Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Łuki_ssuperb »

Camillinhio pisze:Łuki, a pytanie o Kadjara to nie jest dawanie znać? ;)
no nie do końca:) on się pyta o wrazenia jazdy tym autem. A ja mowie o tym jak bedzie chciał kupić :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Łuki_ssuperb »

MisiekFisiek pisze:Porypało mi się. Chodziło o Kodjaka. W każdym razie o te skodę.
no jak się rzadko na forum skody bywa cześciej na forum renault to tak bywa :)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Jak chcesz na auto czekac 12 miesięcy, to bierz opcje 7-osobowa... moze cos ci sie jeszcze wykluje do tego czasu :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

Odnośnie Kodiaqa, to ostatnio jak byłem w ASO, strasznie psioczyli jeszcze na niego ze względu na wady, podobnież jest masa jeszcze wieku dziecięcego, ale też jakoś poszczególnych nie wymieniali, więc kij wie.
Awatar użytkownika
MisiekFisiek
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2018, o 08:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MisiekFisiek »

kamracik pisze:Odnośnie Kodiaqa, to ostatnio jak byłem w ASO, strasznie psioczyli jeszcze na niego ze względu na wady, podobnież jest masa jeszcze wieku dziecięcego, ale też jakoś poszczególnych nie wymieniali, więc kij wie.
Kodjak szczególnie mnie nie kręci, ale mam do wyboru jedynie rav4, crv, Kodjaka, Kadjara, tucksona i sportage.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

Z tego brałbym w takiej kolejności RAV4/CRV, Tucson, Sportage, Kadjar, Kodiaq. Ekonomicznie Kadjar wychodzi najlepiej cenowo, ale te ich systemy multimedialne pozostawiają wiele do życzenia, jak to Ci nie przeszkadza, to lepszego stosunku jakość/cena nie znajdziesz. Teściu w zeszłym roku właśnie podobnie wybierał.
Awatar użytkownika
MisiekFisiek
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2018, o 08:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MisiekFisiek »

Rav4 podobno głośna przy większych prędkościach.
Awatar użytkownika
MisiekFisiek
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2018, o 08:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MisiekFisiek »

Zapierdalanie jest od 200 w górę a ja chce tak że 150 po autostradzie śmigać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Łuki_ssuperb »

MisiekFisiek pisze:Rav4 podobno głośna przy większych prędkościach.
rav to masakra nie bierz tego nawet pod uwage
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Toyotę sobie odpuść. Głośna w środku i fatalne plastiki i porozrzucane przypadkowo przyciski. W CRV fatalna jest kabina i użyte do jej wykończenia materiały. Renault, to już poza jakimkolwiek komentarzem. W każdym razie jak nie chcesz siedzieć w kółko w serwisie z niedziałającymi pierdułami to nawet do Renówki nie zaglądaj. Jeżeli już ma być SUV to z wymienionych przez Ciebie zdecydowałbym się albo na Kodiaq, albo Sportage albo Tucsona. Pozostałe bym sobie odpuścił.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

MisiekFisiek pisze:Rav4 podobno głośna przy większych prędkościach.
Jechałem paroma i powiem Ci, że w każdym jest podobnie głośno. Najgorzej CH-R wypadało tutaj z CVT i 1.6 bodaj, ale też bez jakiejś tragedii.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Big pisze:Toyotę sobie odpuść. Głośna w środku i fatalne plastiki i porozrzucane przypadkowo przyciski. W CRV fatalna jest kabina i użyte do jej wykończenia materiały.
Prawda, japończyki są trochę charakterystyczne w tej kwestii, ale mechanicznie oba są bez zarzutu (pod każdym względem - od silnika po zawieszenie, co nie zawsze można powiedzieć o europejskiej konkurencji).
Ale i tak RAV4 i CR-V jak dla mnie są pół klasy wyżej od pozostałych, które wymieniłeś, bo są też większe.
Oba już w n-tej generacji, udoskonalane przez lata. Dobrze wykonane i trwałe.

Tucson i Sportage są OK, ale brakuje w nich dobrych silników. Tucson się buja i kładzie niemiłosiernie w zakrętach, ma mało prezycyjny układ kierowniczy.
Sportage jest pod tym względem lepszy, ale miałem wersję 2.0 CRDI na parę dni i zrobiłem nią trasę 300km. Spalanie przy normalnej jeżdzie 10+l/100 km, co jest totalnym nieporozumieniem przy dieslu. Z kolei niższe wersje silnikowe nie jadą zupełnie. Może jakimś wyjściem jest nowy silnik 1.6T benzynowy (chyba dostępna tylko w Sportage).

Kadjar to bardziej awaryjny i bardziej obły Qashqai z gównianym infotainmentem, który lubi się zwiesić na amen.

