Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: brylek »

_tm_ pisze:
brylek pisze:Akurat mustang nie ma zadnych atutow poza wielkim silnikiem. Auto sie fatalnie prowadzi, ledwo bierze zakrety w srodku wykonani po amerykansku czyli lipa.
To typowe auto na dlugie trasy w us z trybami np palenie gumy itp.
Jest wiele aut fajniejszych do jazdy na co dzien niz mustang
Ale te doświadczenia to masz z aktualnego modelu po faceliftingu w 2018 ? Podobno auto zmieniło się nie do poznania w porównaniu z poprzednimi latami.
Jezdzilem demowka w wakacje 2018. Nie wiemczy byl przed czy po lifcie ale generalnie wlasciwosci jezdne podobne do Kamaza
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

ni ma jeszcze, ja akurat mogę najwięcej powiedzieć co jest na daily a co nie, niektórzy zmodzonymi wozami robią po 5 tyś i się uważają za ekspertów...moim zdaniem będzie daily idealny a na trasy też się nada, ale ja jak zresztą widać po wydziwianiu z Czarnuchem mam inne odczucie co znaczy "normalny"....gdybym nie miał możliwości korzystania z superbów i zamiany kiedy mi się potrzeba urodzi może bym się i wahał, ale w takim przypadku nie mam tego problemu :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

Gdybym miał myśleć o małym szybkim aucie to już prędzej poszedłbym w A35 AMG. Może i silnik nie taki jak w koniu, ale na co dzień pewnie wygodniejszy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

To mozesz się zdziwić bo średnio wygodne...jezdziłem 2 tyg...i nie lubie takiego scisku...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

Też nie lubię. Ale jak bym musiał wybierać to zamiast Mustanga poszedłbym jednak w A klasę. A jeszcze lepiej w nowe CLA jak już będzie.

Przyznam szczerze, ze co wsiadam do tego auta (ktoś z rodziny jeździ) to jestem zawsze pod wrażeniem wnętrza i tych ekranów, ale nigdy nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji. Po przesiadce w Superba zawsze czuję ulgę ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
heretic
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2013, o 19:31
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: heretic »

Skoro narzekamy na Mustanga to i ja się dorzucę - jeździłem latem przez tydzień modelem po FL, oczywiście 5.0 i dwie rzeczy mi się podobały w tym aucie - wygląd zewnętrzny i dźwięk silnika. Prowadzenie na seryjnym zawieszenie magnetycznym to kicha, układ kierowniczy precyzyjny tak sobie, wykończenie raczej jak w aucie za 80k niż 200k. Co do osiągów też miałem mieszane uczucia, niby 450KM, ale auto jest ciężkie i to czuć nie tylko na zakrętach ale też przy rozpędzaniu. Motor jest wolnossący więc jest fajna liniowa charakterystyka jak się chce pogonić, ale odejścia podczas normalej jazdy 2-3k rpm ma mniej niż mocne TSI, dopiero powyżej 4500rpm zaczyna fajnie jechać.
Zdecydowanie bardziej mi się podobało BMW M2, w przeciwieństwie do Mustanga nie tylko wygląda na sportowe auto, ale nim jest - dobrze hamuje, fantastyczny balans w zakrętach (jak się chce też można pójść bokiem) silnik się dobrze kręci i ma fajną charakterystykę rozwijania mocy, a jednocześnie wystarczający moment obrotowy przy średnich obrotach żeby móc nagle przyspieszyć i zmienić pas ruchu. Gdybym mógł sobie pozwolić na drugi 2-drzwiowy samochód to już by stało w garażu :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

To dwie różne bajki, w mustangu trzeba zrobić prare rzeczy zawias heble i dokoksić trochę, czyli kolektor wydechowy, przepustnica i dolot z gt350...mamy coś 500+ wtedy i np. dać h-pipe aby uzyskać przyrost momentu od niższych obrotów, dobre do jazdy po mieście :) jak jeździłeś poliftem to na pewno trzeba zrobić soft skrzyni bo ona bez tego jest strasznie zamulona....wiadomo że to auto nie do końca sportowe tylko raczej nakoksowany krążownik ale jak się przestajemy go obawiać zaczyna sprawiać dużo frajdy z jazdy :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Takie M2 też bym chętnie przytulił ale bardziej na miasto niż trasę :-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

dokładnie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rydzio2001 »

Wielu znawców tematu mówi, że M2 to obecnie najlepsze auto z aktualnych 'eMek' Bawarczyków.
nothing is perfect ... besides whiskey
heretic
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2013, o 19:31
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: heretic »

CLO27 pisze:To dwie różne bajki, w mustangu trzeba zrobić prare rzeczy zawias heble i dokoksić trochę, czyli kolektor wydechowy, przepustnica i dolot z gt350...mamy coś 500+ wtedy i np. dać h-pipe aby uzyskać przyrost momentu od niższych obrotów, dobre do jazdy po mieście :) jak jeździłeś poliftem to na pewno trzeba zrobić soft skrzyni bo ona bez tego jest strasznie zamulona....wiadomo że to auto nie do końca sportowe tylko raczej nakoksowany krążownik ale jak się przestajemy go obawiać zaczyna sprawiać dużo frajdy z jazdy :)
Samochód którym jeździłem był z manualną skrzynią, więc to nie wina softu skrzyni. M2 było bardziej narowiste od konia, chociaż fakt że M2 jeździłem przy 5-10 stopniach na Pilot Alpin 4 a Fordem przy 25-35 na PS4S. Nie będę też ukrywał że mogę być stronniczy bo lubię lekkie auta :P
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pko24 »

Gołe 3l disel Q7 (21% rabatu na 225tys) jest w cenie Tiguana/Kodiaqa RS.
Co jeszcze jest obecnie jest na rynku w dobrych rabatach?

Chcę zrobić koszty/vat w tym miesiącu. Dopiero założyłem działalność gospodarczą.
Podobno jak auto jest użytkowane 6m-cy to można amortyzację skrócić o połowę do 2,5r (czyli koszty x2 wyższe).
I leasing operacyjny jest podobno najlepszy bo można np. w audi pierwszą ratę w widełkach 30-45% zrobić i cały vat odliczyć.

Możecie coś podpowiedzieć?

Fajnego Atlasa widziałem
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BOGVt.html
ale drzwi /poduszki były zmieniane ...
tekturka
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekturka »

Trochę chyba pomieszales... Albo amortyzacja albo leasing...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

pko24 pisze:Gołe 3l disel Q7 (21% rabatu na 225tys) jest w cenie Tiguana/Kodiaqa RS.
gołe ale z navi i skórą ?
czy gołe gołe..?
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pko24 »

https://pdf.audi.com/audicode/stck/AYSRH6A7
7UG System MMI® Navigation plus
I8H MMI navigation plus
ODPOWIEDZ