Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

W życiu. Przecież oni nie potrafią przełączyć i wcale nie słyszeli, że tunerzy tak robią.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

:P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Tom-Tdi »

Pewnie, że widać program
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: feels3 »

Kiedyś jak gadałem z CS to powiedzieli mi że można skopiować program do eco ale ograniczeniami są tak naprawdę tylko dwa tryby skrzyni DSG D/S i nic to nie zmieni.

W GTI Clubsport przycisk pod pedałem gazu służy jako aktywacja dodatkowych KM na krótką chwilą i mając takie coś można pokusić się o kilka sztuczek ze zmianą programów, ale adaptacja tego do innego auta to już dłubanina.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Tom-Tdi pisze:Niebawem będę stroił superba na ~400KM w Compsporcie i sami powiedzieli, że seryjny program zostaje w trybie ECO
Na IS38 ok, ale na Perunie raczej nie da się tak zrobić, bo na seryjnym programie będą fale na wykresie... Ale może się nie znam na tyle :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Tom-Tdi »

Zapytam jak będę u nich i dam znać ;)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

W związku z przygodami moim Superbem (piszę o tym tutaj: viewtopic.php?f=57&t=7717) miałem okazję potestować kilka aut z wynajmu oraz ogólnie rozglądałem się po rynku. "Odpocząłem" też od skody chwilę i wróciłem z nowym spojrzeniem. Podsumowując, aktualnie patrzę na skodę jako na ładne, całkiem nieźle wykonane i przestronne w środku auto, które słabo się prowadzi, jest słabo wyciszone, a jego zawieszenie (DCC) pracuje głośno i mało skutecznie. Teraz kilka słów o tym czym jeździłem:

1. ford Mondeo (1.5 Ecoboost)
>> w sumie pamiętam jak do tego auta podchodziłem szukając alternatywy dla SIII. Kiepskie materiały wykończeniowe, niepasujący mi design, oraz mała ilość miejsca. Jednak jako auto służbowe, czy wypożyczone na kilka dni jest całkiem spoko... nawet normalnie da się jeździć tym 1.5 (z podkreśleniem normalnie, ale na autostradzie 180 km/h z 4 osobami nie jest problemem, pytanie jak długo to pojeździ). Na plus w stosunku do superba szumy przy dużych prędkościach, są odczuwalnie niższe.

2. alfa romeo Stelvio 280KM
>> W cenie dobrze wyposażonego SIII można już pokusić się o dobrze wyposażone Stelvio z 2017 roku (rabaty się zwiększają). Auto wizualnie podoba mi się, w środku niestety trochę wieje tandetą, fotele małe, ale... no zobaczmy. Wnioski... jednak dla mnie nie. Za głośno przy prędkościach rzędu 180 km/h (szczególnie od przedniej szyby), za wysokie spalanie (BTW w trybie ECO skrzynia trochę ma opóźnienia w trybie żeglowania, co przekłada się na delikatne szarpnięcia), zawieszenie zestrojone chyba twardziej niż tryb sport w skodzie (można zamówić do Alfy zawieszenie aktywne, ale nie wiem co to da), bardzo bezpośredni układ kierowniczy.... czyli w sumie może i fajne auto, ale ja szukam czegoś bardziej relaksującego. Szkoda że działanie lane assist ogranicza się jedynie do buczenia, nie ma asystenta parkowania itp. Na plus to ustawienie przycisku START/STOP (tego ekogówna) jest zapamiętywane po wyłączeniu auta! Da się? Da!

3. kia Stinger
Znowu.... fajne auto, ale nie dla mnie. Za dużo pali (jeździłem tym najmocniejszym), za ciasne. Brak systemu Lane Assist. Supersportowe też nie jest, choć nadaje się do szybszej jazdy. Trochę odległa stylistyka od prostej skodowskiej, do której chyba mocno już się przyzwyczaiłem, stąd wrażenie takie a nie inne...

