik po chwili odpalił ponownie, ale ja się tak wytraszyłem że z gazem w podłodze wystrzeliłem jak z procy i o mały włos nie władowałem się w inne auto. To były ostatnie dni tego systemu u mnie, bo później na stałe wyłączyłem.
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: _tm_ »

feels3 pisze:
kleofas pisze:już nie peniajcie, na pewno tęższe głowy o tym myślały niż siedzą na tym forum
Ja mam obawy bo nie podołały te tęgie głowy nawet tak prostemu zadaniu jak projekt systemu start&stop.

Miałem kiedyś taką sytuacją że dojeżdzałem do głównej drogi, nie było to typowe skrzyżowanie bo droga którą jechałem była pod mocny skosem, niemal że równoległa do głównej drogi, żeby zobaczyć czy coś nie jedzie w tym miesjcu nie wystarczy popatrzeć w lewo ale trzeba spojrzeć praktycznie za siebie. Zbliżałem się do głównej, był nie mały ruch, ja powoli wytracałem prędkość i kiedy byłem bliski zatrzymania (ale jeszcze się toczyłem), doszedłem do wniosku że zmieszcze się w lukę między autami więc dodałem mocno gazu żeby zdążyć, ułamek sek wcześniej moje auto jednak postanowiło wyłączyć silnik mimo że jeszcze się toczyło (w DSG ma sie nad tym małą kontrolę, w manualu przynajmniej można przytrzymać wciśnięte sprzęgło w takiej sytuacji). Oczywiście silnik po chwili odpalił ponownie, ale ja się tak wytraszyłem że z gazem w podłodze wystrzeliłem jak z procy i o mały włos nie władowałem się w inne auto. To były ostatnie dni tego systemu u mnie, bo później na stałe wyłączyłem.
To fakt. W Skodzie ten system działa beznadziejnie. Wyłącza silnik zanim auto się zatrzyma. W Mitsubishi działało mi to o wiele lepiej. Samochód musiał się zupełnie zatrzymać, przez około 1 sekundę stać i dopiero wtedy wyłączał się silnik. W Octavii już odruchowo wyłączam SS, a w Outlanderze korzystałem z niego zawsze.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
ODPOWIEDZ