Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

JacekRS pisze:Z drugiej strony szwagier zaczyna pracę w mercedesie, to może by co ciekawego w najmie załatwił.... wtedy może bym nie grzebał w aucie :lol: :lol: :lol:
Rabaty dla forumowiczów będą? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

JacekRS pisze:Kurde... .mam rozterkę... kończy mi się leasing na Superba, nie wiem czy nie zostawić w rozliczeniu i wziąć polifta... graty bym wymontował i wsadził w nowego :)

Z drugiej strony szwagier zaczyna pracę w mercedesie, to może by co ciekawego w najmie załatwił.... wtedy może bym nie grzebał w aucie :lol: :lol: :lol:
Jak do tej pory grzebałeś przy każdym, to i w mercedesie byś to robił. Natury nie oszukasz ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

karas2002 pisze: Rabaty dla forumowiczów będą? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Nie wiem, się zobaczy.
Camillinhio pisze:Jak do tej pory grzebałeś przy każdym, to i w mercedesie byś to robił. Natury nie oszukasz
Tia....

Właśnie zrobiłem konfig SIII w Sportline i L&K w wersjach mnie interesujących, SL - 214 450 brutto, L&K 207 500 brutto. Ceny oczywiście z konfiguratora... rabat 12% dostanę?byłoby 173k za L&K ... dużo i nie dużo... zastanowię się jeszcze, mam trochę czasu.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

JacekRS pisze:
karas2002 pisze: Rabaty dla forumowiczów będą? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Nie wiem, się zobaczy.
Camillinhio pisze:Jak do tej pory grzebałeś przy każdym, to i w mercedesie byś to robił. Natury nie oszukasz
Tia....

Właśnie zrobiłem konfig SIII w Sportline i L&K w wersjach mnie interesujących, SL - 214 450 brutto, L&K 207 500 brutto. Ceny oczywiście z konfiguratora... rabat 12% dostanę?byłoby 173k za L&K ... dużo i nie dużo... zastanowię się jeszcze, mam trochę czasu.
Sportline Ci drożej wychodzi? To chyba wszystko wsadziłeś co się da. Mi po okrojeniu opcji wychodzi 203. A kiedyś 160-180 kosztowały....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

zawsze sportline drożej wychodzi...jak dostaniesz rabat w mercu z 20% to może i na jakiegoś fajnego c300/300e w pakiecie amg by było :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

CLO27 pisze:zawsze sportline drożej wychodzi...jak dostaniesz rabat w mercu z 20% to może i na jakiegoś fajnego c300/300e w pakiecie amg by było :)
C220d 4matic dla dieslowców ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

CLO27 pisze:zawsze sportline drożej wychodzi...jak dostaniesz rabat w mercu z 20% to może i na jakiegoś fajnego c300/300e w pakiecie amg by było :)
Za 180 fajnego merca nie złapiesz. Trzeba trochę dukatów dorzucić.
Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

No i teraz doszły limity odliczeń (150k netto, a przy użytku mieszanym jeszcze mniej) - nie wiem dla kogo to na ile istotne, ale zdecydowanie łatwiej wyrwać w tej okolicy dobrze doposażonego Superba, niż chociaż lekko doposażonego Mercedesa. Zresztą dla mnie Sportline jest bardzo przyjemny w środku (nie jest to premium, ale do biedy też daleko) i jeśli miałbym na coś narzekać, to głównie na pracę skrzyni - w Drive nie da się jeździć przy niskich prędkościach bo wrzuca absurdalnie wysokie biegi, a w S jest nieco zbyt sportowo (przy normalnej jeździe zastanawia się na 3-4 tys obrotów czy jeszcze czekać aż ciśniesz czy może zmienić bieg na kolejny itp). Ale to na szczęście można poprawić programem, co prędzej czy później pewnie zrobię...

A co do cen Sportline - niestety jak się go doposaży na full to wychodzi drożej niż L&K. Ale z drugiej strony nie wszystko trzeba brać, np. Columbus z droższą ładowarką indukcyjną jest zbędny, a powiedziałbym nawet że sama ładowarka zbędna, skoro CarPlay/AA jest po kablu. No chyba, że ktoś nie korzysta z CP/AA, to OK. Ja ostatecznie skończyłem konfig na 200k minus 23k. Teraz jest dodatkowe -8k od Skody (zamiast -4k) więc zaryzykuje stwierdzenie, że powinno się dać urwać więcej, a przynajmniej tyle samo.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Niestety klasa premium = cena premium i nawet obniżki nic tu nie zmieniają. Pamiętać też należy, że choć cena wyjściowa danego modelu może wydawać się atrakcyjna, to jest to golas którego trzeba doposażyć, a ceny wyposażenia dodatkowego w klasie premium są absurdalnie wysokie !! Coś co w Skodzie, Oplu, czy Fordzie kosztuje np. 1000 zł w BMW, Audi czy Mercedesie kosztuje 3000 zł.
Niedawno miałem do testów najnowsze BMW 1 z raptem 140 KM benzynowym silnikiem pod maską. Auto to skonfigurowane było na 190 tys zł !! a i tak nie miało ostrzegania o aucie w martwym polu, line asist tylko ostrzegał o najeżdżaniu na linię, ale nie korygował toru jazdy, a klima było 2, a nie 3 strefowa, sterowania gestami też w nim nie było. Także sorry ale pisanie o Mercedesie C, Audi A4, czy BMW 3 w cenie podobnej do Superba z pełnym wypasem jest albo bajką dla dzieci, albo dotyczy tych modeli w wersji bieda/golas z silnikami o mocy o co najmniej 50-70 KM niższej niż w SIII.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Big, tylko z tym premium to już ich do końca pojebało.

