Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Miał być type R weszedł R line :(
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Łuki_ssuperb »

A co to za naklejka...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Leasingu nadal nie dostał?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Łuki_ssuperb pisze:A co to za naklejka...
zprezentowane poprzez 500+ :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

marcin wroclaw pisze:Jeździłem takim w górach i było extra, choć komfort jak w sii. Jak to się prowadzi na autostradzie? Podobno najlepszy wśród suv ów?
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
To V60 Cross Country nie XC60 czyli "prawie" zwykłe kombi nie SUV. Zawieszenie ma twardsze od Superba (nawet z PNB), co mnie akurat odpowiada. Nie buja na autostradach, chociaż na razie jeżdżę wolno. identyczną benzynę 254KM kiedyś testowałem - trzymała się dobrze drogi niezależnie od prędkości. Wiadomo, że jak coś ma 5 cm prześwitu, to będzie stabilniejsze niż coś, co ma 20cm jak seria Cross Country. Ale do tego drugiego zdecydowanie wygodniej się wsiada ;) Z uwagi na mniejszą długość łatwiej się parkuje niż S2, ale za przestrzenią i ładownością bagażnika z S2 to już tęsknię ;) Za to z uwagi na wysoką podłogę w bagażniku, bardzo wygodnie się z niego korzysta.
IMHO fotele są zdecydowanie wygodniejsze - to była jedna z przyczyn wyboru Volvo. Hałas od kół nieco mniejszy, ale bez szału. Silnik wyraźnie głośniejszy niż TSI. Lexus to nie jest.
Silnik 2.4D - pięciocylindrowy, 190KM 440Nm, starej konstrukcji. Z fabrycznym tuningiem ma chyba 207KM. Fajnie bulgocze przy wciśnięciu gazu, dźwiękowo bliżej do V6 niż do R4. Chyba ostatni model z tym silnikiem. z Euro6, ale bez "cudownego wynalazku" AdBlue. Elektronika wręcz prymitywna na tle najnowszych modeli, ale Yanosika z telefonu słychać po BT bez problemów ;).
Wewnątrz jeśli coś wygląda jak aluminium, to jest wykonane z aluminium. To taka drobna różnica między starą konstrukcją i nowoczesną ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Noso ne doczekales sie tego leasingu w Hondzie? :|

Niezle tam lizesz jajka pisiorom, ze sie na vw przesiadles ;) :lol:
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: noso »

szms pisze:Noso ne doczekales sie tego leasingu w Hondzie? :|

Niezle tam lizesz jajka pisiorom, ze sie na vw przesiadles ;) :lol:
hehe było to i to.. swoją drogą kupiłem w zasadzie Arteona w cenie Sportline:):)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

I uważasz to za sukces? Tego nikt nie chce kupować, stąd takie ceny.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

No tak, nie jest octavią, czy superbem, to w sumie nie samochód :P

Arteon to fajne auto. Problem z nim taki, że wygląda dobrze tylko w dwóch kolorach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Enriquez pisze:I uważasz to za sukces? Tego nikt nie chce kupować, stąd takie ceny.
a clo sie cieszy ze superba firma znow kupuje :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: whity »

Camillinhio pisze:
Arteon to fajne auto. Problem z nim taki, że wygląda dobrze tylko w dwóch kolorach ;)
tak jak w superbie... tylko czerwone i brązowe... wszystko inne to zło :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zamperini »

paulus pisze:
piramida pisze:Widzę, że Marlej wrócił na stare śmieci, powożąc się golfem, nie było lepszego samochodu na rynku :P
Ja mam zawsze najlepsze auta... 8-) No moze poza Fiatem 126P - ktory byl ciagle psujacym sie rupieciem (odpadło koło w czasie jazdy przed akademikiem, rozpadla sie skrzynia biegow, odpadla w czasie manewrowania na parkingu (serio!) kierownica bo sie jakas sruba urwala) oraz Fiatem Tempra, ktory trapily wszystkie usterki, jakie tylko byly opisane na forum tego pojazdu (serio - pierwszy raz mialem samochod, gdzie kazda usterka jaka u mnie wystapila byla opisana na forum - to cos niesamowitego, zeby wyprodukowac auto, w ktorym wszystkim sie psuje dokladnie to samo i to masowo - ale widac Fiat potrafi..., albo potrafil, nie wiem jak nowe fiatowskie auta sie sprawuja - moze calkiem niezle?).

