Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: _tm_ »

jedrek1980 pisze:Kurde śliczne są .Sam rozglądam się za używką ale cenę trzymają na razie dobrze.Masz tam PB czy ON?
PB. ON nie ma sensu przy przebiegach jakie robimy samochodami. A auto faktycznie całkiem sympatyczne. Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
kamatosek
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2016, o 21:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: KAMIL

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamatosek »

Skaven pisze:Nie ma jeszcze i nie wiadomo kiedy będzie. Podstawowy silnik to A200, który jest jakąś wspólną konstrukcją z Renault, ma 1,33 litra i 163 KM. Jedzie toto nawet jakoś, ale wyje przy tym niemiłosiernie. Kolejny (i ostani w gamie póki co) jest A 250 i ma 2 litry oraz 224 KM. Różnica między nimi to w konfi 19k, ale pierwszy jest w manualu (za automat 9k doplaty), więc tak naprawdę opłaca się celować w ten drugi. Szkoda tylko, że 4matic'a brak...
Enriquez pisze:jak A-klasa to tylko A 43 AMG...

Skaven szukam włąśnie Mercedesa pisałeś o dobrych rabatch w Łodzi jak można się z toba skontaktować?
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

@kamatosek poszedł priv do Ciebie.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JamesEnfield »

_tm_ pisze:
jedrek1980 pisze:Kurde śliczne są .Sam rozglądam się za używką ale cenę trzymają na razie dobrze.Masz tam PB czy ON?
PB. ON nie ma sensu przy przebiegach jakie robimy samochodami. A auto faktycznie całkiem sympatyczne. Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć:

Obrazek
Przepiekna. Moje nastepne jak budzet pozwoli to Stelvio quadrifoglio w jedynym slusznym kolorze ;-) rakieta :-)
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

kamatosek pisze:
Skaven pisze:Nie ma jeszcze i nie wiadomo kiedy będzie. Podstawowy silnik to A200, który jest jakąś wspólną konstrukcją z Renault, ma 1,33 litra i 163 KM. Jedzie toto nawet jakoś, ale wyje przy tym niemiłosiernie. Kolejny (i ostani w gamie póki co) jest A 250 i ma 2 litry oraz 224 KM. Różnica między nimi to w konfi 19k, ale pierwszy jest w manualu (za automat 9k doplaty), więc tak naprawdę opłaca się celować w ten drugi. Szkoda tylko, że 4matic'a brak...
Enriquez pisze:jak A-klasa to tylko A 43 AMG...

Skaven szukam włąśnie Mercedesa pisałeś o dobrych rabatch w Łodzi jak można się z toba skontaktować?
@kamatosek wygląda na to, że nie mogę wysłać Ci wiadomości, bo masz tak ustawione forum. W panelu ustawień musisz pozwolić na otrzymywanie prywatnych wiadomości.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Michu »

Skąd strach przed korozją w Mazdzie? Przecież już nawet legendarna B5 miała 12 lat na blachę, to czy dzisiaj dają mniej?
O wyciszeniu Mazdy z kolei kilka razy już czytałem i faktycznie to może być ewidentne na minus, choć jeśli w grupie testowej 15 aut, różnica między pierwszym a ostatnim wynosi 2dB to chyba bebenki nie pękają. Wczoraj zrobiłem mały objazd po ASO i chyba jednak wolę niższy prestiż ale auto nowe, niż wyższy ale używane. Dlatego np 3008 wychodzi poza budżet (nota bene nowa 508 robi wrażenie. Szczególnie wersja GT). Z Kadjarów, Kug, Mokk, Sportagy, Outlanderow, Eclipsów, Tusconow, to chyba Kuga najbardziej mi pasuje (jeśli miałbym wybierać SUVa). Za to kompletnie zawrócił mi w głowie Focus kombi ST Line. Jakość nie na poziomie Mercedesa ale nadal akceptowalna. Ten silnik 1.5 150 3 cylindry troszkę wzbudzający podejrzenia o kulturę pracy i żywotność, ale wygląd, mimo, że większość pisze że brzydki, wg mnie najciekawszy w swojej klasie.
Jeszcze parę miesięcy mam ale rozkminę będę miał widzę niemałą.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

mam ofertę od dilera audi na A6 z 2017r sedan . 2,0 dti dsg. 30tś km , 158tyś zł .
może się komuś przyda..
od razu mówię że nie wiem czy to dobra cena czy nie bo nie intersuje mnie to auto więc nie najeżdżajcie na mnie.. :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Leszek, no bez jaj! Tyle dukatów za starego sztrucla? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

no niestety rok przeskoczył.. :)
miesiące temu by ładniej to wglądało..
alcantara , matrix z takich główniejszych rzeczy
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Camillinhio pisze:Leszek, no bez jaj! Tyle dukatów za starego sztrucla? :P
Ty się ciesz bo za swojego miliony monet zażądasz :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, o 16:34 przez CLO27, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Żądać, a dostać to dwie osobne sprawy. Właściwie mógłbym powoli wystawiać.
Obrazek
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: blackrs »

Co do rdzy w maździe... to jakiś czas temu jak rodzice zastanawiali się czy nie kupić 3 poczytałem forum mazdy. No i jest delikatna afera. Użytkownicy 3 odkryli, że w rocznych autach mają pordzewiałe metalowe stelaże siedzeń.... Element, który nie jest narażony na żadne czynniki typu sól, woda itd. Trochę to słabe. Ciekawe jak się to skończy bo pisali @ do mazdy ale oni odpowiadali, że nie przeszkadza to w normalny użytkowaniu. Delikatnie mówiąc trochę to słabe.

Wracając do tematu działu. Powoli zastanawiam sie nad zmiana superba. Co kupić z nie mniejszym, a najlepiej większym bagażnikiem niż superb II kombi. Wytyczne to benzyna, automat, 4x4. Może być starsze niż nawet obecny superb czyli 2013 r. Ostatnio po głowie mi chodzi R klasa z 2011-2012 r. Niestety mało jest w benzynie, a jak są to z usa i przeważnie bez airmatica. Jakieś opinie o r klasie lub inne ciekawe pomysły na auto macie?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

blackrs pisze: Co kupić z nie mniejszym, a najlepiej większym bagażnikiem niż superb II kombi. Wytyczne to benzyna, automat, 4x4. Może być starsze niż nawet obecny superb
Obrazek
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Ktoś tak Tourana tez kiedys zrobil :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

r-klasa , duuży wygodny wóz do podróżowania .
w mieście nieporęczny . niezły komfort ale mógłby być cichszy przy większych prędkościach.
opinie moich dwóch klientów mających takie auta i po kilkoro dzieci lubiących rodzinne wyjazdy na wakacje.
ODPOWIEDZ