Byłem w ASO Audi, stoi brzydkiej jak noc nowe A7... patrze co ma to audi ... diesel 286PS i cena.... równiutko 600k brutto!!!! temu autu ze względu na wygląd i zerofinezyjny środek po prostu taka cena się nie należy, jak dalej premium tak ma wyglądać to sorry.

Generalnie odnoszę wrażenie, że Audi w jakimś dziwnym kierunku stylistycznym zaczyna zmierzać.

Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

no tak Jacku jest, też zrobiłem spacer przed zakupem, po wszystkich ,,premiumach'' i jednak wygrał rozsądek :roll:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

JacekRS pisze:Big, tylko z tym premium to już ich do końca pojebało.

Byłem w ASO Audi, stoi brzydkiej jak noc nowe A7... patrze co ma to audi ... diesel 286PS i cena.... równiutko 600k brutto!!!! temu autu ze względu na wygląd i zerofinezyjny środek po prostu taka cena się nie należy, jak dalej premium tak ma wyglądać to sorry.

Generalnie odnoszę wrażenie, że Audi w jakimś dziwnym kierunku stylistycznym zaczyna zmierzać.

Obrazek
Wiesz, na załączonym obrazku masz dość mocno doposażone auto, do tego z silnikiem 3 litrowym, więc i inaczej opodatkowane ;) Niemniej cena nadal kosmiczna, jak w większości audi od jakiegoś czasu. Wyszli z założenia, że za dużo aut kosztuje podobnie, więc chcąc być nadal premium muszą podnieść ceny. I wtedy bogaty klient wróci. Ostatnio czytałem jakiś artykuł o markach modowych, że kilka wypadło z kręgu premium, bo były zbyt łatwo dostępne. Tu może być podobna historia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Całkiem możliwe Kamil, z torebkami od LV też czytałem podobny artykuł, że zaczęły być obciachowe, bo pojawiło się wiele podróbek na rynku i przestało to być w zainteresowaniu ,,ludzi kręgu premium". Samochodu nie podrobisz tak łatwo, ale jednak jak tego się pojawia dużo na ulicach to ludzie, których na to stać przestają się wyróżniać/nie czują się premium :lol:
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:
JacekRS pisze:Big, tylko z tym premium to już ich do końca pojebało.

Byłem w ASO Audi, stoi brzydkiej jak noc nowe A7... patrze co ma to audi ... diesel 286PS i cena.... równiutko 600k brutto!!!! temu autu ze względu na wygląd i zerofinezyjny środek po prostu taka cena się nie należy, jak dalej premium tak ma wyglądać to sorry.

Generalnie odnoszę wrażenie, że Audi w jakimś dziwnym kierunku stylistycznym zaczyna zmierzać.

Obrazek
Wiesz, na załączonym obrazku masz dość mocno doposażone auto, do tego z silnikiem 3 litrowym, więc i inaczej opodatkowane ;) Niemniej cena nadal kosmiczna, jak w większości audi od jakiegoś czasu. Wyszli z założenia, że za dużo aut kosztuje podobnie, więc chcąc być nadal premium muszą podnieść ceny. I wtedy bogaty klient wróci. Ostatnio czytałem jakiś artykuł o markach modowych, że kilka wypadło z kręgu premium, bo były zbyt łatwo dostępne. Tu może być podobna historia :)
Dokładnie, tu samej akcyzy jest tyle ile kosztuje podstawowy Superb :)

Panowie powiedzcie mi czy 145k zł za wyposażonego prawie we wszystko (prócz szyberdachu chyba full) Superba z 2018 roku z 30k przebiegu to dużo czy jest ok? W cenie GAP i koła zimowe 18". Lifta gorzej wyposażonego mogę mieć za 169k zł. Trochę szkoda mi dokładać tej kasy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Po wyjeździe z salonu nówką, jego wartość spadnie blisko tych 145.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