Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
robo_superb
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2013, o 00:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: robo_superb »

Kurcze,
czytam ten tekst i z resztą nie tylko w tym tekscie pojawia się kratka.
Pomijając to, że wg obenych przepisów kratka do niczego nie jest potrzebna...
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, czy nowe przepisy odnoszą się do samochodów do 3,5t, ale ciężarowych (czyli z N1), czy do samochodów osobowych?
Gumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, o 12:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Gumowy »

dolko pisze:Panowie, VAT to już od tego roku za każdy sprzedany wóz z działalności trzeba zapłacić. Nieważne czy kupiony w tym roku czy kiedyś tam, czy ma n1 czy nie. Sprzedajesz, a był w ew. środków trwałych = płacisz VAT.
Nie jest tak jak mówisz tzn. przy sprzedaży auta ze środków trwałych Vat nadal jest na "ZW" jeżeli odliczyłeś tylko 60% przy zakupie. Rozp. ministra fin. z 20.12.2013 Par.3 ust.1, pkt 20.
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... n_2013.pdf
Maverick

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Maverick »

Raczej bym sie specjalnie tym nie zamartwial teraz, jesli auta z N1 nie sprzedaje ktos wczesniej niz za 3 lata. Za 3 lata beda znow nowe przepisy o VAT. A wtedy juz moze nie byc zadnych derogacji z KE.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dolko »

Gumowy pisze:
dolko pisze:Panowie, VAT to już od tego roku za każdy sprzedany wóz z działalności trzeba zapłacić. Nieważne czy kupiony w tym roku czy kiedyś tam, czy ma n1 czy nie. Sprzedajesz, a był w ew. środków trwałych = płacisz VAT.
Nie jest tak jak mówisz tzn. przy sprzedaży auta ze środków trwałych Vat nadal jest na "ZW" jeżeli odliczyłeś tylko 60% przy zakupie. Rozp. ministra fin. z 20.12.2013 Par.3 ust.1, pkt 20.
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... n_2013.pdf
no widzisz i to jest właśnie ten nasz narodowy syf, każdy prawi co innego, po czym i tak smutna pani z US przyjdzie i ci wylozy swoją interpretację...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Samorządy orzekły, że podatkiem od środków transportowych trzeba obciążyć wszystkie pojazdy poniżej 3,5 tony zarejestrowane jako ciężarowe, a także karetki pogotowia i inne auta specjalne.

1 marca właściciele aut o masie do 3,5 t wykorzystywanych służbowo i prywatnie zyskają możliwość odliczenia 50 procent VAT od kupna paliwa. To dobry moment, by zawalczyć o swoje - uznały samorządy. I rzuciły pomysł, aby wspomniane auta objąć podatkiem od środków transportowych. Ojcem idei jest prezydent Poznania i prezes Związku Miast Polskich Ryszard Grobelny - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Dziennik gazeta prawna

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Gmina-m ... 54370.html
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Mikie »

norbee pisze:Zamówilem superba z silnikiem 1.8 w polowie grudnia z homologacją N1. Miał byc do odbioru końcem lutego. Teraz sie okazało że jest w fazie produkcji na maj, ale będą probować zrobić wszystko żeby przyszedł w marcu. Czy ktoś ma podobny problem z odbiorem własnego superba?
Nie wiem juz czy zmieniać go na osobówke i kupić jak wejdą nowe przepisy vat czy dalej utrzymać homologację, gdyż podobno nie zdążą wprowadzić nowych przepisow początkiem marca
Ja też zamawiałem w połowie grudnia. Dostałem info od dealera, że auto już wyprodukowane i powinno być do odbioru między 17 a 21 lutego. Może coś Twój dealer pop...ił.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: blk »

Zuber pisze:
Samorządy orzekły, że podatkiem od środków transportowych trzeba obciążyć wszystkie pojazdy poniżej 3,5 tony zarejestrowane jako ciężarowe, a także karetki pogotowia i inne auta specjalne.