4. opel Insignia 170KM diesel, automat 8 biegów.
Coż... gdybym miał kupować auto do jeżdżenia dla siebie (jako kierowcy) to brałbym dziś insignię. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, teraz prowadzi się naprawdę świetnie, jest cicha, komfortowa przy tym pewna, wystarczająco szybka, dobrze pracuje automat 8 biegowy. LED Matrix są świetne, choć na autostradzie trochę jakby za blisko świeciły, a mocne odcięcie światło/cień jest trochę za wcześnie tego co chciałbym widzieć jadąc z dużą prędkością autostradową, wydawało mi się nawet że skoda robi to lepiej, ale po przesiadce wiem że tak nie jest. Dużo bajerów w akceptowalnej cenie, jak HUD (oki, nieprzydatny gdy jeździsz w okularach polaryzacyjnych), podgrzewana kierownica itp. (duże rabaty od cen cennikowych). Lane assist działa inaczej niż w VAG, gdzie stawia wyraźny opór oraz wyraźnie interweniuje, a w Oplu robi to bardzo miękko i w dodatku łatwo się poddaje (w skodzie na zasadzie E! Dzie mi tu!, w Oplu, ykhymmm, przepraszam chyba opuszczamy pas, ach... to opuszczamy...), dodatkowo znacznie słabiej łapie linię jazdy. Jeśli chodzi o przestrzeń to udało się spakować na wyjazd rodzinę, choć w SIII zawsze mam jakieś luzy, a tu się pakowaliśmy na styk. Z tyłu mniej miejsca na nogi, ale wygodniej (fotele z przodu i z tyłu ZNACZNIE wygodniejsze)... jednak brak 3 strefy klimatyzacji sprawia, że ja mam ciepło z przodu, a z tyłu jest zimnawo (rachityczne nawiewy), ogólnie tam jest druga klasa... nie ma gniazdka 230, nie ma ambient dekorów podświetlanych LED (są tylko z przodu)... Trochę nie rozumiem Opla... mogli zrobić zajebiste auto, nie ogranicza ich Volksvagen i Audi (marki nad głową), a odpuścili w pewnych bardzo drażliwych punktach... np. masz w czterech klamkach easy entry... ale za to na guziczek... do tego brak opcji klapy elektrycznej w "niekombi"... alnbo owszem, możesz mieć fotochromatyczne lusterko wewnętrzne, od strony kierowcy, ale pasażera... zapomnij. Podsumowując wybierając skodę myślałem: Nie jest to bardzo dobre auto ale ma to to to i tamto, a myśląc o Oplu myślę, że to świetne auto ale nie ma tego tego i tamtego... za to ma coś co może być istotne dla innych. Obiektywnie, w moim przekonaniu, całościowo jako samochód Insignia jest lepsza od Skody.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, o 20:23 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Teraz Ci pojadą, że źle porównywałeś:) miało być porównanie do A6, E-Classe, BMW co najmniej 5 i Lexusa GS ;)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

JacekRS pisze:Teraz Ci pojadą, że źle porównywałeś:) miało być porównanie do A6, E-Classe, BMW co najmniej 5 i Lexusa GS ;)
Opel też może być, ale Omega :lol:
...a nie Insignia, co jest klasę niżej.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

sane pisze:
JacekRS pisze:Teraz Ci pojadą, że źle porównywałeś:) miało być porównanie do A6, E-Classe, BMW co najmniej 5 i Lexusa GS ;)
Opel też może być, ale Omega :lol:
...a nie Insignia, co jest klasę niżej.
Omegę to teraz rzadziej spotkasz na drodze niż malucha :lol: ale fakt... wrażenie robiła :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

JacekRS pisze:Omegę to teraz rzadziej spotkasz na drodze niż malucha :lol:
Się biedne zamieniły w pył koloru miedzi :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Cienki221 »

sane pisze:
JacekRS pisze:Omegę to teraz rzadziej spotkasz na drodze niż malucha :lol:
Się biedne zamieniły w pył koloru miedzi :lol:
Sane, pamiętasz, że moja omega dobrze latała :) i nigdy nie powiem, że omega była złym autem, no może zawieszenie zbyt komfortowe miała :lol:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Cienki221 pisze:Sane, pamiętasz, że moja omega dobrze latała :)
Fakt, Twoja była wyjątkowa :)

Ale pamiętam, że kiedyś na spocie u Was w O-ce leciałem z jakąś Omegą V6 w kombi (już nie pamiętam czy to było MV6 czy 2.5). Spóźnił trochę start i mnie nie dogonił. A Lanos miał 120KM :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Daniel303
Posty: 29
Rejestracja: 21 lut 2018, o 11:10
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Aktualnie: 193KM
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Daniel303 »

Cześc wszystkim :-)

Ja od 3-4 miesięcy zastanawiałem nad zakupem auta. W między czasie również zmieniał się budżet, oczywiście na +.

Zastanawiałem się nad:
Ford Mondeo mk3
Hyundai Sonata po 2005r
Hyundai XG30 lub XG35
Honda Accord 7
Peygeot 407,406
Seat Toledo

Lecz ostatecznie wybór padł na Superb 1. Głównie z takiego względu że mi się podoba wizualnie i wyposażenie wnętrza ma bogate w porównaniu z powyższymi i nie ma aż jakoś dużo swoich własnych "bolączek" jak w.w. modele.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

no i fajnie.
ODPOWIEDZ