Udanego weekendu :-)

ps. a na koniec moze ktos cos podpowie - kolega chce kupic auto (raczej wieksze niz mniejsze) do 100.000 zl brutto. Polecilem mu Superba albo ewentualnie Passata - w zaleznosci co mu sie bardziej spodoba i na co dostanie lepsza cene. Ale moze ktos sie orientuje ile w tej chwili mozna urwac z ceny Opla Insigni lub Renault Talisman? Albo jakis inny pomysl co za stowe mozna fajnego nowego zakupic? Mazda 6 sedan jest, ale w tej cenie to raczej podstawa, od biedy byly tez dwa miesiace temu Beemki serii 3 sedany benzyna podstawowa manual za 99.000 zl brutto, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne. Moze ktos cos?
a nie chce rocznego siii l&k z dobrym leasingiem w cesji? Trochę więcej niż 100kpln, ale moze da radę?
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pafcio »

Możesz podać więcej szczegółów? Może być na PW.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

zamperini pisze:
paulus pisze:
piramida pisze:Widzę, że Marlej wrócił na stare śmieci, powożąc się golfem, nie było lepszego samochodu na rynku :P
Ja mam zawsze najlepsze auta... 8-) No moze poza Fiatem 126P - ktory byl ciagle psujacym sie rupieciem (odpadło koło w czasie jazdy przed akademikiem, rozpadla sie skrzynia biegow, odpadla w czasie manewrowania na parkingu (serio!) kierownica bo sie jakas sruba urwala) oraz Fiatem Tempra, ktory trapily wszystkie usterki, jakie tylko byly opisane na forum tego pojazdu (serio - pierwszy raz mialem samochod, gdzie kazda usterka jaka u mnie wystapila byla opisana na forum - to cos niesamowitego, zeby wyprodukowac auto, w ktorym wszystkim sie psuje dokladnie to samo i to masowo - ale widac Fiat potrafi..., albo potrafil, nie wiem jak nowe fiatowskie auta sie sprawuja - moze calkiem niezle?).

Udanego weekendu :-)

ps. a na koniec moze ktos cos podpowie - kolega chce kupic auto (raczej wieksze niz mniejsze) do 100.000 zl brutto. Polecilem mu Superba albo ewentualnie Passata - w zaleznosci co mu sie bardziej spodoba i na co dostanie lepsza cene. Ale moze ktos sie orientuje ile w tej chwili mozna urwac z ceny Opla Insigni lub Renault Talisman? Albo jakis inny pomysl co za stowe mozna fajnego nowego zakupic? Mazda 6 sedan jest, ale w tej cenie to raczej podstawa, od biedy byly tez dwa miesiace temu Beemki serii 3 sedany benzyna podstawowa manual za 99.000 zl brutto, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne. Moze ktos cos?
a nie chce rocznego siii l&k z dobrym leasingiem w cesji? Trochę więcej niż 100kpln, ale moze da radę?
Podeślij też do mnie bo sąsiad szuka SIII używanego.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

skodydwie pisze:Od kilkunastu dni mam okazję pojeździć nowym, dobrze wyposażonym BMW 1. Katalogowo tyle samo co Superb bo 160.000 zł. Czyli tam gdzie kończy się Skoda to BMW się zaczyna i ... Wcale mnie to nie dziwi, bo to małe BMW jeździ nie gorzej niż Superb. Oczywiście Superba mam mocniejszego, ale chodzi o odczucia z jazdy. W wykonaniu wnętrza przepaść na korzyść BMW. 8 stopniowy automat miodzio, dużo lepszy niż DSG. No i za Skoda nikt się nie ogląda ;)
Ja tez pojeździłem trochę najnowszą 1er i dla mnie to auto absolutnie nie jest warte swojej ceny. Ok, zgadzam się, że automat działa super, mimo, że nie jest dwusprzęgłowy i ogólnie świetnie się prowadzi, ale z resztą już niekoniecznie się zgadzam. Ciasne, też głośne i wcale nie zachwyca wykończeniem (nie wiem czy miałeś na myśli wykończenie czy rzeczywiście wykonanie), zwłaszcza za te pieniądze.

PS. Za BMW 1 nikt się nie ogląda, nawet na prowincji. Chyba, że to by było jakieś //M 140i z M Performance i krzykliwym lakierem.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