Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

Camillinhio pisze:Taku RS3 do ganiania po mieście idealny. Choć czuję, że jakieś BeeMWe pewnie wpadnie.
na miasto to chyba letko za szybki jednak.. ;)
setkę masz moment , chwila nieuwagi i po prawku..
a za takimi wozami policjanty jeżdżą i polują , przynajmniej Ci których znam..
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Wosho »

Zwracaja na to uwage?
Nie to jak ktos jezdzie ale czym?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

tak . ciężko jest utrzymać szybkie auto "na wodzy" i oni o tym doskonale wiedzą że pedał gazu kusi .
więcej..zobacz ile szybkich samochodów jeździ bardziej przepisowo niż przepisy pozwalają.. - to Ci co już maja kilka spotkań z policją , najczęściej w nieoznakownch , za sobą :D
osobiście znam kilku .. głupio tak rs6 czy mercem sl 45km/h po mieście jeździć a golfy 3 cie objeżdżają
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. To, że się ma w miarę dynamiczne auto nie oznacza, że trzeba nim pałować nie wiadomo ile po mieście i każdemu jednemu Golfowi, czy Focusowi udowadniać czym to się nie jedzie. Tak może i jest na początku posiadania takiego wozu. Z biegiem czasu jednak mocy używa się do dynamicznej zmiany pasa ruchu celem ominięcia maruderów. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe i trafi się jakiś zawodnik w porównywalnej klasie z reguły następuje jakaś napinka. Ale nie dajmy się zwariować - na codzień jeździ się normalnie i nie jest żadną ujmą na honorze, że ktoś nas wyprzedził. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Ostatni mandat dostałem w 2001 roku z jakiejś budy we wsi w drodze nad morze. A teraz nie odczuwam, aby za mną jeździła jakaś insignia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bartekpion »

Może po prostu nie nadąża za Tobą? :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze:Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. To, że się ma w miarę dynamiczne auto nie oznacza, że trzeba nim pałować nie wiadomo ile po mieście i każdemu jednemu Golfowi, czy Focusowi udowadniać czym to się nie jedzie. Tak może i jest na początku posiadania takiego wozu. Z biegiem czasu jednak mocy używa się do dynamicznej zmiany pasa ruchu celem ominięcia maruderów. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe i trafi się jakiś zawodnik w porównywalnej klasie z reguły następuje jakaś napinka. Ale nie dajmy się zwariować - na codzień jeździ się normalnie i nie jest żadną ujmą na honorze, że ktoś nas wyprzedził. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Ostatni mandat dostałem w 2001 roku z jakiejś budy we wsi w drodze nad morze. A teraz nie odczuwam, aby za mną jeździła jakaś insignia.
Zgodzę się...zwłaszcza jak się ma szybkie auto to się ma w d napinaczy, wprawdzie mnie wkurw...czasem jak jakiś pseudo szybki stary gulf 1,9tdi na siłe chce mnie zepchnąć z drogi, ale coraz częściej ustępuje takim wyścigowcą miejsca...

Gdyby rzeczywiście jednak "śledzili" wozy które teoretycznie mogą zapierd, miałbym w ch mandatów (prace mam 400 metrów od komisariatu głównego :P )...i nie dlatego że wyjątkowo zapierd, tylko że nikt nie jeździ zgodnie z przepisami, a czarnuch się rzuca w oczy....więc nie wierzę w to że policja upatruje sobie jakiś określony typ wozów bo mągą jeździć szybciej...….to może metody zazdrosnego pokolenia "milicjantów" którzy mają we krwi utrudnianie życia i jakżę polską cechę "zawiść" :P :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Mi już przeszło gonienie po mieście bo po prostu nie ma z kim, co się ktoś nie przystawi na światłach to zostaje z tyłu, nawet ścigacze mają z tym problem więc jeżdżę wolniej :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Nudne to się robi z czasem i tyle. Ale jak pomyślę, że następne auto choć droższe miało by być słabsze to raczej mi się to nie podoba.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Do wszystkiego człowiek sie przyzwyczai
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Tom-Tdi »

Clo, pod latarnią najciemniej ;)
Też za łebka pod komisariatem różne cuda autami wyprawialismy, myślisz, że ktoś się pofatygował??
Oni mają określoną normę mandatów i sobie to wyrabiają w swoim czasie.

A wracając do Audi.....

Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Fajne, początek cennika 308 tysi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: najmita »

W pełni się zgadzam z Enriquezem, CLO27 i Piramidą. Mam stockową S3 220, na autostradzie sprawdziłem, że ładnie zmienia prędkość od 150 do 200 i jak będzie trzeba to bez większych oporów pójdzie żwawiej. I wiem, ze jak będę chciał lub potrzebował, to pojadę dynamicznie, zwłaszcza w trybie S. Ale paradoksalnie w mieście lubię się toczyć do 10 km ponad limit i mam w okrężnicy, czy mnie wyprzedzają jacyś mniej lub bardziej młodzi gniewni. Na ogól i tak spotkamy się na kolejnych światłach. A że ktoś będzie dwa pojazdy przede mną, to jakoś to przeboleję. Niedawno jechał tuż przede mną jakiś gość mesiem z pierdzącym wydechem, śmigał z pasa na pas (a były trzy), czaił się do wyprzedzania, wyprzedzał z porykiem, a potem światła. Stanąłem koło niego, pokiwałem i jak się światło zrobiło zielone to pojechałem. A miś w swoim pierdopędzie po chili pierdział cichutko gdzieś z tyłu. Doszedłem do 100 (dopuszczalna była 70) i odpuściłem gaz, no i po chwili gromko przemknął koło mnie. Mam nadzieję, że miał satysfakcję. Najfajniejsze w 2.0 220 km jest to, że się z zewnątrz właściwie niczym nie różni (no może felgi i szerokość opon) od 150 km albo i od najsłabszej wersji. A może popierdalać, jak będę miał akurat taką fantazję. Ale w mieście to właściwie tylko do szybkiego wyjaśnienia jakiejś sytuacji na drodze. Wersja 280 km lub 190 diesel trochę się różni z tyłu i łatwiej ją rozpoznać na drodze. Ale i tak nie zaobserwowałem, żeby smerfy jakoś szczególnie śledziły takie optycznie szybkie furki.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Superb nie rzuca się w oczy, ale ja po prostu czasem biorę Octavię 3 RS żony i w tym przypadku ona się zdecydowanie z tłumu wyróżnia :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: najmita »

Tom-Tdi pisze:Clo, pod latarnią najciemniej ;)
A wracając do Audi.....

Obrazek
No no, Audi wygląda prawie jak Superb :lol:
Nie to, żebym popierał poglądy Biga... ale w końcu jest to jeden koncern, pojazdy są trochę podobne do siebie, bo do czego mają być podobne? Do Łunochoda?
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: najmita »

Enriquez pisze:Superb nie rzuca się w oczy, ale ja po prostu czasem biorę Octavię 3 RS żony i w tym przypadku ona się zdecydowanie z tłumu wyróżnia :)
Superb to taki "przyczajony tygrys, ukryty smok". Tygrys, bo może warknąć, smok, bo może sporo wachy wypić. :D
ODPOWIEDZ