Kodiaq nie jest zbyt piękny i do tego jest IMO zda drogi, ale to nadal dość solidne auto.

Gdybym miał wybierać to tak: Tiguan Allspace, CR-V, RAV4. Można rozważyć jeszcze X-Traila i Outlandera.
A z tych bardziej kompaktowych aut to Tiguan, Karoq (w przeciwieństwie do Kodiaqa bardzo fajne auto), CX-5, Qashqai (byle nie z 1.2 i nie w podstawie)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: AdamB »

Ja wybrałem Superba przede wszystkim ze względu na dużą ilość miejsca z tyłu (często jeżdżę w trasy z 3 wysokimi osobami i w Lagunie było napieranie kolanami na przedni fotel, prośby o podsunięcie się do przodu itp).
Dziś siedziałem w Oplu Signum (wiem, wiem, stare auto :-P ) i muszę przyznać, że jako pasażer jadący z tyłu, wziąłbym go w trasę zdecydowanie chętniej niż Superba, pod warunkiem, że nie byłoby piątej osoby. Wygodne, obszerne siedzenia i dużo miejsca nad głową. Na nogi miejsca prawie tyle co w Superbie.
Czy któreś auto z obecnie produkowanych może pochwalić się równie wysokim komfortem z tyłu? Chodzi mi o typowe "niskie" auta, nie żadne SUV-y czy vany. ;)
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emce »

AdamB pisze:Czy któreś auto z obecnie produkowanych może pochwalić się równie wysokim komfortem z tyłu? Chodzi mi o typowe "niskie" auta, nie żadne SUV-y czy vany. ;)
Oczywiście, że nie, ale o tym, że trzy osoby z tył w Superbie się mieszczą to bym nie przesadzał. Wcześniej jeździłem wspomnianym vanem (ale takim dość zgrabnym w mojej opinii, bo s-maxem) i mogę powiedzieć jedno - tam gdzie są trzy, niezależne siedzenia i nie ma podniesionej podłogi - jest wygodnie.

Na Superba się przesiadłem, bo mi się przejadło i ten trzeci fotel w drugim rzędzie nie jest mi aż tak potrzebny.

Przed zakupem oglądałem: Mazdę 6, Toyote RAV4 Hybrid, Insignie, Mondeo. Oczywiście wszystko w kombi. Skoda wygrała przestrzenią i funkcjonalnością. Oczywiście silnik też, bo o ile w RAV4 hybryda to fajny gadżet, ale bagażnik mały i jakoś tak mało funkcjonalnie, to w Mazdzie oferowane wolnossące 2.5 bylo dla mnie za głośne i zbyt mocno trzeba kręcić, Mondeo w silnikach benzynowych ma jednosprzeglową skrzynie, zamiast oferowanego w dieslach powershifta i dochodzimy do Insigni, która wbrew pozorom i mojemu podejściu nie wydawała się taka zła (4x4 z turbo). W cenie Škody oferowali dużo więcej, ale 3 miesiące czekania i dużo negatywnych opinii przekonało mnie, ze jednak nie :)

I oto jestem tu, a nie tam :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: marcin wroclaw »

Big pisze:... W CRV fatalna jest kabina i użyte do jej wykończenia materiały...
!?!?!?
Mam o 100% inne wrażenia!
Świetne materiały dobre wyciszenie i miejsca wystarczy

sane pisze: Prawda, japończyki są trochę charakterystyczne w tej kwestii, ale mechanicznie oba są bez zarzutu (pod każdym względem - od silnika po zawieszenie, co nie zawsze można powiedzieć o europejskiej konkurencji).
Ale i tak RAV4 i CR-V jak dla mnie są pół klasy wyżej od pozostałych, które wymieniłeś, bo są też większe.
Oba już w n-tej generacji, udoskonalane przez lata. Dobrze wykonane i trwałe.

Tucson i Sportage są OK, ale brakuje w nich dobrych silników. Tucson się buja i kładzie niemiłosiernie w zakrętach, ma mało prezycyjny układ kierowniczy.
Sportage jest pod tym względem lepszy, ale miałem wersję 2.0 CRDI na parę dni i zrobiłem nią trasę 300km. Spalanie przy normalnej jeżdzie 10+l/100 km, co jest totalnym nieporozumieniem przy dieslu. Z kolei niższe wersje silnikowe nie jadą zupełnie. Może jakimś wyjściem jest nowy silnik 1.6T benzynowy (chyba dostępna tylko w Sportage).

Kodiaq nie jest zbyt piękny i do tego jest IMO zda drogi, ale to nadal dość solidne auto.

Gdybym miał wybierać to tak: Tiguan Allspace, CR-V, RAV4. Można rozważyć
Z tym się zgadzam


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