Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 mar 2019, o 07:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3098 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 mar 2019, o 13:17 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
temat jest "co zamiast?" a nie co zbli偶onego.. ;)

siedzenia straszne sto艂ki..

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 mar 2019, o 18:23 

Do艂膮czy艂(a): 17 kwi 2018, o 09:04
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
A to sorry. Zamiast rozumia艂em jako konkurent alternatywa.

G贸ra

PostNapisane: 6 mar 2019, o 18:25 

A sto艂ki na ameryka艅skie siedzenia :D

G贸ra

PostNapisane: 7 mar 2019, o 20:40 

Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2014, o 20:22
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Mi jako艣 z wygl膮du to kojarzy si臋 to z Rodiusem od Saangyonga :)

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2019, o 08:30 

Do艂膮czy艂(a): 27 lis 2018, o 12:27
hej

ja powoli si臋 z Wami 偶egnam. W sobot臋 odebra艂em Kia Optima. D艂ugo zastanawiali艣my si臋 z 偶on膮 nad Superbem. Kia w wersji wyposa偶enia M, 1.6 TGDI 180KM, z 7 stopniow膮 automatyczn膮 skrzyni膮. Cena 92 600z艂 z wyprzeda偶y rocznika 2018. Za 103 tys by艂y r贸wnie偶 dost臋pne wersje wyposa偶enia L. Jedyne za czym zat臋skni臋 to podgrzewane fotele i kierownica. W superbie mo偶na sobie to do艂o偶y膰 bez problemu o ile konfiguruje si臋 nowe auto, ale decyzja by艂a 艣wiadoma.

Po pierwszych kilkuset kilometrach super. Miejsca z ty艂u ciutk臋 mniej ale r贸wnie偶 mega obszernie. Baga偶nik mniejszy i gorzej 艂adowny, ale stela偶 w贸zka mie艣ci sie bez problemu i jeszcze obj臋to艣ciowo jakie艣 3/5 baga偶nika jest wolne.

W sumie otrzyma艂em to na czym mi zale偶a艂o. Przestronne eleganckie auto z automatyczn膮 skrzyni膮 bieg贸w i dynamicznym silnikiem. :)

Rozwa偶ali艣my jeszcze skod臋 superb, u偶ywan膮 1-2 letni膮 mazde 6 i w alternatywie civica x w sedanie w wyprzeda偶y rocznika ale jednak okaza艂o is臋 po wizycie w salonie 偶e jest o wiele mniejszy.

W razie pyta艅 o Optime zapraszam. Jak b臋d臋 umia艂 co艣 podpowiedzie膰 to zapraszam.

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2019, o 09:23 

czy偶by to by艂o 10% rabatu?
Nie wiem czy na dobry cennik patrz臋 ale Mka z 1.6 stoi 102 990.

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2019, o 09:27 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 254KM/408Nm
Optim臋 kiedy艣 rozpatrywa艂em, dop贸ki si臋 ni膮 nie przejecha艂em :P
Za Chiny Ludowe nie mog艂em si臋 dopasowa膰 w miejsce kierowcy. Poje藕dzi艂em par臋 dni, poobija艂em sobie prawe kolano o tunel/desk臋 rozdzielcz膮 i zako艅czy艂em przygod臋 z tym autem. Mam prawie 1,90m wzrostu i zapewne w tym jest problem. Aczkolwiek w 偶adnym innym samochodzie nie by艂o mi tak niewygodnie jak tam.
PS. Polecam na FB fanpage "Nie wybra艂em Skody". Perypetie jakie opisuje w艂a艣cicile Optimy GT to jest nic w por贸wnaniu do narzeka艅 na naszym forum ;)

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2019, o 09:30 

ja dla odmiany z racji za艂atwiania innej sprawy wczoraj by艂em w salonie alfy/jeepa/hyundaya/suzuki/fiata... ..taka lubelska hybryda :lol:
nie zag艂臋bia艂em sie za bardzo w te auta ale takie moje spostrze偶enia na szybko
hyunday wydaje sie mie膰 lepsze plastiki w 艣rodku od toyoty np. auris .
na hyundayu jakie艣 te lakiery takie matowe , ma艂o b艂yszcz膮ce..
suzuki kiedy艣 by艂o chyba jednak fajniejsze..
najbardziej mnie zaskoczy艂a wykonaniem stelvio..
poni偶ej macie zdj臋cie jak nie zgrywaj膮 sie listwy przednich/tylnych drzwi..masakra jaka艣.. , przy czym te listwy , g艂贸wnie chyba dolne , by艂y z jakby innych materia艂贸w tzn. na przednich drzwiach b艂yszcz膮ca a na tylnych taka bardziej satynowa , rzuca艂o sie to w oczy z daleka..dziwne bo g贸rne obramowania by艂y raczej w tym samym wykonaniu.., nawet na zdj臋ciach wida膰 偶e to jakby dwa inne materia艂y . w stelvio bardzo mocno , a偶 niespotykanie na dzisiejsze czasy , pachnia艂a sk贸ra..z tym 偶e nie by艂 to zapach takiej jakiej艣 szlachetnej sk贸ry a bardzie takiej z takich jaki艣 trzewik贸w czy innych but贸w..to nie to..
na koniec wzi膮艂em hyundaya tuscona z silnikiem 1,6pb ..
jak kto艣 lubi takie klimaty to nawet niez艂e auto pewnie.. , niestety powiedzie膰 偶e auto z tym silnikiem nie jedzie to chyba za ma艂o.. :) , za to jest do艣膰 dobrze wyciszone i ma rewelacyjnie wyciszone szumy od k贸艂..a偶 wysiad艂em zobaczy膰 jakie to opony.. hankooki a wi臋c nie reweleacja pod wzgl臋dem ha艂asu natomiast naprawd臋 w 艣rodku nic ich nie s艂ysza艂em a jestem troch臋 uczulony na tym punkcie.., musz臋 powiedzie膰 偶e raczej na pewno ciszej jak w audi..