1 marca właściciele aut o masie do 3,5 t wykorzystywanych służbowo i prywatnie zyskają możliwość odliczenia 50 procent VAT od kupna paliwa. To dobry moment, by zawalczyć o swoje - uznały samorządy. I rzuciły pomysł, aby wspomniane auta objąć podatkiem od środków transportowych. Ojcem idei jest prezydent Poznania i prezes Związku Miast Polskich Ryszard Grobelny - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Dziennik gazeta prawna

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Gmina-m ... 54370.html
Każdy taki pomysł powinien być honorowany nagrodą złotych stępionych grabi. Grabi, bo im tylko grabieże w głowie. A stępione, żeby sobie żaden z tych półgłówków krzywdy nie zrobił.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dato »

W planach jest, że zabiorą mandaciki, a budżet gminny dopiąć trzeba...
norbee
Posty: 10
Rejestracja: 3 lut 2014, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: norbee »

Mikie pisze:
norbee pisze:Zamówilem superba z silnikiem 1.8 w polowie grudnia z homologacją N1. Miał byc do odbioru końcem lutego. Teraz sie okazało że jest w fazie produkcji na maj, ale będą probować zrobić wszystko żeby przyszedł w marcu. Czy ktoś ma podobny problem z odbiorem własnego superba?
Nie wiem juz czy zmieniać go na osobówke i kupić jak wejdą nowe przepisy vat czy dalej utrzymać homologację, gdyż podobno nie zdążą wprowadzić nowych przepisow początkiem marca
Ja też zamawiałem w połowie grudnia. Dostałem info od dealera, że auto już wyprodukowane i powinno być do odbioru między 17 a 21 lutego. Może coś Twój dealer pop...ił.
A z jakim silnikiem zamawiales? Ja benzynowy i podobno dlatego taka obsuwa?
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Mikie »

Ja mam diesla 4x4 w dsg z panorama i dodatkami. Wiec raczej wersja trudna ;)
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dolko »

No ja coś takiego we wrześniu zamowile i WCIAZ CZEKAM, choć ponoć w kraju już jest...
kapelusznik
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja:

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: kapelusznik »

No - wygląda że marzec też spoko - posły nie takie głupie - szanują swoich sponsorów - kasę na kampanię trza będzie skądś dostać - wygląda na to że niedawno bardzo duże kwoty pieniędzy zmieniły swoich właścicieli. :lol: :lol: :lol:
Z drugiej strony tylko krowa nie zmienia poglądów - tak się mogą tłumaczyć :lol:

Wiadomość z samar.pl

Kratka” do końca marca?
2014-02-06 16:34:00
Pierwszego kwietnia mają wejść w życie nowe zasady odliczania VAT –u w motoryzacji. To już niemal przesądzone.
Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli stosowną poprawkę w tej sprawie. Zaproponowany termin został zaakceptowany w czwartek przez sejmową komisję finansów publicznych. To nieoczekiwana zmiana planów rządu, który o dłuższego czasu zakładał, że przepisy znowelizowanej ustawy o VAT wejdą w życie 1 marca tego roku.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dolko »

isys
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2013, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/415Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: isys »

Mikie pisze:Ja mam diesla 4x4 w dsg z panorama i dodatkami. Wiec raczej wersja trudna ;)
Zamówiłem na początku grudnia i od kilku dni czeka na moją wolną chwilę. Choć nieco popychałem moją sprzedawczynię :) Jest 170 DSG 4x4 panorama i wiele innych. Podobno diesel_dsg_4x4 to zabójcza kombinacja dla terminu.

Pozdr
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Mikie »

U mnie już wyprodukowany i w kolejnym tygodniu ma być do odbioru. Tak że uwinęli się z produkcją w 6 tygodni (uwzględniając przerwę świąteczną).

Już przebieram nogami, ale cały czas czekam...
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
ODPOWIEDZ