Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Optimę kiedyś rozpatrywałem, dopóki się nią nie przejechałem :P
Za Chiny Ludowe nie mogłem się dopasować w miejsce kierowcy. Pojeździłem parę dni, poobijałem sobie prawe kolano o tunel/deskę rozdzielczą i zakończyłem przygodę z tym autem. Mam prawie 1,90m wzrostu i zapewne w tym jest problem. Aczkolwiek w żadnym innym samochodzie nie było mi tak niewygodnie jak tam.
PS. Polecam na FB fanpage "Nie wybrałem Skody". Perypetie jakie opisuje właścicile Optimy GT to jest nic w porównaniu do narzekań na naszym forum ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

ja dla odmiany z racji załatwiania innej sprawy wczoraj byłem w salonie alfy/jeepa/hyundaya/suzuki/fiata... ..taka lubelska hybryda :lol:
nie zagłębiałem sie za bardzo w te auta ale takie moje spostrzeżenia na szybko
hyunday wydaje sie mieć lepsze plastiki w środku od toyoty np. auris .
na hyundayu jakieś te lakiery takie matowe , mało błyszczące..
suzuki kiedyś było chyba jednak fajniejsze..
najbardziej mnie zaskoczyła wykonaniem stelvio..
poniżej macie zdjęcie jak nie zgrywają sie listwy przednich/tylnych drzwi..masakra jakaś.. , przy czym te listwy , głównie chyba dolne , były z jakby innych materiałów tzn. na przednich drzwiach błyszcząca a na tylnych taka bardziej satynowa , rzucało sie to w oczy z daleka..dziwne bo górne obramowania były raczej w tym samym wykonaniu.., nawet na zdjęciach widać że to jakby dwa inne materiały . w stelvio bardzo mocno , aż niespotykanie na dzisiejsze czasy , pachniała skóra..z tym że nie był to zapach takiej jakiejś szlachetnej skóry a bardzie takiej z takich jakiś trzewików czy innych butów..to nie to..
na koniec wziąłem hyundaya tuscona z silnikiem 1,6pb ..
jak ktoś lubi takie klimaty to nawet niezłe auto pewnie.. , niestety powiedzieć że auto z tym silnikiem nie jedzie to chyba za mało.. :) , za to jest dość dobrze wyciszone i ma rewelacyjnie wyciszone szumy od kół..aż wysiadłem zobaczyć jakie to opony.. hankooki a więc nie reweleacja pod względem hałasu natomiast naprawdę w środku nic ich nie słyszałem a jestem trochę uczulony na tym punkcie.., muszę powiedzieć że raczej na pewno ciszej jak w audi..

tutaj macie zdjęcia listew..w rzeczywistości to niezgranie jeszcze gorzej to wygląda , widać też że przednia listwa jest błyszcząca a tylna matowa..

Obrazek

Obrazek
perlak
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: perlak »

Tak 10 tys rabatu. Jakiś wyprzedażowy plus 5% na firmę. Bez szału. Lepsza cene jak wynikało z moich badań dawał tylko salon w Krakowie. Dokładnie 2 tys można ugrać ale jechać przez cala Polskę po odbiór... I mieli tylko biały a żona miała jeden warunek co do koloru. Byle nie biały :)

Widzialem wcześniej ten CB o optimie. :) nieźle cuda. Ale to tak samo jak z talismanem na youtubie. Kilkanascie jak nie kilkadziesiąt wizyt w serwisie po zakupie.

Nie uswiadczylem problemów z wygoda podczas jazdy. Jedynie na początku przyzwyczajony byle. W poprzednim samochodzie do pozycji najniższej fotela i łokcia na drzwiach. Tutaj też sobie tak ustawiłem ale łokieć był za wysoko i troszkę podniosłem fotel i jest już wygodnie max. Odnośnie obijania noga o tunel u siebie nie zaobserwowałem. Jest to moje pierwsze auto z salonu więc pewnie nie mam na co narzekać w stosunku do starej Laguny II. Zobaczymy z czasem. Póki co jedynie nawigacja mnie zdraznila w trasie bo nie chciala jechać trasa oczywista dla Google.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

leszekmw - polecam przejażdżkę Tucsonem trasę 2x300km np Katowice-Wawa-Katowice. Odczuwalne "jeb, jeb" na nierównościach poprzecznych po pewnym czasie po prostu jest tak spotęgowane, że masz wrażenie jakby ktoś Ci walił belką w tył głowy.

Co ciekawe, to moja żona jako pasażer zwróciła pierwsza na to uwagę kwestią: "te jebnięcia mi głowę rozwalą" :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

JacekRS pisze:
Co ciekawe, to moja żona jako pasażer zwróciła pierwsza na to uwagę kwestią: "te jebnięcia mi głowę rozwalą" :)
doświadczona kobita. Gratki umiejętności Jacek :P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

whity pisze:
JacekRS pisze:
Co ciekawe, to moja żona jako pasażer zwróciła pierwsza na to uwagę kwestią: "te jebnięcia mi głowę rozwalą" :)
doświadczona kobita. Gratki umiejętności Jacek :P
Umiejętności "czego" ? :) ja tego grata nie prowadziłem, jechałem jako pasażer :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

no po nierównym parkingu tylko sie przejechałem kawałek i faktycznie koło jak wpadało w dziurę to jakby za ciężkie było i "leciało" w dół od razu..
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: _tm_ »

Dobra, jak bardzo głupi to jest pomysł, żeby wymienić Superba na Mustanga (nowy, V8 oczywiście) ? Pojemność bagażnika nie ma znaczenia. Możecie używać obraźliwych słów :D.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

chyba lepszym rozwiązaniem będzie zostawienie suberba i zakup konia, oczywiście o ile rozciągliwość portfela na to pozwala
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: _tm_ »

yaro_1 pisze:chyba lepszym rozwiązaniem będzie zostawienie suberba i zakup konia, oczywiście o ile rozciągliwość portfela na to pozwala
Ale 3 auta mi nie są potrzebne, a żona jest zakochana w Stelvio, więc z niego na pewno nie zrezygnujemy :). Trochę mnie nosi i coś bym zmienił, dlatego wpadł mi do głowy pomysł z Mustangiem.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pafcio »

Pod warunkiem że to będzie 5.0 ;)
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: _tm_ »

pafcio pisze:Pod warunkiem że to będzie 5.0 ;)
Oczywiście. Na Ecoboosta bym nie wymienił Superba.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pafcio »

No to prawilnie! :) daj znaka jakbyś miał go wystawiać ;)
Gdybym nie był zmuszony do jednego auta które musi być rodzinne to mustang robi robotę :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Mustangiem będziesz rozczarowany. Tam nic oprócz silnika ciekawego nie ma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Z nowych samochodów generalnie nie ma co kupić w rozsądnych pieniądzach
ODPOWIEDZ