tutaj macie zdj臋cia listew..w rzeczywisto艣ci to niezgranie jeszcze gorzej to wygl膮da , wida膰 te偶 偶e przednia listwa jest b艂yszcz膮ca a tylna matowa..

Obrazek

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2019, o 13:51 

Do艂膮czy艂(a): 27 lis 2018, o 12:27
Tak 10 tys rabatu. Jaki艣 wyprzeda偶owy plus 5% na firm臋. Bez sza艂u. Lepsza cene jak wynika艂o z moich bada艅 dawa艂 tylko salon w Krakowie. Dok艂adnie 2 tys mo偶na ugra膰 ale jecha膰 przez cala Polsk臋 po odbi贸r... I mieli tylko bia艂y a 偶ona mia艂a jeden warunek co do koloru. Byle nie bia艂y :)

Widzialem wcze艣niej ten CB o optimie. :) nie藕le cuda. Ale to tak samo jak z talismanem na youtubie. Kilkanascie jak nie kilkadziesi膮t wizyt w serwisie po zakupie.

Nie uswiadczylem problem贸w z wygoda podczas jazdy. Jedynie na pocz膮tku przyzwyczajony byle. W poprzednim samochodzie do pozycji najni偶szej fotela i 艂okcia na drzwiach. Tutaj te偶 sobie tak ustawi艂em ale 艂okie膰 by艂 za wysoko i troszk臋 podnios艂em fotel i jest ju偶 wygodnie max. Odno艣nie obijania noga o tunel u siebie nie zaobserwowa艂em. Jest to moje pierwsze auto z salonu wi臋c pewnie nie mam na co narzeka膰 w stosunku do starej Laguny II. Zobaczymy z czasem. P贸ki co jedynie nawigacja mnie zdraznila w trasie bo nie chciala jecha膰 trasa oczywista dla Google.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2019, o 08:09 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 430PS/535Nm
leszekmw - polecam przeja偶d偶k臋 Tucsonem tras臋 2x300km np Katowice-Wawa-Katowice. Odczuwalne "jeb, jeb" na nier贸wno艣ciach poprzecznych po pewnym czasie po prostu jest tak spot臋gowane, 偶e masz wra偶enie jakby kto艣 Ci wali艂 belk膮 w ty艂 g艂owy.

Co ciekawe, to moja 偶ona jako pasa偶er zwr贸ci艂a pierwsza na to uwag臋 kwesti膮: "te jebni臋cia mi g艂ow臋 rozwal膮" :)

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2019, o 09:38 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
JacekRS napisa艂(a):

Co ciekawe, to moja 偶ona jako pasa偶er zwr贸ci艂a pierwsza na to uwag臋 kwesti膮: "te jebni臋cia mi g艂ow臋 rozwal膮" :)
do艣wiadczona kobita. Gratki umiej臋tno艣ci Jacek :P

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2019, o 10:48 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 430PS/535Nm
whity napisa艂(a):
JacekRS napisa艂(a):

do艣wiadczona kobita. Gratki umiej臋tno艣ci Jacek :P

Umiej臋tno艣ci "czego" ? :) ja tego grata nie prowadzi艂em, jecha艂em jako pasa偶er :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2019, o 11:45 

no po nier贸wnym parkingu tylko sie przejecha艂em kawa艂ek i faktycznie ko艂o jak wpada艂o w dziur臋 to jakby za ci臋偶kie by艂o i "lecia艂o" w d贸艂 od razu..

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2019, o 21:15 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
Dobra, jak bardzo g艂upi to jest pomys艂, 偶eby wymieni膰 Superba na Mustanga (nowy, V8 oczywi艣cie) ? Pojemno艣膰 baga偶nika nie ma znaczenia. Mo偶ecie u偶ywa膰 obra藕liwych s艂贸w :D.

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2019, o 21:37 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
chyba lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie zostawienie suberba i zakup konia, oczywi艣cie o ile rozci膮gliwo艣膰 portfela na to pozwala

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3098 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: